Waagde daarover- b'j den Admiraaldie dadelijk orde op de «aak stelde, ea liet aankondigen, dal bij al de vrouwe nop bet eiland magtigde om aan boord de muzijk.te komen hooren en zoo lang te blijven, als het haar goeddacht, zon der iets van de zendelingen te Vreezen te hebben. Sedert deen tijd bevonden er zich dagelijks meer dan honderd aan boord. Men vond ze zoowel in de verblijfplaatsen der Glli- cieren als in die der andere scheepelingen. 's Avonds keer den zij met hun prouwen weder huiswaarts. 's GIIVVEMiAGE 29 Maart. Gisteren in den vroegen morgen zijn HH. KR. I1H. de Prins en de Prinses van Oran je vergezeld van Hoogstderzelver Zoon, den jeugdigen Erf prins naar Rotterdam vertrokkenzich naar Sluttgart be gevende. 's GRAVENIIAGE 29 Maart. Bij Z. M. besluiten van 27 Maart zijn benoemd tot regter-plaatsvervanger bij de ar- rondissements-regtbank te Appingadam mr. J. Por ter eau Loon tot grillier bij het kanlongeregt te Ridderkerk J H. S/nith tot notaris in het arrondissement Hoorn resi dentie Ilpendam Z. van Slogteren. Bij besluit van 25 Maartheeft Z. M. aan den lega- tieraad P. A. Ruhr, commissaris bij de centrale commissie voor de Rhijnvaartde vergunning verleend lot het aanne men en dragen der versierselen van ridder der orde van het Legioen van Eer hem door Z. M. den Koning der Fran- schen geschonken. Bij besluit van 27 Maartheeft Z. M. bij speciale uitzondering en zonder eenige gevolgtrekking \oor anderen, den rang van luitenant-generaalbuiten bezwaar der schat kist verleend aan den gepensioneerden generaal-majoor F. fV. grave van Limburg Stirum. ROTTERDAM 29 Maart. In den namiddag van gisteren begaven zich vier personen met eene kleine boot op de Maas van Schiedam naar deze stadmet dit vaartuigje op de hoogte gekomen zijndetusschen Delfshaveii en Charlois sloeg hel ranke vaartuigbij het laveren om schipper Leendert Don van VTaardingen die zich in de nabijheid bevond, zette dadelijk koers naar de plaats van het ongeluk en mo^t dan 'ook twee der vier man redden de twee an- deren naar men meent zekere Rijmholtslaapsteehouder en zekere Speltvarensgezelzijn daarbij omgekomen. ARNHEM 2S Maart. Gisteren arriveerde alhier, komende van Frankfortt, de Heer A. Baron van Rothschild. Na in het hotel het Zwijnshoofd nachtverblijf te hebben gehouden, heeft Z. hoogwelgeb. heden de reis naar 's Hagc voortgezet. Naar wij vernemen, zou er een handelstractaat tusschen Nederland en Griekenland gesloten zijn en bij die gele genheid koning Otto aan Z. M. den koning der Nederlanden het grootkruis der Griekschc orde van den Verlosser zoude hebben toegezonden. Bij Koningiijk besluit van 27 Maart, zijn tot Ontvangers der Directe Belastingen en Accijnsen benoemd: te Zeist, de Heer J. L. Jannette thans ontvanger te Dirksland; te Dirks la ud o. a. de Heer .1. G. Wedemeijer, thans ontvanger te Wedde en Vlugtwedde. Door het provinciaal gerechtshof van Noord-Holland zijn vrouw Sshepers en Johanna Zevenboom schuldig verklaard, aan moedwillige brandstichting en veroordeeld lot de straffe des doods, uittevoeren door verworging aan eenen paal, UTRECHT 29 Maart. De "wolmarkt te Utrecht zal, even als in vorige jarenweder des vrijdags van elke week op de Nieuwekade bij de Waardbarricre gehouden worden te beginnen met 26 Mei en eindigen 28 Julij. Aldaar zijn de noodige lokalen aanwezigom de wol te bergen en te verkoopen. Het utrechtsche departement der Maatschappij ter bevordering van Nijverheid heeft weder 4 premiën uit geloofd ais aan de beide schaaphoudersdie de grootste hoeveelheid wol zullen ter markt brengenmits niet min der dan 300 en 200 ned. ponden, 30 en 10, en aan de beide kooplieden die de grootste hoeveelheid wol zul len hebben aangekochtmits niet minder dan 3000 en 2000 ned. ponden, f 30 en 20. Ook de stads regering begunstigt deze wolmarkt zoo veel mogelijk. SPANJE. De Madridsche dagbladen van den 14 Maart melden dat de koningin aan Napoleon eene bijzondere audiëntie heeft verleend: er zijn echter dienaangaande gee- ne ^nadere bijzonderheden bekend. FRANKRIJK. Men schrijft uit Parijs dat de lieer Peruz- ziminister resident van den groot-Hertog van Toscane, bij ons hof in dezelfde hoedanigheid is benoemd aan het hof van koning Leopvld Z. K. H. August van Sa vencoburgdie de Oostenrijk- dienst verlaten heeftis als Generaal Majoor in Saksische dienst overgegaan. PARIJS 25 Maart. Heden middag is Z. M. den Koning, vergezeld van den Generaal Priant en twee ordonnans-olli- cieren naar Vërsailles vertrokken van waar Z. M. ten zes ure terugkeerde. 27 Maart. Men meld ons het volgende De Hertog van Nemours bevond zich een met vier paarden bespannen rij tuig terwijl een der voorste paarden neerslorte en het ach terste paard daarover heenviel. Het rijtuig was op het punt van om te vallen, toen de prins in allerijl het portier uit- prong en gelukkig zonder eenige nadeeïige gevolgen van dien sprong te ondervinden. De Prins August van Saksen-Coburg aanstaande echtge noot der Prinses Clementine, zal eerstdaags te Parijs aanko men heden ochtend zijn verscheidene personen van zijn gevolg reeds op de Tuilierien gearriveerd. De Prins zal aan liet Palais-Roijal afstappenwaar toebereidselen voor zijne ontvangst worden gemaakt. BRUSSEL 28 Maart. Aan de nagedachtenis van den ba ron Falck sedert jaren een der grootste sieraden van de Aca demie de belles letlres te Brusselzal door den baron van Reiffenberg in eene eerlang te houdene lofrede de wel verdiende buide worden toegebragt. LONDEN 27 Maart. Tegen de helft van Mei wordt do Koning van Hanover hier verwacht en zal naar men ver neemt zes weken verblijven. De Brazil. buitengewone gezant te Londen de Heer Do Montezuma in aanmerking nemende het verschil in prijs hetwelk te Londen en elders tusschen de onderscheidene Brazil. leeningen gemaakt wordt, heeft aangekondigtdat zoodanig verschil hersenschimmig isen dat er geenerlei onderscheid hoegenaamd bij het gouvernement van Brozilie tusschen deszelfs onderscheidene in Engeland geslotene lee- o o ningen van de jaren 1824, 1829 en 1839, gemaakt wordt en dat dezelve gelijke waarde hebben alsof die in eene en

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 2