WEEKBLAD w den No. 6. EERSTE JMRK1SG. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgeil uitgegeven bij O. BAKKEÜ Iiz.te Nieuwe Hiep* De prijs is 80 Ots. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zicir bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. II A A S D A ft ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 8 MEI. B 3 Z S1? D M SI1T Aan de Ingezetenen dezer Gemeente is bij bekkenslag kennis gegeven, dat op Dingsdags den 16 Mei eerstkomen de de gewone jaarlijksche voorjaars-schouwing zal plaats hebben over de algemeene Plaatselijke waterleidingen en uitwateringenzijnde de belanghebbende herinnerd om te zorgen dat tegen dien tijd de wateringen behoorlijk zijn opgemaakten de beschoeijingen in goeden slaat gebragt zijnovereenkomstig de deswegens bestaande keurevan den 29 Junij 1818. KIEV W 8 TIJ D E N. BUITENLAND. DUÏTSCHLAND, Het dagblad van Augsburg behelst de volgende berigten uit Konstantinopel12 April: Het Servische vraagstuk is heden in eene vergadering van den Divanwelke de Russische gezant bijwoonde beslist geworden lo. Yorst Georgewitsch zal vrijwillig, of ten gevolge van eene bepaalde afzetting, het bewind over Servie neerleggen; 2°. Er zal eene verkiezing van eenen nieuwen vorst plaats hebben; 3°. Kiamil-bassaWucsitsch en Pctroniewitschzullen uit Servie verwijderd worden. - Dit is bijkans woordelijk de inhoud van het den 5 dezer, door den heer van Butenieff, aan de Porie medegedeelde ultimatum van het Russische kabineten Rusland heeft mitsdienondersteund door Oostenrijkeene schitterende -Overwinning behaald op de hardnekkigheid der Turken alsmede op allen die den Russischen invloed minder gun stig gezind waren. ■■In dezen stand van zaken is er naauwelijks aan te twij felen of ook de nieuwe keuze van eenen vorstzal op den door Rusland beschermden vorst Milosch (den vader van den verdreven vorst Michaël) vallen. BERLIJN 22 April. Een voorstelom aan den Aarts bisschop van Posen stem en zitting op den landdag te ver zekeren is met 36 tegen 9 stemmen afgewezen. FRANKRIJK, PARIJS 30 April. De leden van de kamer der Gedepu teerden welke hij het voorloopig onderzoek van de wet waarhij fondsen worden verlangd voor de Oceanische eilan den bedenkingen dienaangaande in het midden hebben ge bragt hebben gemeend dut liet bezetten dezer eilanden door Frankrijkeene bron zoude worden van nieuwe en onberekenbare opofferingenen in dat opzigt een tweede Algerie waarvan de behoefte thans reeds zoo hoog geklom men zijn dat het bewind, gelijk sommigen beweren, de zelve niet in haren geheelen omvang durft openbaren. De bewindslieden daarbij tegenwoordig hebben verzekerd dat er niet aan gedacht wordtom de Marquesas en de Socie- teitseilaoden te koloniserendat men jaarlijks ten hoogste drie millioenen zal behoevenmaar dat deze eilanden "be stemd zijn om een belangrijke voorpost te wordenvoor den toekomsligen handel van Frankrijk met China. Som migen hebben bezwaar gevonden in den naijver der weder zij dsohe godsdienstige zendelingen en hebben geoordeeld dat het voorzigtig zou wezen om alleen de aldaar geves tigde Protestaolsche te erkennen en toe te laten. Dit denk beeld is echter door den heer de Garné die hier te lande de partij der geestelijkheid aankleeft, bestreden. Deze heeft begrependat bij liet beheer der genoemde eilandeneene algelieele gewetensvrijheid moest worden aangenomen. 30 April. De heer Bertholon de st. Lazarre lid van onderscheidene genootschappen heeft het plan van aardbe- vings-afleiders in het licht gegeven. Zonder /pfcpite toont

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 1