L, GO Y ARTS. tilffULY TUSHOEF. NIEUWE BONNEN. 9 V b&»K01( - GR1EP - m- HOEKSTRA'S Generator- Anthracieten Turf RANSOMES SCHIJVENEGGE, GOEDGEKEURDE ZAAIZADEN EN POOTAARDAPPELEN SCHAATSEN SCHAATSEN C DEKKER De Onderlinge Brandwaarborg Mij, f,W ieringermeerpolder" WIERINGERMEER De Kanalentocht is uitgesteld tot Donderdag 29 Januari a.s. TANDHEELKUNDIGE &PKEE KUILEN IEDEREN DINSDAG VAN 10.30 4 UUR. Café N. K.UK, Nieuwstr. H.-hoei. LAGli, VASTE TARIEVEN. Ju uu wet* van Zonuajj co 101 /.aierüag 31 Januari zijn de geDruikelijke hoeveel heden brood ol gebak, vleescli ol vleescn- vvnreu en uardappeien verkrijgbaar op de bonnen 06 van de daarvoor uangewczen kaarten. Voorts is voor de periode van negen da gen van Zaterdag 24 tot Zaterdag 31 Jan. liet tot dusver geldende rantsoen boiei verkrijgbaar op bon U6 van de bolerkanr.. ou boter met reductie op dezen bon van de vetkaart. 1 euslottc zijn aangewezen voor het vier wckclijksche tijdvak van Zondag 25 Jan. tot Zaterdag 21 Febr. voor suikerbon 197 voor jambon 198; voor bloem, brood of ge bak de bonnen 199 2(X) 201 en 202 voor havermout of peulvruchten bon 203 voor kaas de bonnen 2U4 205 206 207 en 208; voor gort bon 209; voor vermicelli of maïzena bon 210, alle van de bonkaart algemeen; voor melk de bonnen 06 07 08 un 19 van de melkkaarl; voor cacao, voor kinderen tot 14 jaar de bonnen 05C en 05D reserve en voor rijst, kinderen tot 3 jaar, de bonnen G6D en 07D reserre. kerkerpolder geboord en daarbij blccL', dat zij ook deze diefstal ^p hun gewet! hadden. J,7ezc schapen hadden zij echtér verkocht. Derhalve volgde de aanhouding van den kooper en een huiszoeking in zijn woning. Aldaar trof de politie een lcvo(ut een geslacht schaap aan. Maar ook del- ze man bleek nog veel meer schapen Iran duleus te hebben geslacht dan de twee ge stolen dieren. Althans te oordeelcn nuu. de hoeveelheid schapenwol, die de poli tie in zijn scheur vond. W.A,-Liederen voor dc Radio. Over den zender Hilversum 11 zal het Bussumsche W.A.-koor, onder leiding van vaandrig Furrer, hedenmiddag van 15,4j .ol 16 uur W.A.-liederen zingen, waarbij de verbindende tekst zal gesproken wor den door hopman C. Wiegel. IN DE KERK BEROOFD In de St. Antoniuskcrk te Breda is Don Jerdagniiddag een berooving gepleegd. Den j2-jarige dame, die in een bank had plaats genomen, werd daar plotseling door een .ot nu toe onbekend gebleven persoon aangegrepen. Zij is daarbij gevallen en vei .noedelijk zoo hard met het hoofd op den grond terecht gekomen, dat zij hel be wustzijn heeft verloren, 'loen zij weer bij - zwam, miste zij haar portemonnaie. Zij is naar huis gegaan, waarna zij cte politie met deze gebeurtenis in kennis heeft gesteld. Deze heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij tevens is fco- bleken, dat in de sacriste der kerk was in gebroken en een zilveren doos was ont vreemd. Kort voor de berooving had de dame wel een man in de kerk zien loo- pen, doch zij had geen acht op hem gesla egn. tig zijn, is derhalve een der voornaamste factoren bij de berekeinng der vergoeding. Waar het wcrkverruimingsloon de basis der vergoeding vormt, worden uiteraard kosten van levensonderhoud e.d. hierop in mindering gebracht. De op deze wijze erkregea bedragen beloopen voor de ze en klassen onderscheidenlijk f 17.60 f 16.15 f 14.70; f 13.50 12.3C; f 11.10 en f 9.90 per week. In gevallen waarin de vrijwilliger of ar- beidsdienstplichtigc de eenige kostwianer voor zijn verwanten is, kunnen bovenjl®' noemde bedragen voor de eerste vier klas hoogd worden tot f 18.- en voor de overige klassen onderscheidenlijk tot f 17.40; f 15.90 en f 14.40 per week. Indien genoemde personen vóór hun op komst in het vrije bedrijf gemiddeld een hooger loon genoten, wordt dit hoogere bedrag als basis voor de berekening der vergoeding genomen. De vergoeding kan enwel niet hooger zijn dan f 21.- per ïck. De beslisende factoren voor de" toe kenning van kostwinnersvergoeding zijn voorts dc gezinsgrootte en de totale ge- zinsinkomsten, In die gevalleu, waarin de gezinsinkomsten een zoodanige grens na deren, dat niet meer gesproken kan wor- van het ontbreken van de noodzake lijke middelen tot levensonderhoud, wordt het vergoedingsbedrag aan bedoelde grens aangepast, Lit het bovenstaande blijkt wel, dat de regeling in vele opzichten gunsti ger is dan de vroegere, waarbij het afge stane loon als basis der toe te kennen vet •oeding werd genomen. Verlenging aardappel- en peul vruchtenbon. De Secretaris-Generaal van Landbouw 'en VisscÜerij maakt bekend, dat wegens de mogelijkheid, dat nog niet alle hou ders van bijslagkaarlen voor zeer zwaren arbeid de voor het koopen van aardappelen aangewezen bonnen 05 hebben kunnen gebruiken, dc geldigheids duur van bon 05A en 0513 van de aard apppclkaarten wordt verlengd tot en met Zaterdag 31 Jan, Uit den aard der zaak is levens voor de dislributieperiode van 25 Jan. tot en met 31 Jan. een nieuwe bon voor het koopen van aardappelen aange wezen, namelijk bon Ü6A en Ü6B. Aangezien het voorts niet mogelijk is gebleken alle detaillisten tijdig in het be zit tc stellen van een voldoende hoeveel heid peulvruchten, zoodat nog niet ieder deze heeft kunnen betrekken op bon 195, wordt dc geldigheidsduur van bon 195 van de bonkaart algemeen, verlengd lot en met Zaterdag 2! Februari. ^'oor de dislributieperiode van 25 Jan. tol cn met 21 Februari wordt wederom eer rantsoen van 250 gram peulvruchten sdiil.Via.- gesteld. De bon, welke recht „ocll cp het koopen van dit rantsoen, zal nog nader worden aangewezen, Distributie van petroleum. De Secretaris-Generaal van het Departe y ment van llande.1 Nijverheid cn Scheep vaart maakt het volgende bekend in zake de distributie van petroleum. liet is noodzakelijk, den geldigheidsduur van de niet 26 genummerde bonnen van de S en T gemerkte petroleumkaarlen, wel ke gedurende het tijdvak van 4 Jan. tot cn met 14 Febr, recht geven op het koo pen van 2 liter petroleum voor verlich tingsdoeleinden, te verlengen tot en met 31 Maart, .'•.veneens is ue geiu.gheidsduur an de mei 15 genummerde bonnen van FELLE KOUDE. Felle koude heerscht er op het oogen- blik aan het Oostelijk ront. Daar is ons Nederlandsche wintertje nog maar kindei spel bij. Wat het wil zeggen om bij üeze temperaturen te moeten strijden kan men zich indenken. Maar denkt u eens in war het beteekent bij een vorst van veertig graden gewond te geraken.,.. Wnneer u zich dit even tracht voor tc stellen, dan.... pakt u uw giroboek en maakt een bijdrage over op gironummer 87600 Nederlandsche ambulance, Konin ginnegracht 22, 's-Gravenhage, Gasgenerator - cursussen ingesteld. Binnenkort zullen dertig tweedaagsche curssussen door het geheele land worden gehouden. In dezen lijd van schaarschle aan vloei bare brandstoffen is de gasgenerator, waai in vaste branstof wordt verstookt, vooi het motorverkeer als een redder in den nood gekomen. De anthraciet-, hout-, tur en turfcokes-vergassers hebben het moge lijk gemaakt, een belangrijk deel van ons vervoer over den weg in stand te hou den, dat anders tot stilleggen zou zijn ge doemd, Het valt echter niet te ontkennen, dat de behandeling van den gasgenerator - het rijden ermee, het onderhoud ervan - velerlei moeilijkheden meebrengt, in hel bijzonder voor ongeschoolds krachten, en dal in verband daarmee een groote vraag naar technische voorlichting van hel be dienend personeel is ontstaan. Men heeft hier te lande op dit gebied sporadisch reeds verdienstelijk werk ver richt, doch er bestaat nog steeds behoefte aan instructie op grootere schaal in ge organiseerd verband. Het is naar aanleiding daarvan, dat on ;J - S-J 1 fijderij van Klaas Groet is overgedaan aan den heer S. Borst, Br&ezand. Predikbeurten Wieringen. ZONDAG 25 JANUARI. NED, HERV. GEMEENTE. Den Oever v.m. lO'/i uur Ds. v. Beek. Westerland nam. 2',T uur Ds. v. Beek. DOOPSGEZ. GEMEENTE H.-hoef nam. 3 uur Ds. Lugt. EVANGELISATIE. Den Oever v.m. 10.30 u. de hr. O. Deen. H.-hoef nm. 4 uur de hr. O. Deen. GEREF. KERK H.-hoef v.m. 10.30 uur Leesdienst. H.-hoef nm. 3 uur Ds. M. Schenkeveld. Den Oever v.m. 10 u. Ds. M. Schenkeveld. Den Oever nm. 3 uur Leesdienst. Handwcrkclubs Geref. Kerk. De Com missie maakt bekend dat er voorloopig geen handwerkclubs worden gehouden. Nader wordt bericht wanneer de lessen weer zullen beginnen. 49 GEMEENTE WIER1NGEN. Aanmelding Nederlandse Arbeidsdienst. De Burgemeester Van WIERINGEN ccn uci cci.itc ïcucn van uct uur maakt betond, dat da gelegenheid tot j Bakker •anmelding voor vrijwillige dienstneming yfye-j/f 9-L ONS W/ERINGERMEERHOEKJE. Landstand moet plaats zeil veroveren. In vele gevallen reeds nu de juiste man op de juiste plaats. STREEKLEIDERS BIJEEN. Regelmatig, eens in de veertien dagen, komen de Noord-Hollandsche streek- leiders van den Landstand bijeen in het gouwhuis te Alkmaar, ter bespre king van de meest uiteenloopende boe- renbelangen, voor uitwisseling van er varingen en gegevens en den opbouw van het groote organisatorische appa raat, dat noodig is voor het behartigen van de landstandbelangen. De eerste vergadering begon met eer plechtig oogenblik van stille en,- een kort In memoriam, door den gouwboe renleider gewijd aan het verscheiden var een der eerste leden van het boerenfront F* tj'óie 21 I tijdvak van 24 Dec, 1941 tot en met Maart recht geven op het koopen van i2 liter petroleum tot en met 31 Maart verlengd, Dc kans is evenwel niet ïitge- slotcn, dal vóór 31 Maart nieuwe bonnen voor petroleum kunnen worden aauge- wezen. f Door ai un kou, koorts en pijnuit- di'ijvendc .werking helpen hierbij altija veilig en vlug een pocedr of cachet van Mijnhard, te Zeist.. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 cent. Doos 45 cent. Cachets, genaamd „Mijnliardtjcs" Doos 10 - 50 c. gedeelte had. aaYt O, welke gedurende het der auspiciën der hierna te noemen ver- keersbonden, bedrijfsverenigingen en ande re belanghebbende organisaties, en met volle medewerking van het bureau genera toren en tankgas, als de ter zake bevoegde overheidsinstantie, binnenkort een dertig lal tweedaagsche cursussen in theeoreti sche en practische gasgeneratorkennis door het geheele land heen zullen worden ge houden. Hel is de bedoeling, dat de cursussen zullen worden gehouden in Alkmaar, Amers foort, Amsterdam, Arnhem, .Assen, Bergen op Zoom, Breda, Dordrecht, Eindhoven. s-Gravenhage, Groningen, Heerenveen, Iengelo, 's-Hertogenbosch, Leeuwarden, Leiden, Musselkanaal, Nijmegen, Rotter dam, Utrecht, Velsen, Venlo, Sittard en Zwolle. Zij zijn in de eerste plaats voor chauffeurs bestemd, doch er wordt ver wacht, dat ook vele monteurs van monta gewerkplaatsen zich als deelnemer zullen opgeven. De uitvoering van het plan, onder auspiciën der genoemde instellingen, is op gedragen aan een „Commissie Gasgen* torcursussen", waarvan het secretariaat is gevestigd: Koninginnegracht 37, Den Haag kantoor der N.A.C.), alwaar de inschrij vingsvoorwaarden voor deelnemers aan qc cursussen, inschrijfformulieren, en even tueel nog verder gewenschte inlichtingen, kunnen worden aangevraagd. Het is van het grootste belang, dal de genen, die een cursus in een der boven genoemde plaatsen wenschen bij te wonen, of door leden van hun personeel willen la ten bijwonen, ten spoedigste van hun voor nemen doen blijken aan het secretariaat der „Commissie Gasgeneratorcursussen", opdat hun dan inschrijfformulieren kunnen vorden toegestuurd, en de definitieve vast itelling van plaatsen, data, enz. zoo snel mogelijk kan volgen, Op den aanvang der cursussenserie op korten termijn kan - het onwaarschijnlijke geval van geheel onvoldoende belangstel ling voorbehouden - worden gerekend. De Friesche Elfstedentocht. Dc Fries Sietsc de Groot uil Weidum heeft den zevenden monstertocht langs elf Friesche steden gewonnen. Hij arriveer de Donderdag om 14.51 te Leeuwarden, de de 200 Kin. huil hij afgelegd in 8 uur 51 m. Si'jtse "üe Groot werd direct gevolgd z' Sr D, de Jong uit Huizum en J uil Julianadorp, met wie hij het grootsu van den tocht samen d. Bey itsle gereden Schapendief stallen te Nicuwcr-Amstcl. Donderdag kwam een veehouder aan den Middenweg te Nieuwer-Amstcl tot de ontdekking, dat hij twee schapen uit weide miste. Dank zij de activiteit van de pol-lief -erd al spoedig een sneeuwspoor ontdekt, dat dwars over landerijen cn sloo ten leidde naar een bewoner van den Ma- chincwcg. In dc schuur werden daar drie schapen, alsmede ccn partij schapcnvleesch cn -vet aangetroffen en aangezien er slechts twee schapen waren .gestolen, lag het dus voor de hand, dat de man ook nog van elders schapen betrok voor zijn frauduleuze slach tipgen. Inderdaad kwam aan het licht, dat hij in enkele weken tijds 9 a 10 schapen had geslacht, welke hem door een anderen inwoner van Nieuwer-Amstcl werden gele verd. Intusschcn kon de aangehoudene mc- dcdcelcn van wc hij de twee schapen had kocht, namelijk van bewoners van den Bovenkerkerpolder. Beidon bekenden den dief-lal tc hebben gepleegd. Da.irrnedc was dc zaak echter niet uit, want' 's middags kwam ccn andere vechou der ven den Bankraswcg eveneens een diet Hul van ^wcc schapen melden. Opnieuw werder/ iwee mannen uit den Boven- jw'üi Loonklassc-indccling Nederl. Arbeidsdienst In aanvulling op het dezer dagen gepu bliceerde bericht, inzake de toekenning van kostwinnersvergoeding voor hel ver blijf in den Nederlandschcn Arbeidsdienst kunnen wij nog het volgende mcdedcelcn: Ingevolge het Besluit Loonbepaling Werkverruiming worden de gemeenten in reven klassen verdeeld. De klasse der gc- neente, waarin de verwanten van den oij de N. A. D. voorlopig tot 14 Februari 1942 blijft opengesteld. Voor zover de plaatsruimte toelaat, zullen degenen, die zich aanmelden, per l Februari 1942 worden opgeroepen de overigen per 1 Juni 1942. De aanwijzing voor opkomst op 2 Fe bruari, respectievelijk 1 Juni 1942, ge schiedt naar de volgorde van binnen komst der aanmeldingen. Aanmeldingen, welke na 14 Februari 1942 worden ontvangen, kunnen niet meer in behandeling worden genomen voor opkomst per 1 Juni 1942, Wieringen, 21 Januari 1942. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. POLITIE. Verloren een 'paar kin derschaatsen. Gevonden een huissleutel. Inlj bij den Gem.-Bode. Hardrijderij IJsclub „Westerland." De IJsclub „Westerland" hield Don derdagmiddag wedstïrijden in hard rijden voor de schooljeugd. De prijzen vielen als volgt Meisjes 6 en 7 jaar. Ie Nellie Gan- ,elhof 2e Annie Kindts. Jongens 6 en 7 jaar. Ie Tjibbe Wig bout 2e Jan Lont. Meisjes 8 en 9 jaar. Ie Adri Molen- camp 2e Dieuwie Koom 3e Dik- kie Drent. Jongens 8 en 9 jaar. Ie Simon ten Sokkel2e Jan Dekker3e Piet Tij «en 4e Adri Kikkert. Meisjes 10 en 11 jaar. Ie Johanna Panjer :2e Dieukwe' Veenstra 3e Annie Lof 4e Annie Jongkind. Jongens 10 en 11 jaar. Ie Jan Trompetter 2e pr. Adrie Krijger 3e Henk Cornelissen 4e Jitze Veling. Meisjes 12 en 13 jaar. Ie Annie Veerdig 2e Lutske Visser 3e Zi- ta Ornis. Jongens 12 en 13 jaar. Ie Jan Stoop 2e Johan Overberg 3e Jaap Baijs 4e Piet Veger. Er is door de kinderen sportief ge reden. Uitstekende rijders waren e: onder. Dank zij het verzamelen van bonnen, konden de kinderen met de kou genieten van een kop chocola en een koek. Hardrijderij „Voorwaarts" Den Oever. Vrijdag j.1. werd een wedstrijd voor da mes georganiseerd, waarvan de uitslag was als volgt lc prijs f 12.50 G. Kool 2e prijs f 7.50 G, Visser 3e prijs f 5 Tr, Bakker -le prijs f 2.50 Sila Wagemaker, Er waren 28 deelneemsters. FILMNIEUWS. Zaterdag en Zondagavond in Cinema le Haan de film THEO OP 'T HUWELIJKSPAD Eenige van de beste en bekwaam ste krachten uit de Duitsche filmwe reld hebben aan bovengenoemde film het leven geschonken en zoo kon het niet anders of het resultaat was zeer verblijdend jen zeer goed. Het tempo verslapt nergens, dit is een compliment voor den regisseur De dialooog heeft pointer en blijft aldoor vermakelijk. In meer dan één opzicht is deze kluchtige film een aangename verras sing. Er zijn momenten, waarbij Theo Lin- p;en vertelt en elk beeld, dat hij oproept ook werkelijk verrijst, op-een-duvel- -in-een-doosje-wijze, welke aardigheid wij reeds eerder in Lingen-films konden opmerken. Verder mogen wij hem niet alleen waardeering schenken, maar die gelijkelijk verdeelen over de vijf vlotte spelers ut deze film. Zondagmiddag 3 uur draait eveneens dit amusante filmwerk. Streekleiders hebbern verslag uitge bracht van den stand van zaken bij he samenstellen der dorpsboerenraden. Over het algemeen was men zee optimistisch gestemd. In vele geval len kon men nu reeds van den juis- ten man op de juiste plaats spreken De beste krachten komen nu vanzeL naar voren. Doch ook werd er gesproken var moeilijkheden, tegenwerking soms, op grond van schijnargumenten, van mis vattingen en misverstand. Maar dit wa_ kenmerkend voor deze mannen van dc daad het was buiten kijf, dat al die moeilijkheden er slechts zijn, om over wonnen te worden. Het ware te wenschen, dat alle lauwen en lakschen allen, die aan den kant blijven staan, eens een van deze verga deringen kon meemaken. Zij zouden wellicht verbaasd zijn over de bereid heid tot leeren en het aanvaarden van goeden raad, die deze vergadering ken merkt. Als er dan een misverstand wordt be sproken, geeft de gouwboerenleider, die zijn menschen zoo veel mogelijk laat vertellen en bespreken laat, even kort en krachtig een moreelsteuntje, een pittige opwekking en duidelijk een over zicht van plicht en recht. Op een wijze, die geen plaats laat voor misverstand, wordt uiteengezet, dat het juist nu niet van bovenaf zal worden opgelegd, dat eigen plaats zelf moet worden ver overd, niet andersom, daarbij wijzende op het verschil tusschen leiding geven en dictatuur. Zooals opgemerkt, veel van het behandelde was voorloopig van vertrouwelijke aard. Talrijke onderwer pen en plannen, voor een deel in verge vorderde stadia passeerden de revue. Veel hiervan zal spoedig een feit zijn, tot heil van den landstand, We kunnen dit afwachten en rustig vertrouwen, allen meebouwend, waar zulks noodig is. UIILLEL1NG VAN WINTERKLEEDING Lu i-iaatselijk Lirccteur van W.H.N, Nederland dee.t mede, dal de uitdeeling van winterkteeding aan minder bedeelden heelt plaats gevonden. In verband met net gcnng aantal beschikbare kleeding- stukken kon slechts aan een beperkt aan tal aanvragen worden voldaan. Degeneu, op wier aanvragen gunstig is beschikt, heb oc-n hiervan inmiddels mededeeling ont vangen. Zij, die geen bericht ontvangen, Kunnen hun verzoek als niet ingewilligd be schouwen. IJSCLUB „WIERINGERMEER." Gevestigd te Middenmeer. Donderdagavond werd in Hotel Smit te Middenmeer, in een daartoe gehouden vergadering, definitief besloten tot op richting van de IJsclub „Wierngermeer" gevestigd te Middenmeer, De vergadering stond onder leiding van den heer ih. J. van Vegten, aangezien de heer S. L. Mansholt verhinderd was we gens deelname aan den Elfstedentocht. Na een kort welkomwoord gaf de heer Van Vegten een resumé van de diverse commissie s die als ijsclub hebben geiun- geerd. Dit was echter niet de gewenschte toe stand, 1 hans heeft zich een commissie ge vormd beslaande uit de neeren S. L. Manshol, G. Schuiringa, C, Dekker, Th. J- van Vegten, G. Kroon, G. Oosterhof, H. lerwijt-n, Jb. Kingma, P, J. Smit, J. Vos in K. Kok, die de grondslag hebben ge- egd voor de blijvende ijsclub. Zij zijn begonnen mei het uitzetten van ;cn baan, hebben eenige wedstrijden ge- jiganiseerd en zijn vol plannen indien de .vinter nog aanhoudt. Besloten werd lot oprichting van de ,sclub. Als naam werd gekozen IJsclub .Wieringermeer" gevestigd te M.-Meer, Verder werd besloten zich aan te sluiten iij de Ned. Schaatsenrijdersbond. Statuten en reglement worden hiervoor .n orde gemaakt. De ijsclub heeft momenteel reeds ruim .CO leden plus de gezinsleden. Op voorstel van den heer S. Kloosterman olijft de huidige commissie aan als bestuur •an de vereeniging. in de najaarsvergade- ing zlluen zij hun functie ter beschikking stellen. Gok de huidige contributieregeling blijft gehandhaafd. In de volgende ledenverga dering zal deze een herziening ondergaan. De voorzitter zei nog, dat het bestuur zich tol taak heeft gesteld uiteindelijk een .jsbaan te stichten, die op ondiep water ligt. Besproken werd nog de kanalentocht die in voorbereiding is. Het trajectwordt Vrijdag door eenige bestuursleden verkend Nadat de voorzitter de wensch had uit gesproken dat de vereeniging nog veel zal mogen doen in het belang van de ijssport, werd de vergadering gesloten. Deelnemers aan de Elfstedentocht. De heeren R. Beukema, R. D. Hartmans S. L. Mansholt, G. Kistemaker en E. Ris pens hebben deelgenomen aan de Elfste dentocht. Een zwerftocht van 30 dagen door Sowjet Rusland. Zooals wij reeds eerder hebben medege deeld, zal op initiatief van de Midden- slandsvereeniging Wieringermeer, Jhr. Dr. Mollerus een lezing houden op Woensdag 4 Februari a.s. in Hotel Smit te M.-Meer, over Een zwerftocht van 30 dagen door Sowjet Rusland. Deze lezing is gratis toegankelijk op vertoon van uitnoodiging. Deze uitnoodi- gingen zullen dezer dagen beschikbaar wor den gesteld door de Middenstanders, Men houde dus 4 Febr. vrij vo.nr. mooie avond. Het is lichte maan. Parochie-avond. Zondag 8 Febr, a.s, zal er in Hotel Smit een Parochie-avond wor den gehouden. Geboren J A N N I E dochter van J. BIJPOST en A. M. BIJPOST - Schmidt. NELLIE en ANNIE. Slootdorp, 22 Jan. 1942. TE KOOP EEN BESTE MELKKOE, geeft 20—25 L. melk. Te bevragen bij JO MANSHANDEN, SIJBECARSPEL. H. H. LANDBOUWERS. voor REPARATIE van UW ZAKKEN, 3INDERKLEEDEN cn DEKKLEEDEN .vordt bij ons nog steeds prima materi- xal gebruikt, Elcctr. Zakkenstopinrich- -ing: E. BRAAK, MIDDENMEER, BRANDSTOFFENHANDEL Wieringerwerf Telef. 17. Uit voorraad leverbaar GEVRAAGD tegen Maart of Mei een VASTE ARBEIDER, bekend met aardappelselectie. J. H. BOSKER, Molenweg B 78, Slootdorp. t GEVRAAGD op boerderij in de Wierin germeer, een FLINK MEISJE, als hulp in de huishouding en bij kin deren. Hoog loon en degelijk R.K. tehuis. Brieven onder letter B. G. Bureau Wie- ringermeerbode, Middenmeer. TE KOOP 2 PAAR RONDE SCHAATSEN, NOOITGEDAGT en RUITER, voor schoenmaat 4043. S. v. d. OORD, Sportstraat 17, Middenmeer. TE KOOP BARON, 7 voet. G. BOERMA, PIETERBUREN (Gr.) TE KOOP eenige SLACHTKONIJNEN. J. DE GORTER, Nw. ELuizerweg, Slootdorp. IJSCLUB SLOOTDORP. Donderdagmiddag is op de baan te Slootdorp een hardrijderij gehouden gehouden voor jongens en meisjes. De uitslag was als volgt Jongens le pr. A. Homans, 2e prijs Struik, 3e pr. H. den Hollander. Meisjes le pr. Aaf Punter, 2e pr. Wija Bodewitz, 3e pr. Jelle Boorsma. De prijzen bestonden uit geldprijzen. Predikbeurten Wieringermeer. ZONDAG 25 JANUARI. NED. HERV. GEMEENTE. W.-werf v.m. 10.30 uur de hr. Kalis. De aangekondigde namiddagdienst te Slootdorp gaat NIET DOOR. HERV. EVANGELISATIE. M.-meer v.m. 10 u. Cand. R. Ybema. In de Consistorie. Slootdorp v.m. 10 u. Cand. C. Fortuin. W.-werf 3 uur Cand. R. Ybema. Slootdorp 7.30 uur Jeugdkring. Zuid Afrikaansche avond. GEREF. KERK MIDDENMEER M.-meer v.m. 10.30 u. Ds. A. Schaafsma. M.-meer nm. 3.30 u. Ds. A. Schaafsma. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. L. J. Goede. Bediening H. Avondmaal. Slootdorp nm. 3 uur Ds. L. J. Goede. Bediening H. Avondmaal. GEREF. KERK W.-WERF. W.-werf v.m. 10 u, Ds. H. v. Twillert. W.-werf nm. 3 u. Ds. H. v. Twillert. Predikbeurten Medemblik. ZONDAG 25 JANUARI. NED. HERV. GEM. Medemblik n.m. half vier Ds. B. de Jong. Zuidergrachtswal 3 Leeuwarden Telef. 3445 (2 lijnen) Vertegenwoordiger F. HOOGLAND, Wieringerwerf, Tel. 32 Wij kunnen nog uit voorraad leveren diverse soorten Ijzerhandel Middenmeer Telefoon 63. FLINKE ARBEIDER «illijor ol ftrbeidsdienstplicbtige woonachiio bekend Jemeakl wordt, OVERDRACHT VRACHTTJJDERIJ. Wij vestigen de aandacht op de adver tentie voorkomende in. dit nummer, waar Brieven onder letter H. I^ifeau Wierin- ZOEKT WERK, liefst voor vast tegen 1 MAART, omgeving Slootdorp of Mid denmeer. dat d« vr»icbt- germeerbode, Middenmeer. Dj gemaakte winsten komen volledig de leden ten goede, zoodat alleen de Kosten betaald worden. Bij een toch al LAGE PREMIE werd aan winst op naam van de leden geboekt in 1937 f 0.50 per mille, in 1938 f 0.30 in 1939 f 0.20 in 1940 f 0.40 in 1941 f 0.30 Vraagt nadere inlichtingen bij den Administrateur, de heer R. J. RIDDER TEi MIDDENMEER en geeft hem de vervaldatum van Uw bestaande verzekering op. Het Bestuur, E. BRUINS. Voorzitter. Th. J. v. VEGTEN, Secretaris.

Wieringer courant | 1942 | | pagina 2