werd er geen enkel woord gewisseld. De kunstenaar ver moeid van den arbeid, had de gewoonte een glas wijn te drinkenbij het eindigen der zitting werd hem ook ditmaal er een aangeboden en de dame ten opzigte van welke de schilder zich in zulk eene vreemde stelling bevond, bood het hem zelve aan. De wijn had een geheel bijzonderen smaak en de jon geling werd door eene ligte huivering overvallen hij zag nok niet zonder verwondering dat de dame hem terwijl bij dronk angstig aanstaarde. Toen hij het glas geledigd had, glimlachte zij, en een hoog rood kleurde hare wangen. Dien eigen dag werd de schilder door eene ijlende koorts aangetast. Zijne geliefde bruid waakte aan zijne legerstede. Verscheidene meest beroemde gencesheeren werden geroepen doch de toestand van den zieke verergerde van oogenblik tot oogenblik. Des anderen daags verklaarden de genees- heeren dat de lijder zinneloos waszonder eeuige oorzaak te kunnen aanwijzen. Evenwel had de zieke eenige heldere oogenblikken en verzocht een doek en penseelen met zijn palethij hield niet op vóór dat men aan zijn verlangen voldaan had. Hij begon te schilderen. Men oordeelde over de gejaagdheid waarmede de geneesheerenzijne vrienden en zijne ontroost bare bruid hem zagen handelen. Was zijne hand even als zijn geest door krankzinnigheid getroffen Hij scheen den omtrek van een portret te maken; met een vaste hand werkte hij voort en weldra herkende men de trekken. De weduwe van den president von IV...! riepen al de aanwezigen als uit éénen mond. En de zieke viel op de hoofdpeluw neder, terwijl hij een treurig gelach liet hooren. Het gerucht dezer akelige gebeurtenis verspreide zich wel dra door de stad. Men deed onderzoek zij die hiermede belast waren, begaven zich naar mevr. von IVToen deze vernam dat de schilder krankzinnig was geworden viel zij in onmagt op haren leuningstoel. Tot zich zelve gekomen, smolt zij in tranen weg en was als wanhopend zij vervloekte zich zelve en haar bijgeloovig opvolgen van den raad eener zoogenaamde waarzegster, om het hart van den jeugdigen schilder te verwerven. Zij had hem in dat glas een aftreksel van verschillende bestanddcclen gegeven hetwelk die verschrikkelijke gevolgen gehad had. Er is een regterlijk onderzoek begonnen. Mevr. von IV wordt in baar huis van wege de justitie bewaaktde toe stand van den schilder laat weinig hoop omtrent de genezing. VLISS1NGEN den 3 Junij. Heden overleed alhier, na eene kortstondige ongesteldheid, in den ouderdom van 84 jaren, Zijne Excellentie den Luitenant-Admiraal O. IV. GOBIVSDi recteur en Kommandant der Marine in het Koofd-Departe- rnent van de Schelde Grootkruis der orde van den Neder- landschen Leeuwenz. PLAATSELIJK NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd D. Boeltjes en A. Hoogerwerf. J. ~W. Flens en J. P. Roelofs. S. de Beer en L. Jlanheim. II. W. Eichenberg en A. 31. Holleweg. Bevallen B. W. Klein geb. Kohnhorst z. Overleden H. G. llaske. V. van der Jloolen 34 j. J. de Jong 10 w. J. Breel (5 m. UITTREKSEL 1)1'i' JJ SSHMFSTIJDIMrCMBEr. van de aigeloupene week. Nieuwediep 3 Junij binnengeK. Caidiam Londen Visser Huil en van Duin Vassaroeang. Uitgtzeild niets. De wind z. w. 4 Junij binnengek. lloberson Newcastle. liilgez. Haraidsen en Cliristensenbeide naar Drammen. De wind bet compas rond. 5 Junij binnengek. Boss Havana Wathson Suuderl. Niekelsen Frederikstad en Eyde Frederikshavon. Uitgezeiid niets. He wind z. w. 6 Junij, binnengek. Scbounhoven Londen; Bakker, Dundee Bell, Suuderl. iioli Newcastle Zijt Dan.zig en Pearson Sunderi. llitgej. YiseoviscliTriest; Yegth Drammen; Dansen en Andresen beide naar Laurvich en Franken op avontuur. De wind n. w. 7 Juuij biuuengek. Herman SoerabayaBacon Manilla Lange Suriname Tjebbes id. Jlitcbenson Suuderl. Niejahr Riga Hofistell Koningsbergen; Sörensen Arendab Berg, Drammen; Oelsen, id. Tor- gensen Laurvich; SmitliLonden; Blytb Sunderi. en Dawson Newcast. Uiitgez. niets. De wind n. w. 8 Junij, binnengek. Post, Batavia; Noord, PassaroeangKamp, Su riname V isser liultChrislensen DrammenTlieru id. en Paust Sandetiord. Uitgez. de Jong naar Huil. De wind z. w. tot z. 9 Juuij, binnengek. E ij Iers Surabaija Wittebolid. Gisteren na PosttijdHuidenkoper, üanjoswange; v. d. Sluis, Londen. Uitgez. niets. De wind z. w. ©cmengöc 53cviglcw. (INGEZONDEN.) Z. M. koning der Belgen is voor het eerst naar Luxem burg. Z. M. koning van Hanover heeft voor zijne afreize naar Londen eenige knoopen doorgehakt. O' Connell wil geen Lord zijn. John Hampden wordt na twee eeuwen ver geten te zijn vereeuwigd. De Sultan te Konstanlinopel ziet met schele oogen op zijnen jongeren broeder neder omdat deze hem in uitstekende eigenschappen overtreft. Engeland en Noord-Amerika hebben begeerige oogen op de Sandwich eilanden. Te s' Gravcnhagc is een depót van gretig zui gende bloedzuigers. Z. BI. graaf van Nassau en de gravin rijden menigmaal onder den hlooten hemel. Een Notaris te Evreux is met achterlating van een schuldenlast van twee milliocn francs verdwenen. De Notaris Mr. P. Everts zal Zielerust verkoopen. De Politie te Rotterdam heeft koppen in beslag genomen. Een meisje is uit hare dienst gejaagd omdat zij eene dierbare schat in haar bed had verborgen. Het Handelsblad heeft zijn roer van bakboord naar stuur boord gewend. De Arnhemsche courant blijft dezelfde koers houden. Bij de uitgever vau dat blad is eene ezelin met haar veulen te bevragen. Dagelijks worden er in de Nieuws bladen voor het bezorgen van posten groote sommen uitge loofd zoude van deze nieuwe effecten door sommige groo- ten geen partij worden getrokken ig E M G E L W ÉL iï. M. Iets wit het EEEEffl van een M IJ SISTE'SAAII I. Be Zwarte rok. h Wees wel te moede Adriaan. Eindelijk lacht hel geluk u toe."

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 2