MENGELWERK. Roth,schildalias de jood der koningen. Schuldig verklaard aan vier eenvoudige diefstal len Caroliita Smit, en dien ten gevolge veroordeeld tot 2 jaren corr. gevangenis. Aangekomen in het posthuis op het Loo de Valkeniers, benevens een veertigtal valken. Overleden te Heidelberg de ge heimraad Zachariae, in den ouderdom van 74 jaren. Benoemd tot ridder der Eiken Kroon den abt Olin- gervroeger principaal van het Brusselsche Athe- naeum. Van den Rijn meldt men dat er zonderlinge geruchten alleenlijk ontsproten in de verbeeldings kracht van geëxalteerde hoofden in omloop zijn. (II. b Uit hoofde eener beleedigcnde uitdrukking j veroordeeld in eene boete van twee guldens en vijf tig centsJean Baptiste Sasso de beklaagde heeft zich van dit vonnis in cassatie voorzien; hij zal de beslissing onder de zachte Italiaausche luchtstreek verbeiden. Kwakzalvers, planeet of horoskooptrek- kers enz. enz.zullen op de ;voorjaars-kerinis te Alkmaar niet worden toegelaten. Verwacht binnen kort te Londen een luchtschip qf luqhtdiligence. Veel vraag naar Belgische 3pCts. Uit de hand te koop het Rijnschip de Liefdeka pitein J. J. Dik, te bevragen bij A. van Loon, boekhandelaar te Tiel. Gevraagd een knecht in eene Tabaks-affaire die grondige bekwaamheden, uitgezonderd het Sigarenmaken kan produceeren. Aanstaande vrijdag verkooping te Texel van 100 stuks koe vee en 30 varkens. (H. b.) Aangekomen te Amsterdam Z. E. de Heer J.jC. Rijk, .Directeur-Generaal van Marine. RE GIERIGAARD. Eene op waarheid gegronde mededeeling. Vervloekte goud-dorstwaartoe vervoert gij den mensch al niet i VIRGILIOS. Met groote schreden liep de Heer A, de eenige zoon van eeneu gegoeden burger uit het landstadje S. in Vriesland, zijne huishoudelijke kamer op en nederterwijl de blikken zijner beminde gade hem opmerkzaam gade sloegen. Mijmerend stond hij nu en dan stileindelijk wende hij zich tot zijne gade en sprak haar op bijna wanhopenden -toon dus aan: lieve MariaJa eindelijk zult gij, moet gij het wetennu weten dat ikbinnen acht dagen tijds nie mand vindende die mij helpen wil en kan verlorenred deloos verloren ben Hemelwat zegt gij zoo was dan de vrees dieik i sedert eenigen tijd koesterdeniet zonder grondde uit- drukking van uw gelaat, waaruit ik in stede van opgeruimd heid steeds kommer en weemoed las-deed mij herhaalde] ijk vragen naar en peinzen over de oorzaak uwer bekomme ringen die ik altijd zoo van harte gaarne met u wensch te deelen- én nqgthans ik- - ik was van alles onbewust nimmer hebt gij mij iets van den staat uwer zaken mede gedeeld Nu dringt u misschien de wanhoop te spreken. Olaat ikdie het zoete van dit leven met u genoot ook het zure met u deelenGeloof mijde algeheele mededeeling van hetgeen u smartzal u verligting schen ken. Welligt vinden wij middelen ter voorkoming van dat gene hetwelk gij nu zoo zeer vreest Ach dat wij ze mogten vinden - maar neen wij vin den ze nietweet dat zonder eene spoedige hulp alle onze pogingen ijdel zullen zijn waar zeg het mij waar zal ik dezelve zoeken Gij weet zelve hoe onze zaken helaas. reeds sedert geruimen tijd den kreeften-gang gingen en nu veertien dagen geledenontving ik het noodlottig berigt dat twee huizen, waarvan ik aanzienlijke sommen te vorde ren hadhunne betalingen hebben gestaakt en o mijn God zonder krachtdadige hulp zal ook ik weldra aan mijne ver bintenissen niet kunnen voldoen. Eene vlugtige blik in de toekomst geworpen, spelt mij de nijpenste armoede, die mij des to onverdragelijker voorkomtwanneer ik bedenk dat gij, de geliefde mijner ziel, en de telgen onzer huwelijks- min daarin zullen moeten deelen. Dat denkbeeld ontroert - schokt mijdat denkbeeld maakt mij wanhopend Nu lieve bedaar bid ik u laat ons bedaard de mid delen trachten op te sporen die onzen welligt nog slechts schijnbaren val kunnen voorkomen. - Uw vader bijvoorbeeld kan" »0! zwijg, zwijg bid ik u van hem,-mij dunkt, gij kent hem lang genoeg, om niet te weten, dat er van hem niets, volstrekt niets te hopen is!" Maar hij is vader en zou een vaderde val van zijn eenig kind gedoogen, van eenen zoon, op wiens gedrag en wandel niets is aan te merken en wiens val hij kan voorkomen, door slechts een klein gedeelte zijner geldelijke middelen aan hem af te staan Jaware hij vadermaar neen dat is hij nieteen vrek kan nimmer een goed vader zijndaar hij alleen voor zijn goud leeftalleen daarvoor gevoelig is en die den mispel gelijktwelke versch zijnde onbruikbaar is en eerst dan gegeten kan wordenwanneer hij rot." Ach spreek zoo niet van hem die unaast God het aanzijn gaf 1 Leg hem uwe zaken blootdeel hem de on gelukkige toestand van dezelve in derzelver algeheele om vang mede en ik twijfel nietof het vaderlijk gevoel zal zijn harthoezeer dan ook aan het koude geld gehecht ver- murven. Ik zelve zal met u medegaan, ik zal hem te voet vallen en al het mijne aanwendenom datgene van hem te verkrijgen waardoor wij nog zouden kunnen w or den gered." Yergeefsche moeiteijdele hoopweet dat ik heden reeds bij hem geweest ben en ach-' na volkömene opening

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 3