WEEKBLAD van de HELDER en bet N1EUWEDIEP. N°. 20. EERSTE JIARCWC Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAAir»A« l&EN HET 1843. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is CO centen voor eiken regel meer 15 ceuten behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing 14 AUGUSTUS. HELDER 12 Augnstus 1843. Heden morgen heeft Z, E. den Heere Staatsraad Gouverneur vergezeld van eene com missie uit het collegie van Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie deze Gemeente met een bezoek vereerdten einde de waterkeerende werken alhier in oogenschouw te nemen. Na de genoemda werkenbenevens eenige openbare ge bouwen te hebben bezigtigd is Z. E. met de voormelde commissie naar Petten vertrokken om deszelfs inspectiereize voort te zetten. EÜITENLANDSCHE BERIGTEN. DUITSCHLAND. EISENACH r 4 Aug. Den 26 Julij des avonds ginnen de jagers Bach van Wilhelmsthalen Conta van Ruhla met den broeder van dezen laatste en den houtvester Deus zing op de jagt op grof wild. Nadat zij post hadden genomen gaat Bachzonder het bepaalde sein te gevenvan zijne standplaatsConta gelooft waarschijnlijk eenig wild te be merken en schiet op zijnen vriend gaat er op afvindt dat hij doodelijk gewond isroept hem toe >1 Broederik sterf met u" en schiet zich op de plaats dood, zoodat heide naast elkander komen te leggen. Thans ijlen de beide an dere schutters toe dewijl zij een aanhoudend kermen hoor den en zien wat er is voorgevallen. Conta de jongere wil den dood zijns broeders niet overlevenen poogt zich insgelijks om het leven te brengen toen Deus zing hem het geweer uit de hand rukte en het afschoot. Bach die een kogel in het onderlijf gekregen had lijdt vreesselijke pijnen en bidt Deus zing hem geheel af te maken daar hij toch niet kan blijven leven. Deze zegt hem dat red ding toch welligt nog mogelijk isen dat hij naar Ruhla zal ijlenom geneeskundige hulp te halen. Toen hij zich met dit doel verwijderd hadwil Conta den hond zijns broeders van diens lijk scheuren van dit oogenblik maakt Bach gebruik en schiet zich met zijn nog geladen geweer voor het hoofd. Beide jonge lieden waren eerst voor korten tijd aangesteld en zeer bekwaam in hun vak. Met hun moedig karakter waren zij een beter let waardig algemeen worden zij be treurd maar nog meer hunne bedroefde moederswelke beide weduwen zijn. ENGELAND. Gisteren ochtend vernam men de aankomst te Londen van vader Mathewden apostel der matigheid die aaidiangers kwam werven en diegenen kwam aannemendie bereid waren den eed van volstrekte onthouding te doen. De door vader Mathew hiertoe uitgekozene plaats was een groote buiten de stad gelegen akker van meer dan twee morgen uitgestrektheid. Ten tien ure is hij op het terrein versche nen met twee zijner secretarissen en voorafgegaan door mu- zijkanten en honderden van teetotallers (onthouders van sterken drank). Eene schare van meer dan 10,000 men- schen was op hem wachtende en heeft hem met drie salvo's van toejuichingen ontvangen. Er was ean groote stellaadje opgerigthetwelk ruim 4000 personen konde bevatten. Op het oogenblik dat vader Mathew, die zich mede op hetzelve bevond zijne aanspraak ging beginnen is het geheele stel laadje ingestort, en al degenen die zich op hetzelve bevon den, zijn even als zwaarbeschonkenen over en door elkander getuimeld en gebuiteld. Bij geluk is er niemand bezeerd geraaktmen heeft de stijlen en de planken weder ineen gezet en de plegtigheid heeft een aanvang genomener zijn achtervolgend onderscheiden aanspraken gehoudenen ook vele elegante dames hebben zich als leden van het ge nootschap doen aannemen. De 'plegtigheid heeft lot 8 ure in den avond geduurd. Men zegtdat er niet minder dan 5000 menschen den eed hebben afgelegd. Men verzekert dat vader Mathew reeds meer dan 60,000 personen onder zijne volgelingen telt; te Manchester alleen zouden er 30,000 den eed in zijne handen hebben afgelegd. FRANKRIJK. De ontvlugting van 16 of 17 geva tend de gansche wijk de la Force i de politie is druk in de weer om te krijgenzij doorsnuffelt zelfs en och- arid/h trjds

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 1