VAN DE EN HET p N°. 18. 1843. EERSTE JAARGM». lGEH HEX Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. Si A A X D A ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regeis is GO centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 31 JUL IJ. BUITEWLAWDSCHE BERIGTEN. AMERIKA. Voor eenige dagen hebben de policie-beambten der stad York in een hotel gamidoor zekeren Mitchell gehouden ■wordende cene belangrijke ontdekking gedaan. Aldaar is een vervaarlijk groote hoop geschreven papieren gevonden niet welker behulp eene talrijke bende Engelsche bedelaars en dieven sedert verscheidene jaren hare misdadige industrie uitoefende. Die manuscripten zijn in drie klassen verdeeld: De eerste bevat eene volledige verzameling van echte naamteekeningen der voornaamste personaadjen van den adel en de geestelijkheid van Groot-Brittannie af- of uitgeknipt Van brieven of petitiënaan welker voet zij geschreven wa- en in zekere orde op groote bladen bordpapier geplakt bestemd om tot voorbeelden te dienen voor de schelmen die gelast zijn dezelve te maken. Men heeft moeite om te begrijpen, hoe het mogelijk is geweest, een zoo groot aan tal naamteekeningen te verzamelen. De tweede klasse bestaat uit voorbeelden tot het opstellen van bedelbrieven of petitienbestemd voor de bedelaars die onderstand verzoeken uit hoofde van landverhuizing brandschade schipbreuk ziekte gebrek hoogen ouder dom enz. De derde klasse zou in Engeland Schotland en Ierland de bedelaars-wegwijzer [the heggar s guidekunnen ge noemd worden. De in deze klasse vervatte documenten ge ven inderdaad merkwaardige onderrigtingen met opzigt tot namen en gewoonten der eigenaren van al de landverblijven die langs de voornaamste openbare wegen van het koning rijk gelegen zijn. Door middel van dezen wegwijzer kennen de bedelaars en dieven vooraf de plaatsen welke zij te vermijden heb ben en die waar zij schier met zekerheid weten wel te zullen slagen. Zij wetendat mijnheer A. nimmer eene aalmoes weigertdat mevrouw B. op het onbijlens-uur altijd milddadig isdat de baron C. onverbiddelijk hard vochtig isals men hem bij zijn middagmaal komt sloren. Behalve deze kostelijke documenten heeft men ook een groot aantal brieven van jeugdige vagebonden in beslag ge nomen die aan hunne ouders of vrienden verslag doen van den goeden of kwaden uitslag hunner bedeltogten. GRIEKENLAND. Wij hebben dagbladen uit Athene tot den 29sten Junij ontvangen. In den toestand des lands was niets van belang veranderd. De noodzakelijkheid der radicale bezuinigingen in het budget wordt ook door de oppositie erkend en het volk tot geduld aangemaand wanneer het zich beklaagt dat ook familien daaronder lijden moeten, welke groote ver diensten in den vrijheids-oorlog verworven hebben. Over het algemeen stelt men vertrouwen in de beschermende mo gendheden slechts voegt men er den wensch bijdat zij naauwkeurige kennis mogen nemen van de ware behoeften des lands. Merkwaardig is hetgeen deze bladen melden van eene christelijke beweging, welke in Turkije plaats vindt. In Vitoglia is een Derwisch opgestaan, die met luide stemme verkondigtdat Christus de ware God iswelke komen zal om te oordeelen over levenden en dooden. Reeds in het vorige jaar was een soortgelijk prediker ter dood ver oordeeld. Er moeten thans een groot aantal Denvischen meest van de sekte van Aliin Turkije zijn welke zich Kalenderiden en aanhangers van Christus noemen bij de Muzelmannen in aanzien staan en op vele plaatsen zelfs voor heiligen gelden. Onder deze omstandigheden heeft Griekenland niets van de Porte te vreezen al maakt zij ook groote krijgstoerustingen in het vooruitzigtzoo als de Turken zelve bekennen, dat in Griekenland onlusten zuilen uitbarsten. [A. A. Z ENGELAND. Te Liverpool is het treurige Lerigt ontvangendat de prachtige stoomboot Columhia geheel vergaan ismaar dat de 85 aan boord zijnde passagiers gered zijn. De Colum hia had Boston 1 Julij verlatenen 23 uren na haar ver trek terwijl zij bij den dikken mist 10^ knoopcn in Jiel uur liep stiet zij op eeim^füts "W'ïK nabijheid der Robben eilanden. Den 4 Julij brak de achtererven van hel,4elhp,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 1