de engel des doods de verwelkte bloem afrukken; Wie zal gijn verlies der maatschappij verantwoorden? Ga verder met mij en merk op eenen anderen jongeling. Het is Willemde voorheen even arbeidzame brave als godsdienstige jongeling. Hij beminde en— werd weder be mind, maar de demon der hoogvaardij treedt op, beheersckl Pa en Ma en weet door deze op de dochter te werken. Hij wordt niet eens meer gehoord Hij tracht tot haar te naderen, de Itefde "vergunt zulks, maar de demon sluit den mond voor zijne vragen. Eindelijk moet hij zal hij zijne mannenwaarde niet geheel verliezen ophouden. Hij vindt in den drank het water van Lethe en maakt zich ongelukkig. Noch een ander jongeling trekt onze aandacht. Het is Louis. Hij bemint een jong meisjemaar deze besmet met het gif der coquetterie wil hem beminnenen zich niet verbinden. Zij wil hem doen hopenen geen hoop geven. De vurige jongeling hiermede te onvreden eiseht dezelve maar helaas honend wordt hij afgewezen. Wat doet hij nu hij spot met alleswat liefde zij hij loochent ze! en vervalt van de eene dwaasheid in de andere. Wat wordt zijn lot Het lot van zoovele damesvolgelingen der coquetterie tegen wil en dank cclibataire. Dc vrouw is eene schipbreuk voor den man. slhokides. De vrouw is ais eene lichte lamp op het heilig altaar gelijk de gouden zuil op zilveren stoelen. Jezus S i n a c tl. Ha. Ingezonden. De schrijver heeft zich voorbehouden eerlang op dit onderwerp terug te komen. De REDACTIE. LOGOGRIP HE. Mijne drie eerste letters tooiicn zoo als zij staan, Den lezer ccn persoonlijk voornaamwoord aan. Miju twee eerste, vierde en vijfde zeggen gewis Het tegendeel van hetgeen gebroken is. Dagelijks gebruiken de bakkers welligt liet woord Waartoe letter 3 2 4 en 5 behoort. En heeft men soms ook de soorten van aarde geleerd Dan vindt men er een' in dit zelfde woord omgekeerd. Dat letter 1 2 en 5 ccn vreeze voor den mensch Eu mijn geheel voor allen zij dit is steeds mijn wensch. J. Oplossing in het volgend nummer. Correspondentie. Het stukje ingezonden door D. zal in ons eerstvolgend nummer worden opgenomen. De droom van 11. IS. J. zullen wij eerlang plaatsen. Slbucvtcnticn. De ondergeteekeude berigt hierbij de Ingezetenen dezer Gemeente, dat op zijne, sedert den 1« dezer, in het lokaal der fransche school van den Heer van Dam den Bouw meesteraan den Helderschen weg, opgerigte ZANGSCHOOL, de gelegenheid wordt aangeboden tot het plaatsen van nog eenige jongelieden, van beiderlei kunne, van tien tot vijf tien jaren. Ouders of Voogden welke genegen mogten zijn hunne Kinderen of Pupillen hier aan te doen deelnemen, gelieven zich te vervoegen des namiddags van 1 tot 3 urenaan j zijne woning (hoek van het Heldersche plein en bij den Uitgever dezer courantalwaar de voorwaarden en verdere o inliglingen te bekomen zijn. De oefeningen worden gehouden twee maal 's weeksdes Woensdags en Zaturdags avonds van zes tot acht uren. Helder den 22 April 1843. J. D A H M E N. H'j H. BOIILEN over de Zaagmolen aan het Nieuwediepis te koop een PLEIZIER-JAGT met toebeboorenwaarin een mooi ruim logies voor tien personen met een ijzeren comhuis om te kokenvarende 4 voet diep en voorzien van 800 Ned. ponden hallast. Alles zoo goed als nieuw. NB. Bij genoemd JAGT is een kleine BOOT welke 4 personen kan voeren. Wordt gevraagd eene geringe som ad 50,- tegen behoorlijke intrest en aflossing ad ƒ6, - per maand. Iemand hiertoe genegen zijnde gelieve zich ter nadere informatie te vervoegen bij den Uit gever dezes. De ondergeteekende wonende aan de Kanaalweg alhier adverteert dat hij dezer dagen ontvangen heeft een groot assortiment Heeren LaarzenSoupiedschoenenstoffen Bot tines met en zonder knoopensloffen en gelakte Balschoe nen alsmede Dames Laarsjeszwarte en gekleurde Knoop schoenen satijne verlakte goudmaroqainen Schoenen als ook geborduurde en andere Pantoffels. NAPOLEON VENNIX. De ondergeteekende verwittigt bij dezen aan die Heeren die hem daarmede zouden kunnen en willen begunstigendat hij zich belast met aller lei soort van SCHRIJFWERKhet stellen van on- derhandsche AktenBrieven Requesten enz. belo vende eene netteprompte en uiterst civiele bediening. Kelder den 22 April 1843. H. J. HESSLING. Uitgegeven bij C. RAKKER Iiz. te JYieuweDiep. Gedrukt bij G. GILTJES te itelder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 4