WEEKBLAD des HELDER m het NIEUW EÜIEP. N°. 7. 1843. EERSTE JlVHCiXC. l) it W eekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij O. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. I)e prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. - DIAAKDIG HEI &0 ADVERTEVtTIEM gelieve men ongezegeld aan den Uitgever itt te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 15 M E I. Aan de Ingezetenen dezer Gemeente is bij bekkenslag kennis gegeven, dat op Dingsdags den 16 Mei eerstkomen de de gewone jaarlijksehe voorjaars-schouwing zal plaats hebben, over de algemeene Plaatselijke waterleidingen en uitwateringenzijnde de belanghebbende herinnerd om te zorgen dat tegen dien tijd de wateringen behoorlijk zijn opgemaakten de beschoeijingen in goeden staat gebragt zijnovereenkomstig de deswegens beslaande keure van (Jen 29 Junij 1818. S I E C W S IJ D 1 M Ct X. - BUITENLAND. FRANKRIJK. PARIJS. De zesde kamer der correctionele regtbank van Parijs beeft in de zaak van den beruchten Vidocq een vonnis geslagenwaarbij hij schuldig verklaard wordt aan de misdrijven van onwettige arrestatie opsluiting en kneve larij ten nadeele van den Heer Duvivieren als reeds een maal tot acht jaren ijzers veroordeeld geworden zijnde ver oordeeld tot 5 jaren gevangenis en 3,000 fr. boete. Na het ondergaan dier straf, zal hij nog 5 jaren onder politie op- zigt blijvenen de kosten van het geding betalen. BINNENLAND. HELDER en NIEUWE DIEP 13 Mei. Naar wij vernemen zal op aanstaanden donderdag avond ten half zeven ure, in de Luthersche kerk alhier, door den toonkunstenaar J. H. Wijnveldeen Orgelconcert gegeven worden. De prijs van toegang is bepaald op vijftig cents en zal komen ten voordeele der kerk. Wij durven met vrijmoedigheid het kunstlievend publiek een avond van ge- nol beloven. De voortreffelijkheid van het orgel en- de tact van den edelmoedigen kunstenaardio reeds ten tweede male zijn talent aan kerk en armen toewijdtwaarborgen dit ten volle. Wij deelen daarom in de aangename ver wachting dat de kunst en de kunstenaar hun doel niet zul len missen. Ingevolge Koninklijk besluit van 25 Jan. II. zal eene proeve van kolonisatie in Suriname worden genomenaan het hoofd slaan de heeren A. van den Br andhofJ. H. Betting en D. Copijn Predikanten te EistBeest en Wilnis. He den is heer J. H. Betting met twee landbouwers op het schip fVilhelmina kapt. Klint naar Suriname uitgezeild, ten einde een geschikte landstreek uit te kiezen vooreerst voor 50 huisgezinnen. Na de vestiging van dezezullen nog 150 huigezinnen met de beide andere predikanten ver trekken. Af ij achtervolgen den waardigen man met onze beste wenschen voor het welslagen eener onderneming, die van belangrijke gevolgen zijn kan. Immers is deze volksplan ting dat meesterstuk van Nederlandsche kunstvlijt een pa rel onzer Westindische bezittingen. Suriname is bijkans zoo groot als het voormalig koningrijk der Nederlandendoch telt nog geen 70,000 inwoners, hoeveel dus nog te ont wikkelen. Wij vernemen, dat onlangs uit de gemeente Vriesenveen, en de buurtschap Geesteren, onder de gemeente Tubbergen in Overijssel 17 huisgezinnen, naar Missouri zijn verhuisd;" het ware te wenschen dat het Gouvernement degene die tot landverhuizing mogten besluiten trachte over te halen, om zich aan het bovengenoemd drietal aan te sluiten. Er ligt in Surinames grond nog goudindien er slechts han den zijnom het door bebouwing op te delven. Onze vaderen hebben het gedaan en schatten vergaderd Met den 1 Junij 1843, benoemd tot Kommandant van Z. M. Stoomschip Cijcloopliggende te Vlissingende

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 1