Wagenmaker! De M fi. de Boer Jacz. rs J.v.dKOOI No. 133 Middenmeer z> W trii/nliazdtjei Bij onderzoek door de politie aldaar bleek, Fa. GEBR. OUDIJK Telef. 1 Slootdorp BINNENLANDSCH NIEUWS. Dief na achtervolging gegrepen. Wiide jacht door Purmerend. Omstreeks het middaguur van Woens dag vervoegde zich aan een kraampje van Van H., in de Nieuwstraat te Purmerend, een man om een hengel. Van koopen kwam niets, doch op een gunstig oogenblik ging de man 'er van door met een pakje zilver bons voor een bedrag van f 31.- dat in Hier een kartonnen omslagje in het kraampje i vee. spr. de bewaring van stalmest, wat een zwak punt is in Zeeland. Daar de stalmest tot volle waarde dient te worden gebracht, is de bouw van gierUelders noodzakelijk. Behalve in Zeeuwsch Vlaanderen vindt men in Zeeland nog weinig gierKetder». Het omweidingssysleem verdient aanbe veling waar het mogelijk is, evenals het vroeg maaien van het gras. In zake de veelevering zal voor Zeeland een kleine uitzondering worden gemaakt, zijn namelijk veel mesters en melk- Mestvee, dat op contract staat, ,mag BUITENLANDSCH NIEUWS. lag. Geukkig zag men den diefstal en dc worden aangehouden boven het getal.'' vrouw van Van H. ging den man achterna. Wat de ontvetting van melk betreti, In de Hoofdstraat had zij hem ingehaald, 1 kan worden medegedeeld, dat deze niet juist toen hij het kartonnen omslagje ver- 1 geldt voor een deel van Zeeland. Alleen scheurde. J voor het gebied, dat aan de Zuivelfabrieken .jHier dat geld", zei de vrouw, en ze van Middelburg, Vlissingen en Axel is toe- pakte den dief in zijn kraag. De man j gewezen, schrok hevig, doch hij wist zich los te ruk- ken en gooide het pakje bankbiljetten voor j ARBEID VOOR VROUWEN de voeten van de vrouw op straat. Daarna j IN DUITSCHLAND. zette het op een loopen, terwij de Het A.N.P. meldt o.m. vrouw gilde „Houdt den dief. houdt den Terwijl het eigen land niet voldoende dief." arbeidsmogelijkheden biedt, zijn in Duitsch Inmiddels had ook de heer Van H. de land talrijke arbeidsmogelijkheden van achtervolging ingezet. Hij leende een fiets velerlei aard aanwezig. Duizenden ^eder- van een meisje en reed ijlings den dief na. landsche mannen hebben in het Duitsche Deze holde over de Kaasmarkt, door de Rijk werk gevonden, maar ook aan vrou- Padjedijk, de Kippenmarkt, de Slotsteeg in. Maar hier haalde de heer Van H. hem in. Hij bracht hem over naar het politie bureau, waar de dief in de cel werd opge sloten. Het bleek de 26-jarige Amsterdam- sche marktkoopman G. K. te zijn. Geen omzetbelasting van kellnersfGoien. In verband met het feit, dat er inspec teurs der omzetbelasting waren die de fooien der kellners beschouwden als „in komsten wegens bewezen diensten met het gevolg, dat zij hiervan omzetbelasting verlangden van de kellners, heeft het hoofd bestuur van den Nederlandschen R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant geëmploy eerden „Sint Antonius" zich tot het Depar tement van Financiën gewend. Naar aanlei ding hiervan is van de zijde van dit Depar tement een aanschrijving gericht tot de des betreffende ambtenaren der invoerrechten en accijnzen, waarin wordt medegedeeld, dat kellners, ook al ontvangen zij geen vas te vergoeding doch uitsluitend fooien, aïet geacht kunnen worden zelfstandig een be roep uit te oefenen in den zin van het be sluit op de Omzetbelasting 1940 en der halve niet als ondernemer kunnen worden beschouwd. Engclsche vliegeraanval op Nederlandsche visschers. KW' 135 gezonken een matroos om het leven gekomen. Donderdagmiddag is de Katwijk er logger KW 135, welke ten Noorden van IJmui- den de kustvisscherij beoefende, door een bom van een Engelsch vliegtuig midscheeps ;s voorwaarde voor een aanstelling, getroffen en gezonken. De matroos Jacob j pe arbeidsters in Duitschland zijn in aan de Wiel, gehuwd en vader van drie staat gewoonlijk haar familie economisch kinderen, is daarbij om het leven gekomen. le steunen. Iedere sollicitante wordt van De overige vijf leden der bemanning ie VOren medisch onderzocht en krijgt uit- klemden zich aan het wrakhout vast, waar voerjg advies ten aanzien van de soort wen en meisjes worden in Duitschland veelzijdige en goede arbeidsmogelijkheden geboden. In den landbouw kunnen vrouwen en meisjes van 15 tot 40 jaar en in de huis houding van 18 tot 40 jaar werken. Zij be hoeven niet over eenigerlei vakkennis te beschikken. De betrekkingen zijn allen ge controleerd. Een met begrip opleiden voor het werk, goede behandeling en goed loon worden toegezegd. De meisjes worden zoo veel mogelijk aan werk geholpen in de naburige Duitsche streken. In bijna alle steden, die in aanmerking komen, werken reeds Nederlandsche meisjes, zoodat te al- ien tijde contact verkregen kan worden met Nederlandsche vrouwen en meisjes. Cok voor arbeidsters, zoowel geschoolde als ongeschoolde, bestaan talrijke arbeids mogelijkheden in Duitschland. In den regel zijn ook hier de plaatsen waar werk wordt aangeboden, gelegen in naburige Duitsche streken. De Nederlandsche meisjes werken tegen dezelfde voorwaarden as haar Duit sche collega's. Bij een normale arbeids prestatie wordt een goed loon verkregen. Voor onderhoud logies en het bezig houden van de meisjes in den Vrijen tijd wordt voldoende zorg gedragen. Aangezien de Nederlandsche meisjes steeds groeps gewijze in bedrijven worden aangesteld, blijven ze met elkander in contact en wen nen zij snel aan de nieuwe omstandigheden Voor goed onderlegde kantoorbedienden zijn goed betaalde posten in Duitschland in groolen getale aanwezig. Beheersching van de Duitsche taal in woord en schrift na zij gered werden door de Sch. 332 en de KW 22, die in de nabijheid vischteu. Onmiddellijk nadat de KW 135 was ge troffen, kapten beide schepen hel visch- tuig en snelden naar de plaats dés onheiü De Sch. 332 werd, even voordat de KW 135 werd gebombardeerd, door mi- trailleurvuur beschoten, waardoor er aan inlichtingen bindt lot niets, de boord een paniek uitbrak. ]jng js volkomen vrijwillig. Nadat beide schepen de vijf overleven den gered hadden^ zette men koers naar IJmuiden. De overlevenden vertrokken direct naar Katwijk, de KW 135 behoorde aan de reederij N. Parlevliet te Katwijk. Uitgebreide frauduleuze handel. Sigaren, vleesch, gouden tien tjes, schoenen en levensmid delen. Kortgeleden werd in Zwolle iemand aan gehouden, verdacht van ongeoorloofden handel in koffie. Hij zeide, deze te hebben gekocht van zekeren K. H. N. te Kampen. Zomer- verkoudheid r-i -f.-, /-> j. Haf or nn<s hce\ wat meer aan verbonden jagen de kou er uit Doos 10 en 50ct. C.B.T.B.-AFDEELING ZEELAND. Onder leiding van den voorzitter, dat er nog heel wat meer aan verbonden was. Zoo kwam o.m. aan het licht, dat door den sigarenfabrikant K. te Kampen 150.000 ongebanderolleerde sigaren in omloop wa- ren gebracht waarbij zes personen betrok ken waren. Verder kwam men op het waren. Verder kwam men op een band te Goes haar jaarvergadering. De voorzitter herinnerde aan het oor logsgebeuren het bureau der afd. te Mid delburg ging verloren. Toch kon het orga- nisatiewerk worden voortgezet. Het is Jn ze plicht als boer en organisatie voort te werken met den grootst mogelijken ijver en nauwgezetheid. Wij hebben de schooae taak om te arbeiden aan de voedselvoor ziening. De belangrijkheid van dien arbeid wordt nu allerwegen ingezien. Wij mogen verwachten, dat wij voor onze producten een loonenden prijs zullen ontvangen. Daarna sprak ir. C, J. Droogendijk, rijks landbouwconsulent, over „de verhoo ging der bodemprductie." In de eerste plaats drong spr. er op aan, „dat elke boerenzoon landbouw-onderwijs volgt." Verder beval hij aan, te waken tegen zuur worden van den grond grond onderzoek is soms noodig. Ook drainage en egalisatie verdienen de aandacht, even als het scheuren van grasland." Het grasland dient beter te worden ver zorgd er moet, waar het kan, vroeger worden gemaaid gras dient te worden ingekuild. Men moet streven naar keuze van rassen met hooge opbrengst en zorgen voor goedgekeurd zaaizaad en poolgoed en voor ziektebestrijding. Veder noemde spr. goede vruchtwisse ling en teelt van „koolzaad vooral op ge scheurd grasland." Speciaal behandelde an arbeid, de plaats waar gewerkt wordt, de loonvoorwaarden enz. Met de wenschen der sollicitanten wordt rekening gehouden. Nauwkeurige inlichtingen verstrekken de Nederlandsche bemiddelaarsters der Ar beidsbureaux tezamen met de Duitsche vakbemiddelaarsters. Het inwinnen van bemidde- spoor van een frauduleuze vleeschaffaire. heer C. de Puiter le Axtel, hield de Afd. loorzoovBr km worden na- Zeeland van den Chr, Boeren- en luinder, i„eraonen heirokken. Hel gegaan, zeven personen betrokken, vleesch was geleverd aan den veehouder W. F. te IJsselmuiden, die voor verdere distributie zorgde. Eveneens werd ontdekt, dat er verboden handel in gouden tientjes was gedreven, waarbij prijzen van f 28 tot f 30 per stuk. waren besteed. De gouden muntjes, voor zoover ze er nog waren, werden in beslag genomen. Vier personen hadden zich aan dezen verboden deviezenhandel schuldig gemaakt. Na de deviezen kwam men bij schoenen terecht. Twee winkeliers, H. B. en R. W., hadden buiten de distributie om pl.m. 700 paar schoenen verhandeld en tegen hooge prijzen verkocht. Bij deze zaak waren negen personen betrokken. Tenslotte ontdekte de -politie ook nog een koffie- en theezaakje, waarbij bleek, dat K. N, een groote partij gekocht had van T. te Kampen. Bij dezen laatsten zijn groote partijen gehamsterde levensmidde len in beslag genomen. In totaal zijn bij al deze overtredingen 35 tot 40 personen be trokken. Groote partijen goederen konden worden aangehaald. Er werden ook eeni- ge arrestaties verricht, doch nadat de ver dachten bekend hadden, werden ze weer op vrije voeten gesteld. JAPAN -INDCCHINA. Berichten over een overeenkomst nog niet bevestigd. Geruchten volgens reeds een aantal Japansche vliegtuigen in lndochina zou zijn gedaald. Vichy, 24 Juli. D.N.B. In toonaangeven de kringen te Vichy was Donderdagmiddag nog geen bevestiging ontvangen van net door de pers gepubliceerde bericht, als zou tusschen Japan en lndochina een ovei eenkomst zijn gesloten, die zou voorzien in het afstaan van vlootsteunpunten aan Japan. Men verklaart' hier; dat al dergelijke gis singen op zijn minst genomen voorbarig zijn. Overigens interpreteert men het Fransche standpunt in dier voege, dat Frankrijk evenals voorheen bereid is met Japan alle noodige maatregelen voor hel handhaven van de orde in het Verre Oos ten te besludeeren. Voorts verneemt het A.N.P. uit Berlijn, dat van de in het buitenland verspreide geruchten, volgens welke met medeweten van Frankrijk reeds een vrij groot aantal eenheden van het Japansche luchtwapen in Fransch lndochina zouden zijn geland, in bevoegde kringen te Berlijn tot dusver geen officieele bevestiging is verkregen. Armeniërs wilden Turkije binnen. Weigering had schietpartij ten gevolge Ankara, 23 Juli. S.P.T, Op 19 Juli heeft een grensincident plaats gehad op Turksch Syrisch grensgebied. Een bende ongeregel de Armenische troepen kwam bij den lurk schen grenspost Antawar en vroeg om toelating op Turksch grondgebied. Dit werd geweigerd, waarop de Armeniërs het vuur openden. De aanvallers werden ech ter verdreven. Hel is niet bekend of er slachtoffers zijn gevallen. Een berg zakt in Zwitserland. De Gspaltenberg is niet solide meer. Zurich, 23 Juli. United Press. Woensdag morgen te acht heeft op den Gspalten berg bij den Gonzenberg, een geweldige ardverschuiving plaats gevonden. Een rotswand van ongeveer een half millioen kubieke meter geraakte aan het glijden, en overdekte bijna den grooten autoweg tuschen Sargans en Wallenstadt. Kort daarop raakten nieuwe rotsmassa's los en storten den geheelen morgen met donde rend lawaai in het dal. In den Gspalten berg kwam een geweldige scheur en hei ziet er naar uit, alsof de geheele berg lang zamerhand in elkaar zakt. De inwoners van het in de nabijheid liggende dorpje Ragnatsch, tusschen Sargans en Walien- tadt, werden te rechter tijd gewaarschuwd en konden met hun have en goed hun be dreigde huizen verlaten. Boven het gehee le Oberland van St. Gallen hangt een ge weldige stofwolk. Ontploffing in Spansch munitiedepot. Zelfontbranding door de groote hitte. Sevilla, 23 Juli. D.N.B. De bevolking van Sevilla werd hedenochtend door twee ge weldige ontploffingen opgeschrikt, waarop een reeks kleinere ontploffingen volgdi Zij waren afkomstig van een artillerie depot, waarvan de munitie-opslagplaats ah gevolg van de buitengewoon groote hitte, die hier op het oogenblik heerscht, door zelfontbranding in de lucht was gevlogen. Talrijke woonhuizen, die schade hadden geleden, moest worden ontruimd. Over het aantal slachtoffers is tot dusverre niets naders bekend. Nader wordt nog het volgende medege deeld het munitie-depot bevindt zich op ongeveer 5 Km. afstand van het centrum Sevilla, in de nabijheid van de voor steden Punta del Verde en Quadaire. De burgemeester en de minister van Landbouw Miquel Primo de Rivera die zich op zijn inspectiereis te Sevilla bevond, begaven zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeluk. Er zouden vijf personen gedood en ver scheidene gewond zijn. Zwitsersche scholieren bedolven door ijsmassa. Ongeluk bij Rhone-gletsche: eischt dooden en gewonden. Bern, 24 Juli. D.N.B. Tijdens een school reisje over de Grimsel-pas is een uit 47 scholieren en drie leeraren bestaande groep van de „école mécanique et d'élec- tricilé de Neuchatel" te Gletsch door een ernstig ongeluk getroffen. Des middags om ongeveer half drie, toen het gezelschap zich vlak bij den Rhone-gletscher bevond, brak er een geweldige ijstoren van den gletscher af, die de scholieren bedolf De in de Gletscher aanwezige troepen be gonnen terstond met het reddingswerk Om 4 uur waren twee dooden en zeven ge wonden te voorschijn gehaald. Wegens het aanhoudend gevaar voor ijsafbrokke- ling moest de reddingsactie voorloopig worden gestaakt. Volgens de jongste be richten worden nog drie scholieren ver mist. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. EEN ADVERTENTIE IN DIT BLAD heeft steeds succes. GEMEENTE WIERINGEN. Schoolreisje Chr. School. Begunstigd door prachtig zomerweer heb b'en de leerlingen van de drie hoogste klassen van de Chr. School te Midden- meer, een schoolreisje gemaakt naar Gaas- terland. Per fiets vertrok men onder gelei de van het onderwijzend personeel heel le vroegte naar Enkhuizen om van daar per boot naar Stavoren te varen en rvolgens naar Gaasterland per fiets. Het mooie boottochtje, de prachtige omgeving van dit deel van Friesland heeft de jongelui een prachtige dag bezorgd. Men kwam wel vermoeid, doch hoogst oldaan, op tijd te Middenmeer aan. De vacantie ingegaan. Thans zijn voor de Christelijke Scholen Slootdorp en Mid denmeer de vacanties ingegaan. Bindertwine. Per advertentie doen de drie Landbouw-organisaties in de Wierin- germeer een belangrijke mededeeling ter bekoming van bindertwine. Belanghebbenden verwijzen wij naar deze advertentie. De Volkshocgeschoolcursus te Slootdorp. De meisjes cursisten van de Volkshooge school-cursus zijn reeds een week in den Polder. Men heeft hel dan ook wel bijzonder getroffen deze week Prachtig weer op de diverse tochten, die in en buiten de Wieringermeer zijn gehouden. Vooral van het tochtje over Wieringen heeft men genoten. Er werd daar een zo- merslal bezichtigd bij den heer Jb. Lont op Westerklief, de kerk op Oosterland en ander monumenten werden bezocht. Men raakte niet uitgepraat over de mooie plekjes die er nog zijn Want het as de jongelui niet ontgaan, dat er ook 1 veel mooi s vernield is door keeten en woonwagens Er zijn diverse lezingen gehouden voor de cursisten in het gebouwtje voor Maat- :happelijk Werk. Zoo zal er Zaterdagavond een groolere lezing gehouden worden voor een uitge breider publiek. In Hotel „De Wieringermeer" zal Zater dagavond om 8 uur de heer J. Berends, spreken over het onderwerp „De Kunst ons leven." De leden van de Bond van Boerinnen ontvingen hiervoor reeds een uitnoodiging, doch men verzoekt ons nog mede te dee- len, dat ook de echtgenooten van de 'e- den, hun huisgenooten en andere belang stellenden hartelijk welkom zijn. Wij vertrouwen, dat velen deze bijzon der mooie avond zullen bezoeken. Zeevaartschool te Den Helder. Het zal de bewoners van de Wieringe.' jer, en in het bijzonder die van Slootdorp verheugen om le vernemen, dat het eind examen van de Zeevaartschool te Den Hel der dat de vorige maand te Slootdorp is afgenomen, zeer gunstig verloopen is. Van de 28 candidaten slaagden er 22, dat is bijna 79 pCt. Verleden jaar slaagden er over het geheele land slechts 69 pCt. De namen van de geslaagden zijn H. F. van Bergen, Huisduinen C. A. Brandt, Utrecht A. Dols, Amsterdam G. L. Ensink, Borne J, A. Hallegraelf, Arnhem F. G. A. Heitmeier, Schagen J. Hopman, de Koog, Texel C. F. Koorn, Den Helder; F. W. J. Koorn^ Den Helder; H. T. I. van 't Lam, Overveen G. J. Lan ge, Utrecht P. Leeflang, Rothem-Meers- sen W. J. Parlevliet, Wieringerwaard P. Reynhoudt, Amstelveen N. F. Roozen Overveen H. Schipper, Heerenveen J. C. Schootemeyer, Den Helder A. J. Stam, IJmuiden P. Snel, Huisduinen J. Wagenaar, Broek op Langendijk. Zaadteclt Zaadliandel YVADDINXVEEN. GRANEN. KLAVER GRAS- BIETEN- Vert. B. BIESHEUVEL Pz. Molenweg 33 Rijk Haarl-meer. Politie. Verloren een verchroomd po's horloge met leeren bandje en een vulpen houder. Inl, bij den Gem.-Bode. BEKENDMAKING. De Burgemeester van WIERINGEN maakt bekend, dat met ingang van 1 Augustus a.s. afgifte van jachtgewe ren wederom zal plaats hebben en wel aan personen die a. in het bezit zijn van een geldige grote jachtakte b. met een schriftelijk bewijs kunnen aantonen, dat zij lid zijn van di Algemene Nederlandse Jagersver eniging c. reeds in het bezit zijn geweest van een z.g. „Voorlopige verklaring" d. in het jachtseizoen 1940/1941 een grote jachtakte hebben gehad. Zij, die aan bovenvermelde vereisten voldoen en in het bezit wensen te wor den gesteld van een grote jachtakte, gelieven zo spoedig mogelijk op het ge- ZWITSERSCHE Maatschappij van Levensverzeke ring en Lijfrente Opgericht 1857, Zuiver onderling Nederlandsch Staatstoezicht. GEMENGDE VERZEKERING Verzekering tegen KOSTprijs Gunstige Polisvoorwaarden Kantoor voor Nederland Heerengracht 514, Amsterdam C., Telefoon 45458 Inspecteur E. M. van Schaaik, Platanenlaan 21, Bloemendaal. Telefoon 22595. SLOOTDORP Tel. 22. NIEUWBOUW - REPARATIE aan alle mogelijke wagens en houtwerk voor machines. Bandenreparatie enz. Inruilen. Beleefd aanbevelend, Woninginrichting Manufacturenmagazijn OOK IN MOEILIJKE TIJDEN ZULLEN WIJ ONZE KLANTEN NAAR VERMO GEN GOED BEDIENEN. Zij die VACANTIEBONNEN hebben ingeleverd bij ondergeteekende KUNNEN GELD HALEN OP WOENSDAGAVOND e.k. tusschen 89 uur 's avonds. 'S. KLOOSTERMAN, Havenstraat 9, Middenmeer. Ondergeteekende maakt bekend, dat hij TELEFONISCH IS AANGESLO TEN ONDER Met beleefde aanbeveling Loondorschbedrijf, P. A. PAUWELS, Torenstraat 52, Middenmeer. meentehuis te komen en hun lidmaat schap van de Algemene Nederlandse Jagersvereniging mede te brengen. Wieringen, 24 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. FILMNIEUWS. Zaterdag en Zondagavond in Cinema de Haan de film De Postiljon van Lonjemeau. met Lucie Englisch en Leo Slezak in de hoofdrollen. Ditmaal een echt komisch gegeven. De fotografische opnamen zijn schitte rend gelukt en de muziek die hel geheel aanvult is subliem. Men kan weer eens naar hartelust la chen om de dwaze scènes die ons voor oogen worden gebracht en we genieten volop van wat de rolprent ons brengt. Zondagmiddag 3 uur draait eveneens dit komische filmwerk.

Wieringer courant | 1941 | | pagina 2