32e JAARGANG ZATERDAG 25 OCTOBER 1941 No. 123 NIEUWS» EN &OVERTENÏIESLAO WIERINGEN Of^STREUE^ DE SCHEPPING. DE ZELFSTANDIGHEID VAN NEDERLAND, HET LOT No. 128713. WiERINGER COURANT ATTENTIE. Wegens de distributie van Electr. stroom moeten wij ons ook des Zater dags beperken tot de uitgifte van min der pagina's. Echter hebben wij va 4 pagina's in VERGROOT FORMAAT, om zooveel mogelijk aan plaatsruimte te kunnen voldoen. REDACTIE. volk bijzonder belangwekkende mede- dat het Nederlandsche volk nog tijdens *re taak te vervuilen hebben bij de in deeling gepubliceerd. Zij luidde als de bezetting ervan uit kan gaan dat schakeling van Nederland, in dezen volgtDuitschland aanneemt en er op rekent Vast staat dat zij. die spreken-over of dat in de thans groeiende gemeenschap streven naar aanfluiting van Nederland'van solidaire Germaansche staten het bij Duitschland of over annexatie van' Nederlandsche volk doelbewust, zelfbe- TER OVERDENKING. Laat geen gras groeien op de paden der vriendschap wie weet hoe spoedig lijd de lijkkoets er over heen. Bedank de Fortuin niet als zij u gun stig is, want dadelijk zal zij haar gelaat van u afkeeren en u voqp langen tijd verlaten. De deugden van sommige mensehen zijn moeielijker te verdragen dan de gebreken van anderen. Verstandig spreken is moeilijk; ver standig zwijgen de grootste kunst. Nauwelijks was een kleine lichtflits van onze verduisterde rijwiellampen te onderscheiden, dat als een nietig licht- kringetje zig-zag zoekend voor ons op langs den weg scheen te kruipen. Links en rechts rezen boomen en kreupelhout als één groote donkere massa naast ons op, die ons van onze kleinheid en nie tigheid schenen te willen overtuigen, en inderdaad voelden wij ons, terwijl wij voorovergebogen op ons stuur op dezen herfstavond tegen den wind intornüen eenigex-matebeklemdalles scheen woest en ledig, en we verlangden naar iets dat liefde, licht en warmte gaf. Maar dan opeens scheen de diepe duisternis èenigzins te wyken en we blikten naar boven en ziet aan het uit spansel waren de wolkenmassa's als 't ware van elkander gescheurd en een massa sterren tintelden als levend lichtjes boven ons, en ze schenen in ons gemoed een soort veiligheid, rust, tevens kracht te geven om op onze weg voort te gaan. Op zulke oogenblikken doorleven wij de hoegrootheid van God's schepping, een overbrugging van dc kloof tusschen mensch en natuur. De sterren tintelden boven de duis ternis Zoo is 't ook voor hen, die het licht kunnen ontdekken in de diepste zorgen en duisternis van het leven. Het •oog en hart gericht naar boven, naar God om van Hem kracht en levensmoed te ontvangen. Noodzakelijke Gverweging. De heer H. C. van Maasdijk geeft in de Nieuwe Rotlerdamsche Crt. de volgende beschouwing in vel band met de verklaring in he Nat. Dagblad over de toekomstige positie van ons land. Op 9 dezer heeft het Nationale Dag blad onder het hoofd Een blijde mare: een van gezaghebbende zijde geautori seerde, voor het geheele Nederlandsche Nederland door Duitschland^ handelen in strijd met den uitgesproken wil van den Führer. De Nederlandsche pers heeft, over het algemeen gesproken, aan deze publica tie niet die aandacht geschonken, welke zij verdiende. Wellicht heeft men zich op het stand punt willen stellen, dat de strekking van déze rixededeeling eigenlijk van zelf sprak, of wel men heeft gemeend het alternatief daarvan niet in beschouwing te willen nemen. Hoe dat ook zij het bagatelliseeren van deze publicatie be- teekent een verzuim tegenover het Ne- derlandsche volk. In een strijd om zijn of niet zijn, dien Duitschland opgedrongen werd door een combinatie van mogendheden, die niet aan wilden denken het Duitsche volk den bevochten weg van doelbewus- ten opbouw op vernieuwden -hechten grondslag ongestoord te doen volgen, beeft de Duitsche weermacht zich ge noodzaakt gezien, o.m Nederland mili tair te bezetten. Het verloop van den oorlog bewijst, dat deze bezetting door Duitschland een militaire noodzakelijkheid was. Wie daaraan op heden nog twijelen moge, leze de verslagen der publieke debatten die op het oogenblik in Engeland wor den" gehouden omtrent de mogelijkheid an txperatiés, op het Europeesch vaste land van Engeland uit. Hij stelle zich voor, dat Engeland thans nog een niet- Gorlogvoerend, aan Duitschland gren zend Nederland met goed geoutilleerde havens en vliegvelden als mogelijke operatiebasis ter beschikking had. De blokkade die het Britsche Imperi um en de Vereenigde Staten tegenover Europa voeren eenerzijds de strategisch noodzakelijke bezetting van de West- Europeesche kusten door de Duitsche weermacht anderzijds hebben de voor waarden geschapen voor een nieuw hoofdstuk in de -.-geschiedenis der volke ren van het Europeesche continent. Di blokkade noodzaakt deze volkeren geza menlijk doeltreffende middelen te vin den, zich zonder overzeeschen handel van beteekenis'in het leven te hpuden de bezetting door de Duitsche weer- sche weermacht noopt het Grootduit- sehe Rijk ertoe, bij dit streven der in één» lotsgemeenschap geraakte volkeren leiding te geven en verantwoordelijkheid voor die volkeren te aanvaarden. Leiding geven en verantwoordelij kheid aanvaarden kan. op tweeërlei -manieren gaan. Door het uitoefenen van een uit sluitend op den machtsfactor gegrond vest protectoraat-systeem, doch ook op een principe van loyale samenwerking met- en gelijkberechting van het desbe treffende land, waarvan men de bezet ting als tijdelijk beschouwt, in de over tuiging, dat het volk tijdens de bezet ting den ten dage ingetreden lostver- bondenheid zal gaan aanvaarden Be door het Nationaal Dagblad onder gezag gepubliceerde mededceling houdt in, dat het Grootduitsche Rijk onder Adolf Hitier de bezetting van Nederland onder den laatstgenoemden" gezichts hoek wenscht te zien. Dat wil zeggen, FEUILLETON, wust en voortvarend de taak waarvoor het is bestemd zal aanvaarden. Deze taak luidttijdens de hui dige worsteling om de toekomst on zer komende geslachten alle krach ten inzetten bij den opbouw van een strategisch en oeconomisch onaan tastbaar cultuurdvagend werelddeel, na dezen ooi'log, het land maken tot een poort naar het Westen van een straf geordend continent. Is he? vanzelfsprekend dat wij reeds thans de zekerheid hebben, na den oor log als vrij volk aan onze .toekomst te kunnen bouwen Is het de verdienste van or.ze onverbeterlijke Engelsche- radio-luisteraars dat wij die zekerheid hebben Hebben wij het aan de lij de- lijken, aan de kat-uit-den-boom-kijkers en geruchtenverbreiders te danken, dat Duitschland ons reeds thans toezeggin gen van zulk een draagwijdte kan doen Neen, dat is zeer in het bijzonder te danken aan de offers, den onversaag- den, onvermoeiden arbeid van een min derheid, van ons volk, van onze Natio- naal-Socialisfceri en aan die andere groep Nederlanders, die, hoewel zij den weg tot de Nationaal-Socialistische Be weging niet of nog niet gevonden heb ben, persoonlijkheid en arbeidskracht inzetten bij een loyale samenwerking met de bezettende overheid in het wel begrepen belang en hun volk. Het zijn, dat is ons uit den in ons land meest ge zag hebbenden Duftschen mond nadruk kelijk verzekerd, met name de thans reeds 10.000 Nederlanders, die aan en achter het front in het Oosten mede voor Nederland's toekomst strijden, het zijn de tienduizenden NSB-ers die, al len smaad en hoon ten spijt, onver stoorbaar staan achter hun Leider. Zij zijn het, die voor Duitschland de veilige waarborg zijn voor het vertrouwen, dat reeds thans in het Nederlandsche volk kan worden uitgesproken, omdat de leiders van het Duitsche volk uit eigen ervaring weten, dat met zulk een klei ne, maar beproefde kern als krachtpool aan den .uitcindelijken koers van het geheele volk niet befloeft te worden getwijfeld. Wellicht zullen de zg. „anti-Neder landers" deze waarheden niet gelooven, hoewel zij, wanneer het om het aan vaarden van geruchten gaat, onophou delijk blijk geven o zoo lichtgeloovig te zijn. Laten zij dan bedenken op welke manier een bezettende Duitsche over heid zou moeten optreden om orde in het land te houden, indien deze anti- menschen het voor het zeggen hadden. Indien er geen Nationaal-Socialisti sche kern van Nederlanders geweest ware met wie de bezettende overheid van den aanvang der bezetting, af een innig contact heeft kunnen leggen, in dien er geen Nationaal-Socidlisten voor handen waren geweest, in wier handen men geleidelijk verantwoordelijke over heidsambten kon leggen, indien er geen onvoorwaardelijke medewerkende Neder landers te vinden waren geweest, die op belangrijke posten in het bedrijfsleven, in het cultureele leven en op zoovele andere essentieele punten een vrucht- grootschen tijd van samengroei van het .waardevolste continent der aarde, ja dan zou de Führer van het groot Duit- stehe Rijk geheel andere maatregelen in dit land hebben moeten nemen. Indien de Duitsche bezetting de zg. -anti Nederlanders werkelijk au se'rieuxj zou nemen dan kon er van een verkla ring als door het Nationale Dagblad ge publiceerd, geen sprake zijn doch zou integendeel een systeem van onbeperk te overheersching op vitale gebieden in dit land door de Duitsche overheid moe ten worden ingesteld en als een instel ling van langen duur moeten worden uitgebouwd. Aan Nederlanders zoiz niets van be lang kunnen worden overgelaten, de Nederlanders fouden als overwonnen volk zonder rechten worden behandeld. Het is voor ons Nederlanders een groot geluk dat aan het.hoofd van het Groot Duitsche Rijk een man staat, die beter dan wie ook weet wat of er met een aanvankelijk in aantal geringe, in geloof en daadkracht sterke minderheid ki een volk te volbrengen valt. Het in de Nederlandsche Nationaal Socialisten en hun Leider uilgesproken vertrouwen is de eenige waarborg voor de toekom stige vrije ontwikkeling van het Neder landsche volk. Een vrije ontwikkeling als gelijkgerechtigd bondgenoot van het Groot-Duitsche- Rijk, aanvaardend de grpotsche doelstellingen van een hecht, samenstel van solidaire Germaansche volkeren. Dit is een kant van de zaak welke tot- dusver nog onvoldoende onder oogen wordt gezien. ROMAN VAN: VICTOR VAN DUKE. 26.) Toen Guus dien avond in zijn kamer zijn actetasch wilde openen, om zijn toiletartikelen uit te pakken, kon hij het slot niet open krijgen. Eigenaardig, Guus wist zeker, dat hij de tasch ail- leen maar dicht had geknipt en het slot niet had omgedraaid. De portier van het hotel had toeval lig een sleuteltje dat paste en Guus maakte de tasch open. Perplex staarde Guus naar den in- inhoud. Geen pyama, geen necessaire haalde hij er uit, niets anders dan pa pieren en eenige sigarettendoosjes. Opeens begreep Guus, dat hij de ver keerde tasch meegenomen had, en dat de zijne met die van Rob verwisseld 'was. Wat moest hij nu doen Terwijl hij nog twijfelde, zag hij een papier dat beschreven was, tus schen allerlei andere paperassen. On willekeurig trok hij dit blad er uit. Hij was van nature al een beetje nieuws gierig en had zich over zijn hutge- noot altijd min of meer verwonderd. Maar wat hij nu las verbaasde hem zeer. ....„ga dadelijk naar je hut. Over tuig je ,-dat Dr. Simons er niet is. Ik heb de sleutel. De tikjuffrouw vei*- trouwt me vandaag bijzonder. Wij moe ten onze slag slaan. Ga onopvallend de kamer uit. Wil...." Wat was dat Had zijn gevoel hem dan" toch niet bedrogen Hij had deze beide menschen van het begin af aan niet vertrouwd. En al die vervelende voorvallen aan boord Zouden zij daar niet meer van weten Vlug haalde hij alles uit de tasch en stalde het op ta fel uit. Er kwamen bankbiljetten te voorschijn, een chequeboek, oorkonden en een pas van Leny Winter, geboren in Engeland De gedachten dwarrelden hem door het hoofd. Leny Winter heette zij dus en kwam uit Engeland. Dus niet Made Ion Wintêre - geen Francaise. Hoe had hij zich zoo kunnen laten, beetne men Nu wist hij ook hoe' het kwam. dat zij met een licht accent Fransch sprak. Ja, zij had hem verteld dat haar grootvader een Engelschman was geweest. Dat men bij haar thuis veel Duitsch, Fransch en Engelsch had ge sproken, dat zij langen tijd in deze lan den had gewoond en dat zij daarom haar talen zoo vlot sprak. Waarom had zij hem haar waren naam niet genoemd Zij zag er zoo eerlijk en trouw tuit. Daar stak zeker deze Wil Noska achter, de gezelschaps dame en vriendin. Zoo iets was toch beneden haar waardigheid. Terwijl hij verder den inhoud na ging kwam er opeens een ernstige trek over zijn gezicht. In de sigaret tendoosjes zaten sieraden van allerlei aard ringen, kettingen, armbanden. Doch dat was een bijkomstigheid. De hoofzaak waren al de papieren die het vermogen van Leny uitmaakten. Guus zag nu. dat Leny op den zeventienden Maart eep bankrekening had geopend tot een tamelijk hoog bedrag. En hij zag ook uit de afrekeningen van de bank. dat zij in dien korten tijd een ongehoord groot bedrag had verbruikt. Zij moest dus wel heel lichtzinni; met haar geld omspringen en het met volle handen weggooien. Had zij dan niemand, die zich iets aan haar gele gen liet liggen Die dat knappe, jon ge meisje op den rechten weg hield Zij was niet slecht van karakter, dat- wist Guus. Zoover ging zijn menschen kennis nog wel. Zij had zich op een on vex'ant woordelijke manier in handen gegeven van die twee twijfelachtige in dividuen, die met haar door de wereld reisden. En nu hadden deze bandieten kans gezien haar lieele vermogen te stelen, ze hadden zich in het bezit ge steld van al de stukken, zonder welke Leny zonder middelen van bestaan 8INNENLANDSCK NIEUWS Nederlandsche landstand ingesteld. E. J. .Roskam boerenleider. Het rijkscommissariaat maakt bekend De rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft bij de in het Verordeningenblad van heden ver schenen verordening po. 196/41 den „Nederlandschen Landstand" in het le ven geroepen. Aan het hoofd daarvan staat de boerenleider van den „Neder landschen Landstand". Bij de tegelijlier- tijd verschijnende verordening no. 157 41 heeft de rijkscommissaris zich de benoeming van den boereiileider voor behouden. Op grond van deze verorde ning heeft hij den heer E. J. Roskam in Lunteren tot boerenleider van den Nederlandschen Landstand benoemd. PLUNDERAARS STROOPTEN IN VERLATEN STAD. Officier te Alkmaar cischte zware straffen. Alkmaar, 22 Oct. Nu door de tijdsom standigheden vele bewoners Dc-n Heider hebben verlaten en veie anderen daar alleen overdag verblijven, is het begrij pelijk. dat deze deels onbewoonde stad een dorado geworden is voor dieven en diefjesmaat, die hier van alles van hun gading vinden. Zij die vertrokken, lie ten meerendeels hun huizen, geheel ge meubileerd achter en zij, die des nachts naar h.i. veiliger oorden trekken, laten bun winkelpanden, vaak vol begeerens- waardige artikelen, des nachts .in vol vertrouwen aan hun stadgenooten oveiv Desondanks hebben diverse groepen meestal jongelieden van de omstandig heden misbruik gemaakt en wordt er op zoo groote schaal ingebroken en ge- stolen, dat de tafel van de neeren rech ters in Alkmaar, waar de buit wordt uitgestald, zoo nu en dan op een toon-; bank van een warenhuis gelijkt. De .'.lkmaa;sche rechtbank Leeft thans" weer een groep van vier mannen van: 23 tot 3G jaar .veroordeeld. Tegen twee' werd anderhalf jaar gevangenisstraf gevorderd en tegen beide anderen één: jaar. Een tweede groep, welke verbol gens terecht stond, bestond uit jongens van 22 tot 23 jaar, waarbij nog enkele' knapen van omstreeks 16-jarigen leef-1 tijd. Voor de schuldigen in deze groep werden eischen van drie maanden en zes maanden gesteld, benevens voor de jongeren ter beschikkingstelling van de" regeering. Vrij zware straffen werden bovendien geëischt tegen Heldersche Ingezetenen, welke bij deze diefstallen en inbraken van heling verdacht wer den. EERSTE VERSCHE HARING TE IJMUIDEN AANGEVOERD. Aan den Rijksvischafslag te Umuiden is donderdagochtend de eerste versche haring aangevoerd door den IJmuider stoomtreiler „Rijnstroom" IJm. 86. schip heeft in één nacht een schot gedaan van 21 kisten, waarna men on middellijk weer naar IJmuiden terugT keerde om de vangst te verkoopen. De belangstelling voor dit zeebanket was zeer groot. De opbrengst varieerde van f 168.tot f 192.per kist van, 100 pond. De besomming bedroeg f 3850.! DZ NIEUWE PROCUREUR-GENERAAL TE AMSTERDAM. In een vorige editie hebben wij de benoeming van mr. Feltsma tot procu reur-generaal te Amsterdam .bericht. Hieronder volgen de levensbijzonderhe den. Ir. Feitsma werd 22 Januari 1884 te Kalium 'Fr.) geboren. Hij kreeg zijn op- Licling aan het gymnasium te Leeuwar den en studeerde daarna aan de Rijks universiteit te Groningen, waar hij in 1908 is gepromoveerd tot meester in de rechten. Vervolgens is hij te Leiden gaan rtudeeren voor Indisch Recht, hij heeft in 1909 zijn. examen afgelegd..In Janu ari 1910 is hij naar In.öië gegaan waar- hij verscheidene rechterlijke 'functies heeft vervuld, zoowel voor de bezitten- als voor de staande magistratuur. Hij was van 1919 tot 1925 ambtenaar ter beschikking van den Procureur- Generaal van het Hooggerechtshof te Batavia en leeraar aan de politieschool ie Buitenzorg ter opleiding van commis sarissen van politie. Ir. 1929 werd hij ambtenaar voor de wetgeving aan het Departement vaxt Justitie.te Batavia. Nadat -hij ontslag had genomen uit den Indischen Dienst, heeft hij zich te' Groningen gevestigd, waar hij werd be noemd tot plaatsvervangend kanton rechter in de vacature van Mr. Meihui zen. Begixr 1931 werd hij benoemd tot Rechter in de Arrondissementsrechtbank te Groningen in welk ambt hij verschil- lende functies heeft bekleed. Sedert eenigen tijd is hij Economisch Rechter te Groningen. Mr. J. Feitsma is lid der N.S.JB. Toofdrcdaeteur Corn. Bosker: Wieringen. 0 Verschijnt eiken Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, j Abonnementsprijs -* per 3 maanden f 1.30. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 19. Bijkantoor Brugstraat 23. Midderuneer. Telefoon 23, was. Maar gelukkig dat die gauwdieven nu het nazien hadden en dat het toe val Leny had geholpen, hem de tasch in handen te spelen. Maar dat veran derde xiog niets aaxx den. toestand dat Leny op het oogenblik totaal zonder middelen was, en waarschijnlijk niet zou weten, hoe zij zich njoëst redden. Eigenlijk had zij een kleine straf wel verdiend, maar het mocht niet te lang duren en hij zou zoo spoedig mo gelijk moeten probeeren haar gerust te stellen. Zijn warme, groote liefde voor deze vrouw overviel hem opnieuw en het eenige wat hij zich bewust was, dat hij haar dadelijk te hulp moest snellen. Hij moest terug de kapitein en de politie moesten gewaarschuwd worden, De beide boeven waren natuurlijk niet meer; aan boord teruggekeerd die hadden vanuit Barcelona de vlucht ge nomen. Men moest dus alles in het werk stellen, hen op te sporen. Voor alles xnoest Leny echter gerust gesteld worden. De sneltrein vertrok echter pas den volgenden morgen. Waarom hij geen vliegtuig gehuurd had was iets. dat hij zich later steeds' weer verweet, zonder daarmee de zaak te kunnen goedma ken. Toen hij, na een vreeselijke x-cis ixi Barcelona aankwam, moest hij tot zijn ontzetting hooren, dat het schip een uur geleden vertrokken was. Dit stond echter bij hem vast, hij moest het schip zien te bereiken. Eerst liet hij zich de lijst geven aan het reisbu reau van de menschen, die in Barcelo na het schip voorgoed verlaten hadden Behalve de zijne, las hij nog den naam der Spaansche officieren en eenige passagiers, die hij niet kende. Van de Noska's stond er niets bij. Dus moes ten zij zich nog aan boord bevinden en het was best mogelijk, dat Leny nog niets van haar verlies wist. Als hij haar nu in Genua zou kunnen opvan gen, zou alles in orde zijn. Het schip deed er twee en dertig uur over om van Barcelona naar Genua te komen, hij had dus den tijd tot morgenmiddag, die zou hij goed gebruiken. Eerst vloog Guus naar Marseille. waar hij na. drie uur landde. Van Marseille uit ging hij met de rivier-express zijn zenuwen hielden het niet uit in Marseille werke loos te moeten wachten tot er een an aexe vliegmachine vertrok, die eerst veel later wegging. Toen onderweg de express langs de rivierboot reed, kwam de gedachte bij hem op om in Moirte-Carlo zijn reis te onderbreken en eexi beetje uit te rus ten. Hij was doodmoe en kon haast niet meer denken. Het was zeker verstaxidi- ger, als hij naar een hotel ging en in een goed bed .eerst eens behooi'lijk uit sliep, daxi zou hij den anderen dag weer krachten verzameld hebben. Als hij dan den volgenden morgen uit Monte-Carlo vertrok kwam hij nog vroeg genoeg in Genua aan, om bij de aankomst van het schip aanwezig te zijn: En zoo steeg Duitschland strijdt voor Europa. DUITSCHE TROEPEN REEDS OP 60 K.M. VAN MOSKOU Dc buitenste verderiigingsstcUingenl der Sowjel-hoofdsiad zijn uit hctl Zuid-Westen en het Westen «oveij een breed front doorbroken. Iïii een aanval op een Britsch milil.iij ccnvooi is 32.000 b.r.t. tot zinken J gebracht. BOMMEN OP MOSKOU. Oxxdanks ongunstige weersomsta: digheden werden de buitenste verc] digingss tellingen van de Sowji hoofdstad gedurende de laatst! gen uit hel- Zuid-Westen en Westen over een breed front broken. De voorhoeden van aanvallende troepen zijn op, mige plaatsen al strijdend 60 km. van Moskou doorgedr< Moskou werd in den afge] nacht gebombardeerd met bi en brandbommen. Onderzcebooten brachten vi andelij ke schepen samen 32.< tot zinken. Hierbij werd he| sche troepentransportschip nia" van 14.000 brt. in den sehen Oceaan ui> een'beve: 'snelvarend militair convóc' schoten. Gevechtsvliegtuigen ten overdag eerx vrachtschip 1500 brt. tot zinken en besc den met bommen een groot vaardijsc'nip. Nachtaanvallen van de macht waren bij goed* zicht op de voorzieningshaven Birkt In voor den oorlog belangrij richtingen ontstonden hevia** ploffingen en branden. An< vechtsvliegtuigen maakten fers met bommen in het 1 T bied van Great Yarmouth. niet De vijand wierp in den af aaxi nacht brisant- en brandbom wor verscheidene plaatsen var Duitschland. Dc burgert leed geringe verliezen. Er slechts onbeteekenende Luchtdoelartillerie schoot d sche bommenwerpers neer. In den tijd van 15 tot 21 jaai tien 2 1941 verloor de Britsche 59 vliegtuigen in denzelf* gingen in den strijd tegei Erittannië acht eigen vil vexdoren. n Bi licht ;iné Guus ixx Monte-Carlo* uit- en gi: een behoorlijk hotel.- HOOFDSTUK 20. Hi«i laar B36'. 1701 In een hotel aan de haven vail seille was een elegant paar uitge: dat naar hun uiterlijk te oordeelc der thuishoorden in een luxuetas dan hier in een van "de spelonk* waard wijdde daar echter verder aandacht aan. Hij was gewexxd a lerlei vreemde gasten en dacht aan zijn voordeel. En dit echtj&ai zich onder den naam Tartou in he tenboek had ingeschreven scheneu genoeg te hebben. Zonder af te len hadden zij dadelijk genoegen men met den ongehoord hooger. die "de waard gevraagd had voo, kamer, waarin alldfen maar hei noodige stond. Zij hadden zelfj vooruit betaald omdat zij den voij morgen vroeg weer wilden vertref Wil wierp haar hoed met- eer zwaai op. het bed, toen Rob de deur achter zich op slot had Tot nu toe was alles naar wei gaan. Zij hadden niets anders men van het schip dan de lc< Wil en do actetasch van Rob. wijze hadden zij vermedexx ar; wekken. „Wat een geluk, zeg Rob. dat machines bestaan, hoewel ik xi een beetje luchtziek ben." (Wordt U

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1