PaaÉvleesch l/ereenipg voor Bodrijfsvooiliclitiiig io de Wieringerieer Aanbeveling* Donderdag 18 December „Ons Volks voedsel V PUIN TE KOOP GEVRAAGD Zaterdag 13Dec Conflicten als afleiding. dreigende oppositie vormde zich hoofd van dezen man. Het is U in dit verband de rapporten I \ren van den Poolschen ge- te Washington, die er V» wijst, dat Roosevelt het .meenstorting van zijn ge- fmische kaartenhaas volkomen derhalve in ieder geval be- «io, rleeft aan afleiding op het gebied oer uditenlandsche politiek. Hij werd daarin versterkt door den kring van Joden uit zyn omgeving. Hulp voor Duitschlands vijanden. Reeds dezelfde maand erkent hij een troep Poolsche emigranten als z.g. uit geweken regeering. ofschoon hun eeni- ge politieke basis een paar millioen uit Warschau meegenomen Poolsche goud stukken was. En reeds op 9 April gaat hij verder en kondigt de blokkeering van de Noorsche en Deensche saldi af, ofschoon hij precies weet, dat Duitsch- land zich b.v. om het financieele be- hèèP van do Dc vnsche regeering in het geheel niet bekommert, laat staan dat het het controleert. Naast de verschillende uitgeweken re geeringen erkent hij nu ook nog een Noorsche, een Nederlandsche en een Belgische. Maar de ware gezindheid van dezen man treedt pas aan den dag in een te- legrarn van 15 Juli 1940 aan den Fran- echen premier Reynaud. Hij deelt hem mee, dat de Amerikaansche regeering de hulpverleening aan Frankrijk zal verdubbelen, op voorwaarde, dat Fran krijk den strijd tegen Duitschland voortzet. Want nu overvalt hem de angst, dat zijn bewapening, waarmede milliarden zijn verkwist, binnenkort als puur bedrog wordt doorzien, voor het V geval in Europa de vrede tot stand komt, aangezien niemand Amerika aanvalt, als dit zoo iets zelf niet uitlokt. .Nsr Juli 1940 nemen de maatregelen van Roosevelt om zelf een weg tot den oorlog te vinden steeds meer toe. Reeds in Augustus 1940 wordt een gemeen s schappelijk militair program voor de I Vereenigde Staten en Canada opgesteld In September 1940 nadert hij den oor log nog meer. Hij staat aan de Engel- sche vloot 50 torpedojagers van de Ame rikaansche vloot af, waarvoor hij ove- militaire steunpunten op de Brit- \bezittingen in Noord- en Midden- overneemt. )^ötte houdt Roosevelt op 11 Scp- "*tib rede, waarin hij zelf het be- ":t> alle schepen van de As •evestigt' en waarin hij dit 'V uitvaardigt. Amerikaan- ullevaartuigen vallen op 2! n Duitsche duikboot ten Groenland met dieptebom- 27 October bestrijdt de 9*Vche torpedojager „Keamey' wiensten voor Engeland ver- i een Duitsche onderzeeboot fommsn en eindelijk kapen - strijdkrachten op 6 No- met het volkenrecht ':hip „Oldenwald." der aan schouder met Japan den strijd ter verdediging en daarmee handhaving van de vrijheid en onaf hankelijkheid hunner volken en rij-1 ken tegen de Vereenigde Staten en Engeland gemeenschappelijk te voe ren. Tekst der overeenkomst. Deze drie mogendheden hebben der halve volgende overeenkomst gesloten en op den dag van heden te Berlijn on derteekend. In het onwrikbaar besluit de wapens niet neer te leggen, alvorens de gemeen schappelijke oorlog tegen de Vereenigde Staten van Amerika en Engeland tot een succesvol einde is gebracht, zijn de Duitsche regeering, de Italiaansche re geering en de Japansche regeering het eens geworden over de volgende bepa lingen. Art. 1. Duitschland, Italië en Japan zullen den hun door de Vereenigde Staten van Amerika en Engeland op gedrongen oorlog met alle machts middelen die hun ter beschikking staan, gemeenschappelijk tot het ze gevierend einde voeren. Art. 2. Duitschland, Italië en Japan verplichten zich zonder volledige we derzij dsche toestemming noch met de Vereenigde Staten van Amerika noch met Engeland een wapenstilstand of vrede te sluiten. Art. 3. Duitschland, Italië en Japan zullen ook na de zegevierende beëin diging van den oorlog ten nauwste samenwerken met het doel, een recht vaardige reorganisatie tot stand te brengen in den zin van het Driemo- gendheden-verdrag, door hen op 27 September 1940 gesloten. Art. 4. Deze overeenkomst treedt terstond bij haar onderteekenins werking en blijft even lang van kracht als het Dnemogendhedenpact van 27 September 1940. De hooge con- tracteerende partijen zullen tijdig voor afloop van dezen geldigheidsduur overleg plegen over de andere uitwer king van hun samenwerking, zooals vervat in artikel 3. Duitschland zal niet wankelen. Het Duitsche volk, aldus vervolgde de Führer, beseft dit beslissende uur van zijn bestaan. De Amerikaansche presi dent en zijn plutocratische clique heb ben ons gedoopt als de volken der niet- bezittenden. Dat is juist. Maar de niet- bezittenden willen leven en zij zullen in ieder geval bereiken, dat het weinige hetgeen zij hebben om van te leven, hun niet ook nog wordt ontroofd dooi de bezittenden. Onze tegenstanders moeten zich niet vergissen. In de tweeduizend jaar van de ons gekende Duitsche geschiedenis is ons volk nooit meer aaneengesloten en eensgezind geweest dan thans, Heer der wereld heeft de laatste jaren zooveel grootsch aan ons gewrocht, dat wij ons dankbaar buigen voor een Voor zienigheid, die ons bedacht heeft met de eer leden van een zoo groot volk te mogen zijn. eroordeeld. Het vonnis is reeds met den kogel vol trokken. PIENTER Een uitgever, die zijn persoonsbewijs kwam halen kreeg, zooals iedereen, de vraag te beantwoorden, welke zijn werk kring was. „Uilgever" was zijn ant woord, waarna de belangstellende ambte naar wilde weten, wat hij zooal uitgaf. „Boeken" zei de man. En wat nog meer? ..Ja - ook geld." En toen kwam er - het is historisch - op hel persoonsbewijs te staan „Beroep: .uitgever van boeken en geld." KIPPENREN ALS SLACHTPLAAT?. Per tilbury in de armen van Hermandad. Woensdagmiddag omstreeks half vijf werd op de Voorstraat te Delft dc£>xde politie aangehouden de 27-jarige A. van S., die in zijn met een paard be spannen tilbury vleesch vervoerde, dat hij aan klanten in Delft moest afleve-j ren. Wagen en lading werden in beslag genomen en een verder ingesteld onder zoek wees uit, dat het vleesch afkom stig was van twee in Schipluiden frau duleus geslachte koeien. In verband daarmee werd evenals de reeds genoem de van S. nog aangehouden K. de V., wonende te Schipluiden. Beiden werden cp het bureau van politie ingesloten. De plaats waar de rest van de geslach te koeien werd aangetroffen zag er bui tengewoon walglijk uit. Verscheidene stukken vleesch en klompen vet lagen' op een oud en smerig vloerkleed, terwijl bloed en afval overal verspreid lagen. De slachtplaats maakte deel uit van een kippenren. Vanzelfsprekend is het vleesch voor de consumptie afgekeurd. VERLOOFD PAAR STAL TEXTIEL. Inbraak in villa te Soesterberg. Ook schrijfmachine meegenomen. Eind vorige week werd in een villa te Soesterberg, waarin een Amster- damsch koopman kantoor houdt en een voorraad textielgoederen heeft opgesla gen, op brutale wijze ingebroken. Da buit, ter waarde van f 650, bestond uit textielgoederen benevens een schrijfma chine. Uit het onderzoek bleek, dat de inbrekers, nadat het hun niet gelukt was op andere wijze binnen te komen, brutaalweg den huissleutel bij de huis bewaarster hebben gehaald. Hierdoor beschikte de politie over een vrij nauw keurig signalement, zoodat zij al spoe dig de hand wist te leggen op een 30- jarigen kantoorbediende, die vroeger in bedoelde villa waar tevens nog ande re kantoren zijn heeft gewerkt, en zijn 21-jarige verloofde, beidén uit Utrecht. Darenboven werd als verdacht van heling nog Jemand gearresteerd, eveneens uit Utrecht. Een gedeelte der gestolen goederen was reeds verkocht te Utrecht en Arnhem, doch dank zij het snelle ingrijpen is thans de geheele buit weer compleet. De verdachten, die inmiddels voor den officier van justitie te Utrecht zijn geleid, hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. copie van bovengenoemde kwitantie in handen van dc teler achter te laten. Deze moeten bij controle te allen tijde door hem getoond kunnen worden. OVERNAME SLACHTVEE in de periode van 22 Dec. '41 tot 3 Jan. '42 De Voedselcommissaris voor Noord Ho- land deelt belanghebbenden mede dat, in verband met de komende feestdagen, de data waarop het slachtvee door de Neder landsche Veehouderij Centrale in de Kerst en Nieuwjaarsweek zal worden overgeno men, als volgt zijn bepaaald A. In de week van 22 tot 27 Dec. 1941. Maandag 22 Dec. 1941: Alkmaar, Amsler dam, Purmerend en Schagen. Deze week vervallen dus de markten Ie Haarlem, Hilversum, Hoorn en Uithoorn. B; In de week van 29 Dec. 1941 tot 3 Januari 1942. Maandag 29 Dec. 1941 Alkmaar, Am sterdam. Vrijdag 30 Dec. 1941 Hilversum, Hoorn Purmerend. Vrijdag 2 Januari 1942 Haarlem, Scha gen Uithoorn. DOODELIJK ONGEVAL. Maandagmiddag heeft bij de halte Upen dam van de N.Z.H. Tram een ernstig onge val plaats gehad waarbij de 67-jarige Mw. de Wed. Koster uit „De Rusthoeve" te Pur merend het leven heeft verloren, aldus de Prov. Nh. Crt. De tram had bij de halte gestopt, en reed reeds weer weg, terwijl Mw. Koster nog bezig was uit te slappen. Zij verloor door het wegrijden der tram haar even wicht en geraakte onder den tweeden wa gen, die hierdoor ontspoorda. Toen men de ongelukkige onder den wagen vandaan had gehaald, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Het stoffelijk overschot, dat deerlijk verminkt was, is naar Purmrend vervoerd. De tram had langer dan een halt uur oponthoud. Eeuwenoude palen nog geheel gaaf. De aannemer van de havenwerken te Hoorn had in de Oude Haven een niet ge makkelijke taak, aldus het Dgbld. van W.-Fr. Immers vóór de stalen damwand geheid kon worden, moesten een aantal oude palen, die geheel onder water zaten, uit den grond getrokken worden. Geluk kig is dat karwei zonder veel stagnatie ver loopen en thans ligt de oogst - een honderd tal palen van drie tot vijf meter lengte - op het opslagterrein aan het Waaigat. De palen schijnen eenige eeuwen oud te zijn, maar zijn desondanks nog zoo gaaf als een klok. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BINNENLANDSCH NIEUWS. NIEUWE BONNEN VOOR DE KOMENDE WEEK. DE DISTRIBUTIE VAN MELK De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat gedurende de week van 14 tol en met 20 December a.s. de met 48 A melk I gemerkte bon van de bonkaarten DM en DN recht geven op het koopen van 3'/ï liter melk. Genoemde bonnen mo gen met ingang van Donderdag 11 Decem ber reeds voor het koopen van melk wor den gebruikt. Voorts is de geldigheidsduur van de mei 47 A melk I gemerkte bonnen^ welke voor de loopende week, dit is dus de week van 7 tot en met 13 December, zijn aangewe zen, met een week, derhalve tot en met met 20 December a.s. verlengd. De boven omschreven maatregel is ge nomen ter bevordering van een regelmatig verloop van de verstrekking van melk aan scholieren. De ouders, wier kinderen aan de schoolmelkvoorziening deelnemen, en die in verband daarmede de met 47 A melk I gemerkte bon bij de school hebben ingeleverd, kunnen thans de met 48 A melk I gemerkte bon voor het betrekken van melk gebruiken, terwijl de ouders die de met 47 A melk I gemerkte bon niet bij de school hebben ingeleverd, daarvan ook in den loop van de volgende week meik kunnen betrekken en derhalve zonder be zwaar de met 48 A melk I gemerkte bon bij de school kunnen inleveren. Het ligt in de bedoeling om met ingang van 28 Decem ber a.s. ter bevordering van een geregeld verloop van de schoolmelkvoorziening. per periode van vier weken vier bonnen tege lijk voor het koopen van melk aan te wijzen BON 48 GELDIG. Voor het koopen van de gebruikelijke rantsoenen brood of gebak, vleesch of vleeschwaren, melk en aardappelen zijn voor de volgende week aangewezen de bonnen 48 van de daarvoor bestemde kaarten. NED. OOST-INDIE EN JAPAN. Geen officieel bericht te I okio omtrent oorlogsverklaring. Tokio, 23 Dec. Domei. Op een vraag omtrent het bericht van een oorlogsverkla ring van Ned. Oost-Indié aan Japan, heeft de afdeelingschef van het inlichtingen bureau, woordvoerder Hori geantwoord, dat er geen officieel bericht over was. VIER NEDERLANDERS GEFUSILLEERD Wegens hulpverleening aan den Brit. Het bureau van den bevelhebber der weermacht deelt mede, dat vier Nederlan ders wegens begunstiging van den vijand (hulpverleening aan Britsche vliegers) door denpact van 27 September 1940 schou een Duitschen krijgsraad ter dood zijn Evenals Wilson geestesziek, ueleedigehde aanvallen op en on noftheden jegens mij persoonlijk an dezen z.g. president wil ik hierbij zonder beteekenis over het hoofd zien. ïovendien kan ik in het geheel niet >eleeaigd worden door den heer Roose- elt, want ik acht hem geestesziek, even ls destijds Woodrow Wilson. Ik geloof, dat gij het allen als als een bevrijding hebt gevoeld, dat thans eindelijk een staat het eerst is overgegaan tot een protest tegen deze onbeschaamde mishandelin: van waarheid en recht, die uniek is in de geschiedenis, en wel tot een protest, dat deze man immers heeft gewenscht en waarover hij ch derhalve thans niet mag ver- Joden achter Roosevelt. weten welke kracht er achter -,-^elt staat. Dat is de eeuwige Jood, <*'c- ijn tijd gekomen acht om ook aan te voltrekken, wat wij in Sowjet- •'and vol huivering moesten zien en Ook als wij geen bondgenoot schap met Japan hadden, zou het ons duidelijk zijn, dat het de be doeling van de Joden en hun Frank- lin Roosevelt is den eenen staat na den anderen afzonderlijk te ver nietigen. Actie in Europa beraamd. De aanvallen van den president der Vereenigde Staten, Roosevelt, die ook anderszins een feller karakter kregen, gingen ten slotte zoover dat hij de Ame rikaansche marine beval in tegenstelling tot alle bepalingen van het volkenrecht schepen van Duitsche en Italiaansche nationaliteit terstond overal aan te val len, te beschieten en tot zinken te bren gen.^ ^"Daarenboven werd eveneens in Ame rika, zonder dat de Amerikaansche re geering eenige poging tot officieele weer legging deed, het plan van president Roosevelt gepubliceerd, om uiterlijk in 1943 Duitschland en Italië met militai re machtsmiddelen in Europa zelf aan te vallen. Daardoor is het oprechte streven van Duitschland en Italië, dat getuigt van weergalooze lankmoedigheid, om on danks de ondraaglijke provocaties van president Roosevelt, die reeds jaren lang lhreiding van den oorlog de betrekkingen met ■aten te handhaven, tot icht en Italië hebben zich _-t oogt hierop thans eindelijk svongen gezien overeenkomstig de bepalingen van het Dnemogendhe- Extra uitkeering ook aan dc gesteunde grondgebruikers. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Sociale Zaken heeft aan de bur gemeeslers bericht, dat, behalve aan de ondersteunde werkloozen, ook aan de iuge olge de steunregeling voor kleine boeren en tuinders gesteunde grondgebruikers een tra uitkeering mag worden verstrekt. Deze uitkeering bedraagt voor de groep B dier grondgebruikers (met een theore tisch inkomen van f 4 tot f 7) in totaal e of drie weken steun, al naar gelang de betrokkenen wel of niet hun eten be trekken uit de centrale keukens. De uitbetaling zal verdeeld worden over het tijdvak van 21 December 1941 tot en met 10 April 1942 op gelijken voet als reeds voor de ondersteunde werkloo zen is bepaald. Aan de C-grondgebruikers, theoretisch weekinkomen f 7 tot f 9, zal een extra- uitkeering worden gegeven van 200 a 300 pCt. van de tol een weekbedrag her leide totale jaarvergoeding. GEMEENTE WIERINGEN. IETS DAT NIET WACHTEN KAN. Gewonde soldaten, die thans op het slagveld in het oosten liggen, mogen geen moment langer blijven liggen dan strikt noodzakelijk is. Want er heerscht reeds een felle koude daarginds daarom moet nu meer dan ooit snel in gegrepen worden als het gaat om het redden van menschenlevens. De Nederlandsche ambulance zal daarom een welkome hulpexpeditie zijn. Aan ons de taak. Nederlanders, te zor gen dat het die Nederlandsche ambu lance aan niets ontbreekt. Onze eigen Nederlandsche ambulan ce moet de beste zijn, die ooit werd uit gezonden. Stort daarom uw bijdragen, iets meer dan u kunt missen, op girorekening NEDERLANDSCHE AMBULANCE Koninginnegracht 22 's-Gravenhage. PROVINCIAAL NIEUWS. HANDEL IN STR00. De Provinciale Inkoopcentrale van Ak kerbouwproducten voor Noord Holland maakt het volgende bekend Daar meermalen blijkt, dat niet alle te lers welen dat de stroohandel UITSLUI TEND mag worden uitgeoefend door ER KENDE stroohandeleren, zij hierbij nog eens uitdrukkelijk de aandacht op gevestigd Daar de kwitanties, welke gebruikt wor den, voorzien moeten zijn van het hoofd Nederlandsche Inkoopcentrale van Akker bouwproducten, kunnen- de telers zelf daar aan zien of de handelaar inderdaad er kend is. Tevens behoort de handelaar een BEKENDMAKING. De Burgemeester van Wieringen maakt bekend, dat voor aanmelding als gega digde bij de Nederlandse Arbeidsdienst, gelegenheid open is tot omstreeks 27 De cember 1941, voor hen, die alsdan op 5 Ja nuari 1942 zullen worden opgeroepen. Degenen, die zich hiervoor aanmelden, zullen - bij wijze van uitzondering - een diensttijd hebben te vervullen van 4'/s maand (instede van 5'/a maand), zodat die diensttijd op 20 Mei 1942 eindigt. Ook de ze diensttijd zal - bij invoering van de ver plichte Arbeidsdienst - gelden voor het hebben voldaan aan die verplichting. Aanmeldingen moeten geschieden bij den Burgemeester. WIERINGEN, 12 December 1941. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. DISTRIBUTIE NIEUWS. Even willen wij het publiek van Wie- ringen wijzen op het belanrijke distri butie-nieuws, vermeld in het Wieringer- meerhoekje. Predikbeurten Wieringen. ZONDAG 14 DECEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. H.-hoef v.m. lO'/s uur Ds. van Beek. Daarna stemming voor notabel wegens periodieke aftr. van den Heer J. Dek ker Sz. Den Oever nam. 2uur Ds. van Beek. Woensdag 17 Dec. 's av. 8 uur Herv. Zusterkring te H.-hoef. Vrijdag 19 *Dec. 's av. 8 uur V.C.J.B. te H.-hoef. Kerstfeest. DOOPSGEZ. GEMEENTE. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. Lugt. Donderdag 18 December 's av. 7.30 uur Jongerenkring. Geen bijeenkomst Zusterkring Oever. Geen bijeenkomst Zusterkring Hippo. EVANGELISATIE. H.-hoef v.m. 10.30 uur de hr. O. Deen. Den Oever nam. 4 uur de hr. O. Deen. GEREF. KERK H.-hoef 10.30 uur Leesdienst. H.-hoef nam. 3.00 uur Ds. Schenkeveld. Den Oever vm. 10 u. Ds. M. Schenkeveld. Den Oever nm. 3 uur Leesdienst. FILMNIEUWS. Zaterdag en Zondagavond in Cinema de Haan de film Drie Vrouwen en Verdi. Ditmaal de beroemde opera van Verdi. De bekende aria's worden gezongen door Beniamina Gigli en Maria Cebotari. Het is de geschiedenis van Verdi die ons op het witte doek voor oogen wordt gebracht en wij maken kennis met zijn ven en strijd. We beluisteren de prachtige operas die Verdi heeft geschreven en er wordt ons op aanschouwlijke wijze verhaald hoe deze opera's tot stand kwamen, gen, Uithoorn. In deze week worden dus de markt te Hoorn 1 dag vroeger en de markten Haarlem 1 dag later gehouden. De zanger Gigli vervult in deze film een dankbare rol en we genieten van zijn prachtige zang. Door het geheel is een fiefdestragedie verwerkt die de film tot een volkomen ge heel maakt. Al met al een pracht programma, I Zondagmiddag drie uur draait eveneens dit mooie filmwerk. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN VAN DE WIERINGERMEER. AANMELDING VRIJWILLIGERS NEDERLANDSCHE ARBEIDSDIENST. De Burgemeester van Wieringermeer, brengt ter algemeene kennis, dat voor aanmelding als gegadigde voor vrijwil liger bij den Nederlandschen Arbeids dienst gelegenheid bestaat tot omstreeks 27 December 1941. voor hen, die op 5 Januari 1942 zullen worden opgeroe pen. Degenen, die zich hiervoor aanmel den, zullen bij wijze van uitzondering een diensttijd hebben te vervullen van 4',2 maand (instede van 5''2 maand), zoodat die diensttijd op 20 Mei 1942 ein digt. Ook deze diensttijd zal bij invoe ring van den verplichten Arbeidsdienst gelden voor het hebben voldaan aan die verplichting. Het geneeskundig onderzoek van de gegadigden heeft ditmaal niet te voren plaats, doch 11a opkomst in het aange wezen kamp. Wieringerwerf, 13 December 1941. De Eurgemeester voornoemd, G. G. LOGGERS. Distributiedienst Wieringermeer- Wieringen. Opioeping aan z.g. zelfverzorgers. De Leider van den Distributiedienst Wie ringermeer-Wieringen deelt aan de z.g. zelf verzorgers, die een geadressseerde oproe ping lot het afhalen van de nieuwe bon boekjes hebben ontvangen, mede, dat zij aan deze geadresseeide oproeping gevolg moeten geven en niet aan algemeene op roeping, die zij eveneens zullen ontvangen. Maiofilm op Donderdag 18 Dec. a.s. Wij herinnneien hier nogmaals aan de komst van de aardappelfilm ;,Ons Volks oedsel" op Donderdag 18 Dec. a.s. des namiddags te 3 uur in Hotel Smit te Mid- denmeer. Zie advertentie in dit nummer. Uitvoering Chr. Gemengde Zangvereen. „De Lofstem." In de Beurszaal van Hotel Smit te Mid- denmeer heeft Donderdagavond de Chr. Ge mengde Zangvereen. De Lofstem onder lei ding van haar directeur de heer Jac. Broer een uitvoering gegeven. De zaal was flink bezet. De avond werd geopend met gebed waarin werd voorgegaan door den hulppre diker der Evangelisatie, Cand. Ybema. De voorzitter de heer Kooyman deelde mede, dat de op het programma aangekon digde declamatie kwam te vervallen. Hier- oor zouden eenige extra nummers zang worden gegeven. Het koor opende het programma met een machtig mooi gezongen „Salve Heer Jesu" van Oberhoffer, Hoewel men in dit nummer in het mid dengedeelte wat steeg, wist men toch de zuiverheid te bewaren. „Ave Verum van Mozart met orgelbegeleiding werd even eens uitstekend gezongen. Vermelden wij nog dat verder door het koor uitgevoerd werden „Onze Vader", C. D. Rinch ^Heiligt, Heiligt" een zesstemmig koor van Joh. \vagenaar door Jac. Broer voor Mannenkoor be werkt Gezang 22 „Idylle" van J. F. J. Wierts en een koor uit de oratorium ,;der Schöpfung" voor koor en orgel. Terwijl Panis Angelicum" van Cesar Frank voor tenorsolo, koor en orgel, weder om werd uitgevoerd, dit laatste werd later nog eens herhaald op verzoek. 'Het koor gaat onder leiding van den heer Broer uitstekend vooruit, er heeft zich in dit koor een heel goed ensemble ontwikkeld. De verhoudingen van de partij en sluiten goed. Een enkele maal domi neerde de tenoren en sopraan wat, doch het was geen regel. De solozang van den heer A. van 't Riet as goed. Vooral in Panis Angelicum was hij dezen keer goed op dreef. Rest ons nog te vermelden dat bij wijze van extra nummer door een 5-tal heeren uit het koor nog een „nummertje" werd ge geven wat wel eenigszins uit den toon iel, hoewel het een 3ucce3 bij het pu bliek bleek, waarvan een gedeelte wel wat rustiger had kunnen zijn. Voor het overige was het een uilste kend geslaagde avond, waar de vereeni- ging met genoegen op terug kan zien. De avond werd op de gebruikelijke wijze gesloten. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter TRUUSJE, die bij het H. Doopsel de namen ont ving van GERTRUD1S CORNELIA MARIA. E. A. JACOBS A. M. JACOBS - Burger. Slootdorp, 11 December 1941. Wierweg F 65. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter, die bij het H. Doopsel de namen ontving van Arindina Katharina Maria. P. J. VAN OOSTEN M. A. VAN OOSTEN - Wijninga. Wieringerwerf, 12 Dec. 1941. Klieverweg J 10. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder betuigen wij hiermede onzen liartelijken dank. FAM. H. ANSINK. Slootdorp, 13 December 1941. Slootweg 10. H. H. LANDBOUWERS. VOOR HET MALEN EN BREKEN VAN HAVER houdt zich aanbevolen K. H. MOLLEMA, Veevoederhandel, Wieringerwerf. Tel. 20. GEVRAAGD in gezin met 2 kl. kinderen EEN MEISJE voor dag en nacht, zelfst. kunnende werken en koken, v.g.g.v. Aanmelden MEIJER DREES, Kerkstr. 36, Slootdorp. Alle soorten planten en heesters enz. voor den tuin. Voor de kamer alle voorkomende bloem werken, benevens luxe vazen en steenwerk. C. TRAPPEL, Bloemenmagazijn Medemblik. Tel. 53. DAGMEISJE of WERKSTER GEVRAAGD. H. A. VAN DEK ZANDE, Alkmaarscheweg, Miadenmeer. TE KOOP een donkerroode HAARDKACHEL zoo goed als nieuw kan op gekookt worden. S. SLOT, Kerkstraat, Middenmeer. Door de ZWOLSCIIE PAARDEN- EN VEEVERZEKERING MAATSCHAPPY N.V. te ZWOLLE, Directeur Dr. TER- VOERT, werd de schade van mijn af gemaakt paard op coulante en vlugge wijze geregeld. Ik kan „DE ZWOLSCHE", ook om hare VASTE en LAGE premiën, bij iederen Paarden- en Veehouder ten zeerste aanbevelen. Slootdorp, November 1941. C. RIJK. VERTEGENWOORDIGER F. M. J. Temmerman te Wieringerwerf. Inspecteur K. van Prooye te Bergen op Zoom. door D. DE VRIES, Nw. Sluizerweg B 22, Slootdorp. SLOOTDORP. VRIJBANK m vanaf 2 uur nam. voor houders van vetkaarten LAPPEN 1.30 per Kg. GEHAKT 1.20 per Kg. des namiddags te 3 uur in HOTEL SMIT te MIDDENMEER vertoo ning van de nieuwe MAROFILM INLEIDERIr. J. A. Hagen Esch, adj. Secretaris v. d. N. A. K.

Wieringer courant | 1941 | | pagina 2