J1 E N GE LIVE R K. PLAATSELIJK NIEUW®. S3EEHF3*K,DX1T3HW. dezelfde leening gesloten waren. FRANKFORT den 28 Maart. Met betrekking tot de Ser vische zaak behelzen de jongste berigten uit Konstantinopel weinig of geen nieuws van eenig belang. De Turken zagen met eene gemaakte gerustheid de uitwerking van het ant woord des Sultans op den brief van den Keizer van Rusland te gemoet. Bij de over de bedoelde aangelegenheid plaats gehad hebbende onderhandelingen tussclien de Porte en den nrsischen gezanthad de eugelsche gezant zich tamelijk onzijdig gehoudenen men wilde te Konstantinopel weten dat het britsche bewind zich slechts bepaald had tot vriend schappelijke mededeelingen aan het russische kabinetten einde dit laatste te bewegen om ten dezen met eenige ver- schooning jegens de Porte te werk te gaan. BUB.GERI.IJKE STAM) Gedurende de afgeloopene week Gehuwd geene. Geboren 8 waarvan 6 van het Mannelijk en 2 van het Vrouwelijk gesiaeiit. Overleden een. UITTREKSEL UIT DE van de afgeloopene week. Den 29 Maart binnengekomen: het schip, het schoon verbond, kapt Dcaaijer van Batavia. Den 29 dito in Texel binnengekomen Havris van Alicanta Zimmer- man en Kansen beide van Koningsbergen Krol van Piilau en Kraan van Osterrisoer gisteren Jongersen van Koningsbergen. Den 26 dito binnen Visser (st.) van Hamburg. Te Batavia aangekomen de schepen Rubens kapt. de Rijk van Ant werpen en Factorij kapt. Zwart van Rotterdam. Te Vetien A. Lean- derte Livorno Hinlopen en Schuur j te Genua de Vries, van Limmen «n Potjer alle 6 van Amsterdam. Den 30 Maart in Texel binnengekomen de schepen Julia, kapt. J. Ilil— brands de Harmonie kapt. Schoonbeek, beide Tan Suriame. Uitgezeild van der Sluis naar Londen Sclimidt naar Newcastle Do- manskij naar de Oostzee en Lorentzen haar Ilolmstrandde wind z. w. Uitgezeild in het Vlie Duintjer naar Randers. in Terschelling Rache naar Dronthem. Te Helvoet zijn aangekomen de schepen Neerlands Kroonprinseskapt. Overgaauw van Tjilatjap Amphitrite kapt. Popken van Nick er ie de Haan en Poldervaartheide van Messina Mets van Rordeaux Stranack (st.) van Londen Bok van Libau Jardel van Koningsbergen en Hvis- tendahl van Holmstrand en uitgezeild het schip Roman kapt. Hopner naar Havana. Te Brielle binnen Coutracl (st.) van Iïavre en Kool (st.) van Duinkerken. Te Maassluis van Rossen uit de Noordzee. Te Gins- gow Martin van Rotterdam. Te Leverpool Schuring van Amsterdam. Te Gravesend Cummings van Medemblik. Te Iluil Risdell van Ro.tlerdam en Lukkien van Groningen. Te Sunderland Smith te Northsliields Dwa- son en Pardy beide van Amsterdam Lighlfoot Robertson Robsonte Grangemouth Tarner te Dundee Caithness en J. J. Crameralle 6 van Rotterdam. C^cmcngbc Berigten. Men hoort dezer dagen teel van een hevige kiespijn waar aan de Minister van financien laboreert: zoude de aan reddeloos heid grenzende Staat onzer financien daar ook deelaan hebben Ach dat de flaauwe hoop op herstel nog wierde verwezenlijkt Re ziekte vau Z. Keizerl. H. Frans Karei gaat den kreeftengang, Be 2i Maart stierf, le Mungcrsdorf nabij Keuten, in een tweegevechj een zeer aanzienlijk jongman, ouder den uitroep van j ezds Maria Gevraagd te Amsterdam eene Roomsch Catholijkc bonne 30 jaren oud bij voorkeur eene Francaise met eenige jaren dienst (H. b. Eene fatzoeulijke-Duitsehc jufvrouw die met landstreken bekend is bied zich aan om mede le reizen. (H b.) Beroepen te 's Bosch P Jas, tlieol. dr. en predikant le Pur- mereude. Het hoofd vau itet Departement vau Marine wordt dezer dagen door velen ernstig aangemaand allernoodzakelijk ste verbeteringen daar te stelten: - wij vvcuschen vau haile. niet zonder vrucht In den avond van den 25 Maart ter aarde besteld het stof felijk overschot vau A. R. Falck waarbij Bergsaia en Frerde treffende toespraken deden. Gepasseerde Zalurdag ingezet de dood, een koffijhuis over de IJsselbrug voor Deventer i H. b.t Verwacht te Rotterdam een welput, waaraan reeds geboord wordt. Op vertrek naar 's Herlogenboscli de Heer Wijnnuds Commies der posterijen aldaar. Uitgenoodigl om het achter stallige le voldoen J H. Manus. exteroogsuijder en nagelre- demiëerder ("VVeckbl. v. d, H Gehouden op hel strand voor Scheveningen een' luisterijken wedren waar Z. K. H Prins Alexauder bij herh'ating de overwinning behaalde. Vermist le Amsterdam sedert den 22 dezer een patrijshond met een vlek aan de linker voorzijde de aanwijzer geniet 5 guldens Beste Yriesche aardappelen tussclien de Prinsengracht en de Kerkstraat. NB. 1 gulden 50 centen liet mud. Donderdag 11. is de 77 jarige weduwe van der Sjiek door een lurfwageil overreden. Sedert verscheidene weken had inen onlangs te Muncheu de eerste heldere nacht voorzien van een wolkach tig luchtverschijnsel. Het volksboek Aulje, of de gevolgen ,an onverschilligheid, en onkunde iu de Godsdienst bevat bij eeue vlugtige optelling 47 leugens 75 hatelijkheden 36 las teringen en 12 onrustwekkende uitdrukkingenmen ailvertecrt dit onder de titel liefdt voor de waarheid! De Studenten van de rcglsgeleerdemedische en literarische faculteiten der lioogeschool le Groningen verlangen een dieper inzigt In de Evangelische Godsdienstleer Het getal inrigtingen voor de breed rs der natte geineenie iu Nederland vernieerdeid met 2500. Te koop, in het midden der stad Amsterdam, eene uilmuntende Tapperij behoorlijk voorzien van al het neodi- ge. (11. b.) Eene burger weduwe biedt zich aan als schoon maakster: zij is met het vak bekend (11. b Gevraagd eene jonge Dame met een zacht humeur en aangenaam voorkomen om de groote knoop te leggen met een Jongeling vau een gun-, slig uiterlijk hebbende een vast jaarlijks inkomen van 3000 guldens. Doijer bnekJite Arnhem verkoopt een gesprek over de zeven wijzen van Nederland. Het nieuwe orgel te Hemclum is onlangs ten aanhoore eeuer ontzettende menigte pleglig toegewijd aan de dienst des Hee- ren. (H b.) Er is brand geweest in ;het Soerensclic bosch. (H b Voorzitter van de maatschappij van weldadigheid Z K H. Prins Frcderik der Nederlanden (H- b De gewone voorjaars beestenmarkt van Klundert prov. Ifoordbraband zat invallen op donderdag den 20 April. Gearriveerd in hel huis Lokhorst aan de weesperzijde te Amsterdam koopman Koning met schoone bruine koetspaarden. (H. b.) Overleden de van zijn verstand beroofde Engclsche Dichter. Robert Sovtheij. Verwacht een toren te Nicuwediep en een nieuwe kerk te Helder. EDEL E00MDEELD TAN WELDADIGHEID E EXE SS. EORSTIN. Onder de weldadigste menschen die er immer op onzen aardbodem hebben geleefd, bckleeddtj Eli sa het h Christina

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 3