de bedoelingen van Korat zijn onedelwant hij wil daar mede roem behalen. Clarose is een lief meisje, schoon, bevallig, vriendelijk, de aandacht van ieder weldenkend jongeling ovenvaardig, ZÜ vereenigt in zich alle die eigenschappenwelke een meisje beminlijk maken maarzegt de lasteraar die niet kan gedoogen dat Clarose zoo zeer geprezen wordt maarof door eigen schuld öf door eene te vertee derde opvoeding van den heer K wiens eenigste doch ter zij is, komt het, dat zij niet eene, van die vrouwelijke handwerken verstaatwelke een meisje zoo zeer versieren en tot eene nuttige huismoeder maken. Lasteraar wat misdeed de lieve Clarose u dandat gij zoo haren naam bezwalkt Over het algemeen roemt men Janus om zijne talenten. Ik geloof dat hij niet van bekwaamheden onbloot is; maar onlangs las ik een stuk van hem dat bijna met comma's en punten was overgenomenjazoo verwerft men zich gemakkelijk den naam van geleerde. Laatst vroeg ik hem ietsik wist helzeer goedmaar ik deed het om hem te toetsenhij wist het nieten dit bevestigde mij in het vermoeden dat hij meer zulke kunstgrepenoverschrijven namentlijk bij de hand heeft, Onverstandige! waarom zegt gij niet liever dadelijkik ben meer bekwaam dan Janus." Lezerik zoude u door meerja door veel meer bewij zen kunnen stavendat dit woordje te vaak onwaar- diglijk gebruikt wordt. Ik geloof echter dat het aange voerde u daarvan reeds volkomen overtuigd zal hebben, en wat zegt gij nu ware het niet beter dat dit woordje niet in onze taal bestond Ik hoor u zeggen dunkt mij, ja, maar dit woordje komt toch dikwijls in de taal voor zonder eene slechte betee- kenis te hebben Gij hebt gelijkmaar zoude het dan niet goed, niet wijs, niet verstandig, niet braaf, niet edel gehandeld zijn, indien wij met vereende kracht, dit woordje in eenen slechten zin, uit onze taal verbanden? Ik geloof ja en daar ieder dit in zijne rnagt heeftzoude ik mij durven vleijen dat dit spoedig uitgevoerd kan worden. Ik als deeltje van het groote geheelwil daartoe het mijne bijdragen; terwijl ik hoop dat mijne lezers, mij hierin wel willen volgen. Ingezonden door D. BLADVULLING. ©IE SCHAT. Op eenen winteravond en bij 't gezellige vuur gezeten werd in een' familiekring eene akelige schatgravers geschiedenis verhaald Ieders ha ren rezen te berge maar een klein meisje zat onophoudelijk te lagchen. Waarom lacht gij toch vroeg de moederweet gij ook wat een schat is Wei zeker antwoordde 't kleine meisje fiat is de 'kanonnier van de keukenmeid H. Correepoiitlentie. I)e oplossing tan het in ons vooiig nummer opgenomen raadsel is bet woord: Hemel 1 r -V Qbocvtcaticn. Door den Heer Opperstrandvonder in het Ressort van Texel, als daartoe geautoriseerd, zullen op Woensdag den 13 Mei e. k. des voormiddags 12 ure in het Logement De Linde boom aan den Burg aldaarin het openbaaren ad opus jus habeutium worden verkocht 9 Vaten blanke TERPENTIJNalsmede 2 SCIIEEPS- BOOTEN en stukken RONDHOUT alles daags vóór en op den verkoopdag voor een ieder te bezigtigen. De Barges van Amsterdam naar het Nieuwe- diep en vice versavertrekken dagelijksuit gezonderd Maandagdes morgens ten 7 ure van beide plaatsen en met 1 Mei zullen dezelven van het Nieuwediep te Alkmaar komende dadelijk en dus onbepaald doorvaren. Naar het Nieuwediep gaande blijft het vertrek van Alkmaar des namid dags ten half een ure bepaald. Adres voor passagiers, (ten einde vrij van vracht voor den overtogt op het Y te zijn) en voor vrachtgoederen hij den Commis saris van het Buiksloter veer te Amsterdam, en aan het Nieuwediep hij J. Cos ter. Door verandering der namiddags vacantiën der gewone Scholen ziet de ondergeteekende zich verpligt de oefeningen zijner ZANGSCHOOL, in plaats van des Woensdagsdezelve des Donderdags en Za- turdags avonds van 6 tot 8 uren te doen plaats hebben. Zich overigens houdende aan zijne advertentie van den 22 dezer. Helder den 30 April 1843. J. D A H M E N. Te Huur om terstond te aanvaarden ®en WOON of WINKELHUIS en erve, staande op het beste gedeelte van den Helder, te bevragen bij W. F. KISSING aan het Nieuwediep No. 80. De ondergeteekende verwittigt bij dezen aan die Hoeren die hem daarmede zouden kunnen en willen begunstigen dat hij zich belast met aller lei soort van SCHRIJFWERK, het stellen van on- derhandsche AktenBrieven Requesten enz. belo vende eene netteprompte en uiterst civiele bediening. Helder den 30 April IS43. H. J. HES SL ING. UitgegeTen bij C. BAKKER Bz. te NicüweDiep. Gedrukt bij G. GILTJES te Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 4