JIE N G E L WE 11 K. togen van Braband en van de Graven van Vlaanderen. in een der Engelsche dagbladen, leest men de volgen de echt Engelsche annonce ik zoek vermits ik het buis hetwelk ik bewoond heb, in denzelfden toestand moet terug leveren als ik het aanvaard heb; vijfhonderd stuk levendige rattendie ik gaarne met 30 tot 40 kroonen betalen wil. Verder heb ik noodig voor den tuin die eveneens in den vorigen staat moet worden overgegevenongeveer 25,000 stuks disielenen ik beloof dengenen die mij dezelve levertinsgelijks met eene som van 30 lot 40 kroonen te zullen beloonen. De Belgische dagbladen melden dat Z. M. den heer Hollander Notaris te Leuven tot ridder van de orde der Nederlandsclie Leeuw benoemd heeft. Een dagblad uit Leu ven herinnert bij die gelegenheid dat de heer Hollander zich in 1815, aan het hoofd stelde van een burgerwacht, welke met de handhaving der goede orde belast wasen dat hij herhaalde malen het bevel voerde over eerewachten, tot ontvangst der leden van het Koninklijk gezin. PLAATSELIJK NIEUWS. BURGERLIJKE STAND Gehuwd A. Vader en N. Westerhoff. Bevallen A. Teerink geb. Krul, d. D. Dekker geb. Uiesboerz. G. .Rustenieijer geb. Mosk d. D. van der JJen geb. Prinselo z. A. Kikkert geb. /lakker z. M. Leenderts geb. Molenwijk d. J. A. van Wijk geb. Oflerman d. W. Karsrnan geb. Mul z. T. Adriaan geb. /.ruin dood geb. z. R. Langerhorst geb. Dalmeijer dood geb. d. Overleden II. Riewerts 18 j. P. Hoek, 7 j. P. jongbacker23 j. L. Ie Comte 33 j. K. Kok 1 j. M. Koorn 27 j. UITTREKSEL UIT DE SGCTHF97X7DX3TGHB3T. van de afgelöopene week. Nt'euwediep 29 April binnengekomen Smit Emma Batavia laatsr van Mauritius; Svenson Julie Rio Janeiro; Verkaden, Jufvrouw Ma ria New Orleans Asliton Commerce Newjork Hakker Smirna Deetjen, Zaute; de WeerdCette; de Boer en Batson, beide van Lond. Uitgezeild, Wijgers Concordia Suriname; de Jong, Londen; Wil liams Sunderland. De wind z. z. o. 30 April binnengek. Willems Hcnriette Nickerie Koning Huil Bakker en Petrowski beide van Pillau Hoek Danlzig Smidt Kop penhagen en Zwaai van Brevig. Uitgez. Fijn Marscille Smith Londen Punche Huil en Stoijles op avontuur. De wind z. z. O. 1 Mei binnengek. Kolk Newcastle Legger Habben Wogers Liberoth en Ilolm alle 5 van KoningsbergenArendtPillau Goss en ^Schuttbeide tan Dantzig en Bruins Libau. Uitgez. Park Newcastle en KuhrtKoningsbergen. De wind o. n. o. 2 Mei, binnengek. TrapaniAntwerpen; Ewest, Dantzig en Ellefsen, Osterisoer. Niels uilgez. De wind n o. 3 Mei binnengek. Bainbrough Walson en Mils alle drie van Sun derland en Lukkien Newcastle. Uitgez. Wents Lucia MariaBatavia; Schobeek Harmonie, Surin. Visser Londen en Lalin Bergen. De wind n. o 4 Mei, binnengek. G. Iloeksma en T. Visser, beide van Huil/ Ven ster en Dawson beide van Newcastle Bakker Dundee Storm Hol beek en I.orentsen Holmstrand. Niets uitgezeild. De wind w. z. w. 5 Mei binnengek. II. R. Vettbuis de Stad Enschedé IIull/ J. II. Finch Eclijjce LondenJ. Houw Eli se Sunderl. Gisteren na Post tij d P. Visser, Aid in aHuil. Niets uitgezeild. 6 Mei, uitgez. J. Thompson, New ForcstCorfu; J. Thomson, Cou- rigcr Salo J. Neefs Anna JHilhelmina Noorwegen n. Falk Anna Chfistina Nrrva; H. Cbr.stensen Christiaan Laarwich P. de Jong de Jonge Jan Londen; D. Boijsen Laai Brandt Archangel; II. Har- .its Haabct Anker, Tonsburg J. Scott John, Newcastle J. Can- iiaiu Marij en Asiti Londen. Gisteren na Posttijd binnengek. C.J. Waserow Carcl Gustav Cette. ©emeugbe ïacvigtctt. Een ondermeester met zachtzinnigheid wordt gevraagd. Op den kalvermarkt te 's Hage is een gaarkeuken. Een fransche meester is in een bousing veranderdals betrapt zijnde de eijeren uit de hoeiideruesten zijner buren te be naderen. H. H. M. M. de koning en de koningin hebben weder te Amsterdam de ondubbelzinnigsle blijken van ge hechtheid der natie ontvangen. Z. M. onzen geliefde koning heeft, aan het tooneelgezelschap van den Italiaanschen schouw burg dat zich in moeijelijke omstandigheden (geldgebrek) bevindteen blijk van edelmoedigheid gegeven. De Gou verneur van den Noord-Amerikaanschen slaat Missouri, heeft nog min of meer wild bloed. H. M. de koningin van En geland is van een prinses bevallen. Uit Zwol schrijft men dat de meeste blinden bij hen onder het bestuur zijn. ME GETIIOUWE riZIll. Chusistan was eenmaal een rijk dat op zich zelf stond en zijn eigen vorsten hadtegenwoordig is het onder den naam van Suziane bekend en behoort tot Perzie. Over dit land heerschte eens koning Mehemet, een man, die de speelbal was van vrouwen en gesnedenen. Zonder dat zijne wijsheid er eenig deel aan had lag de klem van het landsbestuur in de handen van eenen vizirdie eerlijk van hart, omdat hij geloofde er een geweten in te hebben, zijnen vorst en vaderland opregtelijk beminde en diende. Maar gelijk eerlijkheid en onbaatzuchtigheid in het oog van velen een doorn iszoo stond onze Selimzoo heette de vizirweldra aan de kuiperijen en intriges van een be dorven hof blootwant onder zijn beheer verkreeg verdien ste alleen ambtengunsten werden niet verkochten de vrouwen des sultans werden verhinderd over de schatten des rijks te beschikken 0111 hare oppassers om te koopen en haren lust tot pracht en weelde bot te vieren. Het was eens feest ten hove en de koning minder op geruimd dan anders. Van die stemming maakten zijne hovelingen gebruikom hem tegen zijnen vizir op te zet ten en zij wisten hem te beduidendat Selim het er op toeleide niet slechts om over zijnen heer onbepaald gezag te voeren, maar ook om hem te verarmen, en de genoe gens van het hof te beperken. De vizir viel in ongenade en werd van het hof verbannen. De schrandere man die zijnen vorst kende wist zeer goed dat het nutteloos kon geacht worden zijn bestuur te verdedigen en zich te regtvaardigen. Hij schreef daarom alleenlijk het volgende aan den sultandatgelijk hij

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 3