en van dat oogenblik was alle hoop op redding van den bodem verloren. De ekwipaadje bleef echter nog aan boord om zoo mogelijk de machines te redden alvorens het geheele schip aan stukken geslagen zou zijn. Een Amerikaansch dagblad bevat de volgende aan kondiging O Alle huwelijks-advertentiën die ons ter plaatsing ingezon den worden, zonder bijvoeging eener bruiloftstaart, zullen met kleine, oude versleten letter, en in een afgelegen hoek van ons blad worden gedrukt. Als de bestelliug met eene mooije taart is vergezeld, verschijnt de advertentie met groote letters gedrukten op eene in het oog vallende plaats. Voegt men bij de inzending ook bovendien een paar hand schoenen of ieder ander bruilof 'ts-geschenkzal de redac tie van ons blad de advertentie door eenige fraaije dichtre gelen opluisteren. Als de uilgever van het dagblad in persoon ter bruiloft wordt genoodigd, en tot de eer toegelaten wordt, aan de bruid eene kus te geven zal de advertentie met eene geheel bijzondere soort van letter worden gedrukt, en voorts geïllustreerd worden door al wat de breinkas van den uitgever liet schoonst en bestin materie van poezy zal kunnen voor den dag brengen. BIN NENLAH D. HELDER en NIEUWE DIEP 29 Julij. Den Hoog Ed. Gest. Heer P. ZiervogelVice Admiraal tijdelijk Inspecteur der Mariniers heeft heden de alhier in garnizoen liggende divisie geïnspecteerd. ROTTERDAM 26 Julij. Heden nacht heeft zich alhier <»ndor hot ruadhuio dozer stad (als bevindende zich daar ter provisionele bewaringom opgezonden te worden) door middel van ophanging van het leven beroofd de persoon van Jan van Resteren w elke op gisteren is gearresteerd geworden ter zake dat hij zich mede zouden hebben schul dig gemaakt aan het laatst voorgevallene in de Beemster. Deze persoon wasnaar men verneemtreeds verscheidene malen in handen der juslititie geweesten was eerst onlangs uit de strafgevangenis te Woerden ontslagen. Het provinciaal Friesch Genootschap ter beoefening der Friesche geschied-, oudheid- en taalkunde heeft besloten, op het kerkhof te Dronrijp een eenvoudig gedenkteeken te stichten voor Eijse Eisinga, vervaardiger van het beroemd planetarium te Franekeren eene commissie uit haar mid den met de uitvoering van dit besluit belast. Werd nu bijna vier maanden geleden in het Han delsblad een welverdiende lof toegezwaaidaan het bui tengewoon talent van den kunst-graveurden heer L. Schweick- hardtte 's Gravenhage woonachtigbij de voltooijing van de voor een groot gedeelte door hem bewerkte kaart en titel onzer Oost-Indische bezittingen welker uitvoering door alle deskundigen zoo hoogelijk geroemd wordtthans ver nemen wij dat genoemde kunstenaarhoezeer in een an der genreeen vernieuwd bewijs geleverd heeft van de buitengewone bekwaamheid met welke hij de graveerstift weet te behandelen. Het heeft hem namelijk mogen geluk ken oin het gebed Onze vaderenz.in het eet* zesde gedeelte op de grootte van een stuivertje zoo duidelijk te graverendat hetzelve zonder moeite met hel bloote oog gelezen kan worden. Hoe moeijelijk de plaatsing van dit gebed in zulk een uitermate klein bestek is zal me nigeen kunnen getuigen, die zulks te vergeefs met de pen beproefde en hoeveel te moeijelijker is het dan niet dit met het puntige staal op het gladde koper daar te stellen. Men moge het dan ook gerust een kunstgewrocht noemen eenig in zijn soorten wij berigten met genoegendat een twaalf tal afdrukken(de eenige bestaande) in keurigen vorm benevens het gegraveerde plaatje eerbiediglijk aan Z. M. den Koning is aangeboden. AMSTERDAM 27 Julij. Heden werd de 29ste verga dering van het Nederlandsch Bijbelgenootschap gehouden. Talrijk was het personeel der vergadering en de voorzitter, de Hoog Edel Gestrenge Heer Mr. D. J. van Ewijck Staatsraad Gouverneur der Provincie Noord-Holland verwel komde de leden met eene zeer gepaste openingsrede waar in betoogd werd hoe de twisten in het godsdienstige voor de leden van het Bijbelgenootschap een spoorslag behooren te zijnom moedig voort te gaanmet deszelfs belangen te bevorderenen de Bijbel algemeen te verspreiden. Uit het verslag door de beide Secretarissen voorgedragen, bleek, dat door het genootschap waren uitgedeeld 16,371 exemplaren van het heilig boekterwijl aan contributien enz. f 44255,88 aan Legaten giften enz. 4419,45 is ontvangen geworden. Dat het getal der afdeelingen weder met ééne is ver meerderd terwijl algemeen de belangstelling voor de zalige zaak is toegenomen dathoezeer het verlies van den heer van der Vlis diep te betreuren isde heer Guericke be stendig voortgaat de Bijbel in de Javaansche taal over te brengen en dat de onderscheidene berigten de aangename overtuiging verlevendigden dat de bemoeijingen van het ge nootschap in Nederlands Overzeesche bezittingen niet te vergeefs zijn te achten. Verder werdt besloten, om het Hoofdbestuur te magtigen, om zoodra één of meer Bijbelboeken bij voorkeur de vier Evangeliën en de Handelingen der Apostelen naar het oordeel van deskundigenin eenenaar de behoefte der Javanen berekende getrouwe en duidelijke vertaling, voorhanden zul len zijn alsdan ter perse te leggen en ter uitgave gereed te maken. Eindelijk werd do heer C. D. Crommelin als vice-president herkozen. ALKMAAR 21 Julij. Op Donderdag jl. des avonds om streeks half negen ure had in de nabijheid dezer stad een droevig voorval plaats. De varensgezel JV. van Brederode en P. Nieuwen/misw ijnkoopersknecht alhierbeide ten gunstigste bekend welke zich met een schuitje naar het Alkmaarder-meer hadden begeven namen na zich aldaar gedurende den middag met het visschen te hebben onledig gehouden eenen hij hen bekende ter dezer stede wonenden persoontot de terugreis mede en aangezien de wind niet met genoegzame kracht hunne kleine opgetuigde boet voort stuwde hechtten zij die door middel van eene lijnach ter een zwaarder betuigd vaartuigje waarin zich bij den jeugdigen kundigen schipper Batevier personen bevonden. Op de hoogte van den Kalkoven en den Omvalhunnen

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 2