en Heijsteeg orer de ƒ1400,-- aan goederen verkocht is. Be halve dit is er nog een veel grooter magazijd in de Banlem- mer straat; ook daar staat liet niet stil van koopers. Trouwens dit is geen wonder want fraaijer netter en goedkooper goed kan men nergens in de Hoofdstad vinden. Daarenboven wordt men door den braven Magazijnmeester, en diens wellevend gezin op de hoffelijkste wijze bediend. Yan tijd tot tijd mag de inrigling ook de belangstelling van hooggeplaatste personen ondervinden. II. M. de Koningin benevens de in goeddoen nimmer vertragende Graaf van Nas- san schonken meer dan eens brillante giften. 11e voornaamste inwoners der stad zijn meest alle leden waaronder ook de Edel Achtbare Heer Burgemeester P Kuidekoper die tevens vice-President is. Het staat ieder vrij te contribueeren zooveel hij verkiest van af ƒ2,- tot 50,- toe. Wie ƒ10,- contribueert mag zoo als boven gezegd is een arme aanbevelen. Behalve Joden worden alle gezindheden in aanmerking genomen.' Alleen op Godsvrucht en pliglbetrachting wordt naauwlelteiid gezien. Per sonen die zich aan sterken drank te buiten gaan worden niet toegelaten. In een volgend nummer zal steller dezes deze edele in rigling van eene andere niet minder voortreffelijke zijde doen kennen hoedanig zij zich namentlijk bemoeit met de zede lijke vorming der armen. Moge de Algoede Sod nog lang zijne zegen op deze inrigting doen rusten. Hoogstgewigtig zullen alsdan hare gevolgen zijn. Arme menschen die ook onze broeders en zusters zijn, zede lijk en stoffelijk te helpen O daaraan zal de Hemelsche ader zich nimmer onttrekken. Amsterdam. P. K. HET 11 O 11 k L. Madame de St. Aristide die met lof de schilderkunst be oefent doch zeldzaam genoeg voor eene vrouw het historiële vak gekozen heeft was eenigeu lijd geleden te Parijs hel onderwerp van alle gesprekken wegens den kluchtigen afloop van eene regtsvervolging legen zekeren Latourelle. Wij Jalen het verslag er van woordelijk volgen: Zij. Ik vorder van den Heer Latourelle 50 francs terug: niet zoo zeer om de geringe som zelve als wel om de mij aangedane behandeling die zeer onheusch is. Latourelle. Hoe onregtvaardig. Zij. Ik vraag terug wat mij toekomt. De Regler. Wees zoo goed Mevrouw uwe zaak voor te dragen. Zij. Ik was voornemens voor de aanstaande tentoonstelling eene Diana te schilderen en had een model noodig. Daar ik geeue modellen ken en ook niet gaarne met hen iu onderhan deling treed verzocht ik den Heer Latourelle dit voor mij in order te brengen. Hij zeide mij dat hel 50 francs zou kosten, en ik heb hem die terstond betaald. Lat. Eu heb ik u geen model bezorgd? Zij. Zeker: eene lange, blonde vrouw, rood als een appel, en op twintig voet afstands naar drank riekendeIk heb pas tilles gebrand om de lucht van haren adem te verdrijven. Lat. Het is waar dat dit model ceuigzins drinkt maar op de schilderij ruikt men dat niet. algemeen gelach.) Niets be wijst ook Mevrouw dat Diana geen blozend gezigt heeft ge had de fabelkunde heeft haar signalement niet opgegeven. (Nieuw gelach.) Zij. Hoe Diana een Bacchante Lat. Dezelfde vrouw heeft in de vorige week voor eene Re- hecca geposeerd en eene maand geleden voor een beeld van de matigheid dat uitmuntend geslaagd is. algemeen gelach.) Maar bovendien ik heb u een ander bezorgd. Zij. Zwijg, Mijnheer! een vrouwmenscb zwart als een moor- sche en snuivende als een oude zwilser. Diana eene snuif- neus Bovendien uw gevoelen doet hier niets afgij hebt mij eene schoone vrouw tot model beloofd welnu lever die of geef het geld terug. Lat. Dit laatste zal moeijelijk gaan twee derden heb ik aan de afgekeurde modellen besteed, en voor liet andere derde heb ik eene paraplieu gekocht. algemeen gelach.) De R. In allen gevalle, Mijnheer, moet gij aan uwe vcr- pligting voldoen en een goed model leveren Lat. na zich een oogenblik bedachl te hebben. Ik zou hel wel kunnen doen, maar als Mevrouw alles leelijk vindt Zij met bevalligheid. Neen, ik verzeker li dat ik niet on gemakkelijk zal zijn. Kies een model waarnaar ik schilderen kan en als twee bevoegde beoordeelaars het goed keuren ben ik te vreden. Lat. Levendig In dat geval is mijn proces gewonnen ik heb het model iu mijn zak. Zij. In uwen zak Lat. Ja Mevrouw de schoonste de bevalligste vrouw der wereld; daar is zij (hier haalt Latourelle een spiegeltje uit zijn zak, en toont der schoone pleitsler haar eigene beeldteuis.) Zij blozende. Mijnheerik weet niet Lat. teeder. Gij hebt mij de vrije keus gegeven; vraag twee beoordeelaars, en als zij dit model niet fraai vinden, geef ik het geld terug. De R. Schalksch. Mevrouw zouden wij de zaak maar niet voor afgedaan houden Zij Lagchencle. Dat zal wel het verstandigste zijn Maar zulk een afloop heb ik niet verwacht. Correspondentie. 11e welgeschreven Fragmenten kunnen niet geplaatst wordenomdat zekere rnenschen zich in hunne kerkelijke begrippen zouden geërgerd achten. £lbt»cvtcnticn. Willemsoord den löden Augustus 1843. Mijne geliefde Echtgenoote GEERTRU1DA B. VIEHOFF is heden bevallen van eene DOCHTER. JOAN Ts. ZUR MüHLEN. PIANO-TOKTE CONCERT. Met vergunning van den WelEd. Achtb. Heer Burgemees ter dezer Gemeente zal de ondergeteekende de eer hebben op Woensdag den 23 dezer, in het Lokaal T1VOLI, eene muzikale avondonderhouding te geven. Vertrouwende dat de belangstelling, welke hij gedurende twee jaren alhier van het geachte Publiek heeft mogen ge nieten hem andermaal in zijne pogingen zal ondersteunen, heeft hij zich voorgenomen zijne keus tot de navolgende stukken te bepalen. PROGRAMMA. I. 1. Fantasie voor den Piano gecomponeerd door den eoncertgever. 2. Sonata van L. van Beethoven voor Piano en Viool. 3. God save the King, variations pour la Piano par Kalkbrenner. 4. O'uverlure der ojter. Romeo et Julie van Bellini. II. 5. Valse a quatre mains par Prummel. 6. Impromptu du oper Fausta voor het Piano van Donizetti 7. Romanza voor Piano en Viool van Louis Spohr. 8. Variations brillantes voor het Piano van L. Böhner. ENTREE: Een Heer met of zonder Dame ƒ1.00, elke Dame daarenboven 50 Cents. Aanvang ten 8 ure. R. RASSMAN N. Uitgegeven hij C. HAKKER Bz. te NieuwcDiep. Gedrukt bij G. GILTJES te leider.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 4