wierp zicli een ambachtsman van het hoogste punt van den zuidelijken domtoren welke ISO voel hoog is. Toen de metselaars het werk verlieten zagen eenige eenen man aan de noordzijde des torens op een vooruitstekend steenblok zitten. Algemeen was de verbazing en spoedig hadden zich duizenden menschen verzameld, welke in stomme verwach ting naar den vermetele opzagen tot dat deze nog met de regterhand hen naar beneden groetende zich met den rug van den muur afstieten langzaam digt langs den muur naar beneden viel. Een schreeuw van schrik rees onder de menigte op velen vielen in onmagt. Be onge lukkige kwam geheel verbrijzeld en verscheurd naast den hoofdingang des doms ter aarde. Voor zoo veel wij weten is (iit het eerste ongeluk van dien aard hetwelk bij den domtoren plaats vond. ENGELAND. LONDEN 24 Mei. Nopens den opstand onder de slaven m de Havana leest men van daar het volgendeIn den ■nacht van den 26 op den 27 Maart geraakten de slaven van de plantaadje van den graaf Petialvorin het district van Cimarronesin opstand. Zij trokkenten getale van ruim 100 man, naar de plantaadje Louizaonder het geluid van 2 trommelsdie hun anders bij het dansen dienden. De slaven van deze plantaadje voegden zich bij lieu even rds die van den rail-waij van Cardenaszoodat zij 300 mannen en vrouwen sterk warengewapend met maeheters, of bijlen, waarmede het Suikerriet wordt gekapt, en stokken. Vijf Suikermolens werden verbranden de blankendie zich niet met de vlugt hadden weten te red den vermoord. De kapiteins van dat district verzamelden weldra soldatentrokken tegen de negers op en dreven hen terugna 35 a 40 hunner gedood te hebben. De op standelingen namen de wijk naar bet gebergte van Bemba werwaarts zij vervolgd wordendoor middel van spoorhon den. De kapitein generaal had eer.e stoomboot met 4 com- pagnien naar Cardenas gezondenom den verderen opstand te stuiten. Eene bende landloopersals vrouwen verkleeden onder den naam van Rehecca en hart dochters bekend doorloopt het prinsdom Wallis en bedrijft veel kwaad. De zelve vernielt onder anderen overal de tolhekkenen heeft Vrijdag avond de bureau x van Llanfihungel, bij Saint-Cïea.r in brand gestoken. De brand heeft zich aan het bosch van den heer Povoell medegedeeld en een gedeelte in de asch gelegd. Eene belooning van 150 pond st. is beloofd aan de gevangenneming van die bende. Volgens den Engelschen reiziger Storerheeft de krater van den vulkaan van Owihee in Auslralien1000 voeten diepte en 2 Engelsche mijlen in den omvang. De zelve is in regt afioopende rotsen ingesloten, in meestal met siedende lava gevuld die dampen en vlammen verspreidt. De lava verheft zich soms iot 60 voeten hoogte en stort dan met geweld nederof zoekt een weg naar huiten. Wreinige dagen voor het-vertrek san Storer, had de lava zich tot op 6 Engelsche mijlen uit derf krater naar liet noordoosten uitgestorten bereikte de zee in eenen stroom van 49 mijlen (Engelsche een kwartier uurs bedragende) lang on van een tot 7 Engelsche mijlen''breed. De lava bereikte de zee in 5 dagenen storte rhet een Hullend en donderend geluid in dezelve. Dé zee werd aldaar zoo ver hit dat eene menigte doode visch op den oever werd ge worpen. Een brief, opgenomen in het dagblad New-Yurk-Sim behelst het bcrigt, dat de Siamc-<che tweelingbroeders, die, zoo als bekend isvan het geldhetwelk zij verzameld hebben door zich in alle steden van Europa te laten zien eene landbouwende onderneming in de Vereenigde Staten hebben aangevangen, den 13 April j.1. in Noord-Carolina alwaar zij wonendoor JElder Colbij Sparks in den echt zijn verhonden. Zij hebben twee zusters getrouwd Sara ea Adelaïde Yeat.esdochters Daoid Yeatesuit iiet graafschap Wilkesin Noord-Carolina. Een der Noord-Amerikaansche bladen dit huwelijksbe7 rigt overnemende en bevestigendevoegt er de volgende aanmerking bij Dit berigt zal voorzeker ongeloofelijk schijnen ook wij zouden het daarvoor houden indien het ons niet van eene geloofwaardige zijde was gemeld. Welk slag van vrouwen moet het toch zijn, dat zulk eenen band kan aanlaioopen Welke vader heeft daartoe zijne toestemming kunnen ge ven welke geestelijke zijne medewerking kunnen schenken aan eene dergelijke bespotting van alle natuurwetten Is het de geldzucht of eene buitensporigheid van den geest die het denkbeeld van zulk eene tegennatuurlijke vereeni- giug heeft kunnen geven Bekwamer lieden dan wij mo gen het heslissen. FRANKRIJK. PARIJS 26 Mei. In de Modellenzaal alhier heeft men dezer dagen bewonderd een schoon standbeeld te paard van Willem van Nassaubijgenaamd de Zwijgervervaar digd door den graaf da Newerkcque. Deze kunstenaar is naar den Haag vertrokkenom dit stuk den Koning der Nederlanden aan te bieden. Hij hooptdat hij belast zal worden om hetzelve in het groot te vervaardigen. BELGIE. BRUSSEL 26 Mei. In liet hospitaal St. Jean te Brussel, heeft de volgende buitengewone genezing van een krank zinnige plaats had. De Heer lihollander van ge boorte omstreeks 30 jaar oud, bevond zich sedert eenigen lijd in het hospitaalaangetast met eene godsdienstige mo nomanie op welker herstel men weinig hoop had. Terwijl dc zieken uit dit hospitaal eene wandeling in den tuin de den klom deze krankzinnige in eenen Loom zeggende dat hij regtuit ten hemel wilde varen. Voor dat de be dienden de noodige maatregelen genomen hadden, was hij reeds uit den hoorn gesprongen, en kwam gelukkig op zijne beenen nederzonder erg bezeerd te zijn. Deze val had

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 2