HELDER EN HET NIEUWEDIEP. N°. 22. W Mn YA1V DE 1843. JËERSTE .lAARtgAXCG ^iGEN HEr r 8P 1, Hl/ Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen «uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe 'Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 00 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. M A A W A O ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 28 AUGUSTUS. BUITEN LANDSCHE BERIGTEN. PRUISSEN. BERLIJN, den 14 Augustus. Z. E. H. Prins Alhert is dezer dagen, van zijne reis naar Egypte, Syrië en Turkije, hier, teruggekomen. Naar men zegtheeft het verblijf van Z. K. H. in Konstantinopel veel bijgedragenom de geschillen te vereffenendie te Jeruzalem waar de Prins meda eenigen tijd zich opgehouden heeftgerezen waren tusschen den Turkschen bassa en den Evangelischen bisschop, Alexanderomtrent het bouwen der protestantsche kerk en het daaraan verbondene hospitaal. H. K. II. Prinses Al- hert is eergisteren met een talrijk gevolgop reis gegaan naar italie. ENGELAND. LONDEN, den 16 Augustus. Door het intrekken dier artikelen van het wets-ontwerp op de fabrijken welke het verschaffen van godsdienstig en zedekundig onderwijs in de manufaktuur-distrikten ten doel haddenwas de hoop op voorziening in die dringende behoefte onvoldaan gebleven. Maar niet te vergeefs heeft de Nationale Maatschappij tot bevordering van godsdienstig onderwijs aan de armen, den 5 dei- vorige maand een beroep op de belangstelling van de le den der Gevestigde Kerk gedaan om fondsen tot dit oog merk bijeen te brengen. Reeds gaat het bedrag der in schrijvingen de achtenvijftigduizend ponden sterling ver te boven. Vijf personen onder welke de Koningin en de Mi nister Peel behoorenhebben ieder voor duizend ponden sterling ingeschrevenveertien anderen met Prins Alhert de aartsbisschoppen van Canterbury en Yorken den bis schop van Londen aan het hoofd, elk voor vijfhonderd pon den terwijl de namen der inteekenaars voor driehonderd tweehonderd en vijftigtweehonderd en honderd ponden zeer talrijk zijn en de lijst van die voor mindere sommen ge- heele kolommen in de dagbladen beslaat. In den tuin der heeren Parker en King van Cock- hill-house groeit thansvolgens de courant van Doncaster een plekje graan, waarvan het zaaikoren voortgekomen was uit een enkele korrel Egyptische tarwe door sir Gardener fVilkinson op zijne reis in de Thebaïsgevonden onder eene albasten vaaswelke stond in een aloud grafdat men onderstellen moest in geene drieduizend jaren door eenig mensch bezocht te zijn. Een nieuw bewijs van den verbazend langen duur der ontkiemingskracht bij sommige plantenzaden. FRANKRIJK. PARIJS, 19 Aug. De hertogin van Orleans en de prin sen, hare zonen, zijn op het punt geweest van een ellendig ongeluk met een rijtuig te hebben. Bij het afrijden van eene steile helling in het woud van Carreau nabij Presles, is de stijl of klomp die de fourgon welke het rijtuig der hertogin volgdemoest tegenhoudengebroken en de four gon is in volle vaart tegen het rijtuig der hertogin komen botsen met deszelfs disselboom in het achterpaneel van het rijtuig indringende. In het rijtuig bevonden zich de herto gin de jeugdige graaf van Parijs de graaf van Eu en de prins van fVurtemhergalles is evenwel nog zonder ongeluk afgeloopen. Twee jongelieden gisteren morgen te 6 uien hunne paarden in het wed van den pont-neuf te zwemmen leidende zagen zij een met zeildoek omwonden pak bovendrijvenzij grepen heten bragten het aan den oeverdaar werd het geopend. Het bevatte den romp eener vrouw, met de beide armen sterk op den rug vastgebonden en de huid van den schedel (de scalp) over het aangezigt hangende. Nog waren in hetzelfde pak twee kinderhoofdennaar gissing het eene van 14 het andere van 6 jaren. Het pak met deszelfs afgrijsselijken inhoud werd eerst bij den policiekommissaris der wijk de la Mannaie en van daar a la Morgue gebragt. In den namiddag omstreeks 3 uren is nog in het paardenwedop dezelfde plaatseene kin derhand komen opdrijven. Dezer dagen heeft in de nemeeqte Mesonfors (Seine et Oise) een even origineel zonptfffpsr H^fe^rikkelijkjiHftG'

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 1