IruJstif- en Zeepzop If te gevei: Hamburger- ioilzaai me mm Zonder Son it ©en Reiskaart in eie hand Trekt ge door 't gansche land. De NIEUWSTE RIJWIELKÜ^ÜTENI Bosker's BoekharsdeB H.-Hoef-liiddenmeer Ten Hete uw bakker Wij hebben nog voorraad: Koffers, E in de oude, goede kwaliteit Bosker's Boekhandel H.-Hoef-Middenmeer van alle Provinciën Ook ZakafSassen Sport en Gezondheid „DE W1ERINGERMEER" Gebr. DE BOO TEXACO - PRODUCTEN OLIËN EN BENZINE. lugel- en Ritssluitingtassehen Rortefeuiles, Porfemorinaies lx BINNENLANDSCH NIEUWS. DOODSTRAF VOOR HULP AAN DEN VIJAND. Nieuwe waarschuwing van den bevelhebber der weermacht in Nederland. De bevelhebber van de weermacht in Nederland, generaal der vliegers, Fr. Chris- tiansen, maakt bekend Gebeurtenissen van den laatsten tijd ge ven mij aanleiding nadrukkelijk te wijzen op mijn reeds op 17 Augustus 1940 door de pers aan de Nederlandsche bevolking gege ven waarschuwingen. Volgens het oorlogs recht wordt met den dood bestraft wie in het bezette gebied op eenigerlei wijze den vijand begunstigt^ in hel bijzonder ook aan vijandelijke vliegtuigbemanningen of in opdracht van den vijand handelenden perso nen eenigerlei soort hulp verleent, hen ver borgen houdt of bij de vlucht behulpzaam is, evenals degene, die deelneemt aan de ver nieling van vliegtuigen of vliegtuigonderdee len of aan het wegnemen van vijandelijk legergoed. Reeds in samenscholingen bij een neerge stort vliegtuig is een geval van begunsti ging aanwezig. Een ieder die deelneemt aan een dergelijke samenscholing zal door de Duitsche weermacht ter verantwoording worden geroepen. De Duitsche weermacht en politie hebben bevel dergelijke samen scholingen met geweld van wapens uiteen te drijven. MELK EN TAPTEMELK Men zie toe wat men ontvangt De Directeur van den Keuringsdienst van Waren te Amsterdam schrijft Sinds 3 Augustus verkoopen de melkhan delaren voor kinderen en zieken melk met 2,5 pCt. vel, op bon) (voor volwassenen taptemelk zonder vet, zonder bon en tegen iels lageren prijs. De kooper dient zelf op te letten, dat hij op den bon ook werkelijk melk ontvangt en geen taptemelk. Om hem de onderscheiding mogelijk te maken is voorgeschreven, dat de taptemelk bussen met groote letters, wit op blauw, het woord „taptemelk" moeten dragen. De Keuringsdienst controleert, of de melkbus sen melk, de laptemelkbussen taptemelk be vaten. Zooals bij iederen anderen koop zie men dus ook bij den dagelijkschen koop van melk toe, wat men ontvangt^ en neme daarvoor desnoods de moeite de trap af te komen. Het gaat om de voeding van kinderen en zieken Oogstarbeid en werkverruinming. In het belang van een vlot verloop der oogstwerkzaamheden is bepaald, dal arbei ders die bij werkverruimingswerken zijn ge plaatst en die voor korten tijd arbeid kun nen vinden door het verrichten van oogst werkzaamheden, na afloop dier werkzaam heden, onmiddellijk weder in aanmerking kunnen komen voor herplaatsing bij de werkverruiming. Arbeiders, die de werk verruiming tijdelijk willen verlaten om de helpende hand te bieden bij het oogsten, behoeven dan ook niet te vreezen, dat zij, wanneer deze bezigheid is afgeloopen, niet aanstonds weder te werk zullen worden gesteld. Maatregelen legen het stroopen. Verordening dreigt met zware straffen. In het Veordeningenblad van den Rijks commissaris is een verordning verschenen van de bevoegde secretarissen-generaal, welke onverbiddelijk een eind zal maken aan het zeer verbreide misbruik van het zetten van strikken en stroopen. Bij duizen den konden op de Nederlandsche jachtter reinen de gemeene strikken gevonden wor den, in iedere grootte en uitvoering. Door de strikken sterven dieren van allerlei aard van het konijn tot het hert een vreese- lijken dood en hun jongen worden aan ver hongering blootgesteld. De laaghartige slroopers werden tot dusverre slechts zachtzinnig gestraft en zij hebben derhalve op gemakkelijke wijze hun winzucht kunnen bevredigen. De straffen zijn thans belang rijk verhoogd en er zal meedoogenloos wor den ingegrepen. In de gebieden, die door de weermacht tol verboden terrein zijn ver klaard, zullen de krijgsraden desbetreffen de zaken behandelen. De genoemde veror dening stelt ook het schieten met schroot op edel wild en reeën strafbaar. Hiermede wordt tegemoetgekomen aan een verlangen van alle jagers met vergunning, aangezien met schroot hel meeste wild slechts aange schoten wordt. Verder regelt de verorde ning het doodschieten van verwilderde honden en katten, zoodat het van nu af aan aanbeveling verdient de katten thuis of in den tuin en honden aan de lijn te hou den, voor zoover zij niet naast den baas loopen. De bepalingen der verordening gel den totdat een nieuwe Jachtwet uitkomt, welke een einde zal maken aan alle mis standen op het gebied van het jachlrecht. INBRAAK IN GOEDERENLOODS. Dinsdagmorgen kwam de magazijnchef van de Stoomtrammaatschappij Oostelijk Groningen, te Winschoten, lot de ontdek- king^ dat ongewenschte bezoekers in de goederenloods van genoemde maatschappij waren geweest en verscheidene goederen, boter, margarine, kaas sigaretten en tabak, hadden ontvreemd. Bij nadere controle bleek voor honderden guldens verdwenen Ie zijn. De gemeentepolitie onderzoekt de zaak Zwendelaffaire met rijwielbanden. De Almelosche politie heeft zes perso nen gearresteerd, die betrokken zijn bij een belangrijke oplichtingsaffaire. Een der ge arresteerden heeft verleden week name- ijk aan een rijwielhandelaar uil Nijverdal 'n partij nieuwe rijwielbanden verkocht voor f 32C0. Het waren 200 banden, die in rollen waren verpakt. Toen de kooper vroeg de banden te mogen zien, heeft de verkooper één der pakken aan den bovenkant ge opend, doch later bleek, dat op eiken band van dit pak een stukje nieuwe band was gelegd. De kist, waarin de rollen waren ver pakl^ bleek overigens oude, waardelooze banden te bevatten. De zes gearresteerde personen hebben van het geld te Deventer en Zutphen goeden sier gemaakt. Zij allen zijn nu in verzekerde bewaring gesteld. Installatie Jeugdstorm in Drente. Zaterdagmiddag waren jeugdstormers uil Drente te Meppel op het plein de Wheem samengekomen voor de installatie van deze groepen door kornel Brands uit Assen. Nadat de jeugdstormers in een driehoek waren opgesteld, sprak kornel Brands een installatierede uil, waarin hij er ondermeer op wees, dat nog vele jongens en meisjes aan de kant staan. Zij willen wel meedoen, maar mogen niet van hun ouders. Zulke ou ders kan spr. de verzekering geven, dat hun kinderen straks wël in de Jeugdstorm zullen medemarcheeren en dat naar hun meening niet meer gevraagd zal worden. De tijd is niet ver meer Toen de hoofdstormer het vorig jaar Ju li de Jeugdstorm weer oprichtte, traden 14C0 leden toe evenals er thans alleen in dit gewest zijn. Slechts een jaar later, is de Jeugdstorm in ons land vertegenwoordigd en hij vormt met 14000 leden de grootste jeugdbeweging die ons land ooit kende. Wij zullen nimmer rusten. De geheele jeugd moet en zal in ons midden komen. (A.N.P.) OVERVAL OP EEN OUDEN MAN. In een vloerkleed vastgebonden. Maandagmiddag ongeveer half vier, toen de 66-jarige koopman in kleeden, A. R. in zi n woning aan ae Van der Neerstraat 62 le Den Haag aileen thuis was, vervoegde ziri bij hen c-en tweetal mannen, die voor gaven te zomen onderhandelen over den koop van een tapijt. Toen R. zich op een cogenblik bukte om een kleed op te ra pen, grepen de mannen hem echter vast en bonden en knevelden hem. De overweldi gers doorzochten toen het huis en namen uit een doos in de keuken een bedrag van ongeveer 1500 gulden en distributie bescheiden weg, waarna zij verdwenen. Na ongeveer tien minuten kon het bejaar de slachtoffer zich naar het raam begeven, waarna de politie werd gewaarschuwd. Be centrale opsporingsdienst heeft een onderzoek ingesteld naar de daders. geversvakvereenigingen, Verbond van Protestant-Christelijke Werk gevers in Nederland. ^ORDE" TEGEN BOLSJEWISME Een anti-bolsjewistische campagne van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. Dezer dagen wordt in geheel Nederland huis aan huis het blad „Orde" bezorgd, een anti-bolsjewistische uitgave van het Departement van Volksvoorlichting en j Kunsten. In dit blad wordt een aantal berichten en artikelen aangehaald, die omstreeks 1930 in Katholieke en Christelijke dagbla den in Nederland zijn verschenen en waar in alle Christenen ter wereld te wapen wor den geroepen legen hel goddelooze commu nisme. Er wordt verder op gewezen dat er bij heel wat Nederlandsche Protestanten en Katholieken thans bitter weinig van hun strijdvaardige anti-bolsjewistische houding van toen is overgebleven. Het blad bevat verder belangwekkende cijfers en beschrijvingen, aangrijpende fo to's en scherpe teekeningen van den be kenden caricoturist Glaudius, die alles te zamen een schril beeld geven van de werke lijkheid in de Sowjet-Unie en die iederen lezer moeten vervullen van dankbaarheid, dat aan het Roode Schrikbewind thans een einde komt Man vloog zijn vrouw naar de keel. Echtelijk drama te Scheveningen Zondagavond ongeveer half elf ontmoette een 34-jarige badknecht in de Pansier- straat te Scheveningen zijn 18-jarige vrouw die sinds eenige tijd gescheiden van hem leefde. De man vroeg bij deze ontmoe ting aan zijn vrouw, weer bij hem terug ie komen, hetgeen zij weigerde. De man is daardoor zoo in woede ontsto ken, dat hij zijn echtgenoole bij de keel greep. De vrouw geraakte buiten bewust zijn. Eenige voorbijgangers hebben haar be vrijd en naar haar woning gebracht, waar zij na eenigen tijd weer op haar verhaal is gekomen. Zij heeft geen letsel bekomen. De man verkeerde na dezen daad in zoo danige vertwijfeling, dat hij eenige malen met het hoofd tegen een lantaarnpaal liep, waarbij hij eenige lichte verwondingen op deed. In dezen slaat werd hij door eenige polilie-agenlen aangetroffen, die hem naar het politie-bureau brachten, waar hij, naar verhoord te zijn, in bewaring is gesteld. De Commissaris van den juslitieelen dienst C heeft het verdere onderzoek van deze zaak in handen en verzoekt eventu- eele getuigen van het voorgevallene, zich voor het geven van inlichtingen te wenden tot het bureau van dezen dienst Java- straat 18 le 's-Gravenhage. Centrale werkgeverorganisaties ontbonden. 's-Gravenhage, 11 Aug. De Commissaris voor de niet-economische vereenigingen en stichtingen in Nederland, heeft op grond van par. 2 der Verordening no. 40-41 van Rijkscommissaris voor de bezette Neder landsche gebieden de volgende organisa ties ontbonden Raad van bestuur in arbeidszaken, Verbond van Nederlandsche Werkgevers, Centraal Overleg in Arbeidszaken voor Werkgeversbondén. Algemeene Katholieke Werkgeversver- eeniging. Roomsch-Katholiek Verbond van Werk- Een tragisch" geval, onlangs bij een voet balwedstrijd in Rotterdam voorgevallen, heeft overal diepen indruk gemaakt. Een gehuwd voetballer van 34 jaar, die juist zijn laatsten wedstrijd zou spelen voor zijn vereeniging, werd, als gevolg van groo te krachtsinspanning, door een hartverlam ming getroffen. De wedstrijd werd natuur lijk onmiddellijk gestaakt. Iets dergelijks komt nog wel eens meer voor verleden jaar is hel, ook in Rotterdam, eveneens ge beurd. Het droeve voorva^ te droever om dal de jonge vrouw van den speler er ge tuige van was, beval een algemeene en ernstige waarschuwing. Sportlieden, en met name zij, die geregeld aan wedstrijd sport deelnemen, dienen onder medische controle te staan, dienen zich in ieder ge val af en toe te laten onderzoeken. Vooral wanneer ze al wat ouder worden, en in het betrokken geval was de speler voor een zoo vermoeiende wedstrijdsport als voetbal toch eigenlijk al wat oud. Er is een dog ma, maar dit is alleen waar, wanneer de sport met versland en mei mate wordt be oefend en wannneer men, wat wedstrijdsport betreft, daaraan alleen deelneemt ontier attest van een dokter. Het is een absolute TE HUUR BABY - WEEGSCHAAL. KROEZE's BAZAR, Slootdorp. sterke KLOMPSOKKEN. Bespaart kousen en sokken. Verkrijgbaar in maten van 2736 f 1.50 en 37—48 f 1.G5. Bestelt spoedig zoolang de voorraad strekt. F. GROENMAN, p.a. L. C. Bakker, Waardweg B 17, Post Middenmeer, Laat de wasscherij de zorgen overnemen. WIJ KOMEN IEDEREN DINSDAG IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Ook voor VERVEN en STOOMEN, waar voor de prijzen nog niet verhoogd zijn, is dit uw aangewezen adres. Stoom- Wasch- en Strijkinrichting Telefoon 80, MEDEMBLIK. waarheid^ dat dit laatste op groote schaal wordt verzuimd. Beroemde sportlieden wor den dikwijls niet oud, en dit zal wel ver band houden met hel feil, dat zij zich te vaak en te zwaar hebben ingespannen. Laat het tragische geval in Rotterdam een krachtige waarschuwing zijn. H. Post. PROVINCIAAL NIEUWS. EEN LEGAAT Naar wij vernemen, hebben wijlen de heeren Gebr. Jans, vroeger landbouwers aan den Earsingerweg te Wieringerwaard, luairl gewoond hebbende te Schagen, hun boerderij, groot 18 ha., onder bezwaar van vruchtgebruik vermaakt aan de diaconie der Herv. Gemeente te Wieringerwaard. Zeker een daad van burgerzin, die alge meen op prijs zal worden gesteld. Alkm. Cit. Sterfte onder de konijnen. Er wordt onder de konijnen in Oud- karspel vrij veel sterfte geconstateerd. Bij sommigen is hel heel erg. Eén der konijnen houders heeft in korten tijd niet minder dan achttien dieren verloren. Men schrijft deze sterfte toe aan de ver andering van het weer, waardoor het gras llians veel vc;hliger is dan eenigen tijd ge leden. De overgang zou te sterk zijn. Bloemwerken voor elke gelegen heid. Luxe Vazen en Steen goed ruim gesorteerd. C. TRAPPEL's Bloemenmagazijn Tel. 53 MEDEMBLIK. Giro 348373. Alle land sa tuinöouwzadcn. Prima le nab. TELERS GEVRAAGD voor KOOLRAAPZAAD tegen beste contractprijs. Seiectiebedrijf Telef. 21 Wieringerwerf. POSTSTRAAT 8, MIDDENMEER Telefoon 50.

Wieringer courant | 1941 | | pagina 4