MILDER es het KI N°. 28. EERSTE JAARGANG. ^^iGEN HET Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan- Voren zijner woonplaats. M A A A G 184a. ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags dl-- middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 rugcis is 60 centen voor eiken regel meer 15 eenten behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. g Cl1 GIS ER. @35 r.ai-"a AiS-, Commissarissen van de alhier onlangs opgerigte spaarbank hebben de aangename overtuiging opgedaan van een ge trouw beheer der directie in de eerste drie maanden en tevens bespeurddat deze instelling niet zonder weer klank is gebleven bij het publiek daar er van 1 Julij tot 30 September bijkans ƒ400 in de spaarbank is belegd ge worden. Commissarissen met de directie diep doordrongen van het waarachtig en onberekenbaar nut dezer inrigting maken van deze gelegenheid gebruik de oogen van het publiek op haar te vestigen. Wij beleven eenen tijd die zich door achteruitgang ken merkt. Het getal der bedeelden wordt vermeerderd dat der gevenden verminderd, en niet minder wat er gegeven wordt. Indien dit geregeld blijft voortgaan is algemeene armoede het einde terwijl het bezit van eigendom zich tot enkelen zal bepalen. Liefde en wijsheid trachten dit voor te komen door ieder zelfbehoud aan te radenen dit ligt daarin dat ieder zijn eigendom beware en tegen verlies zorge. Men zegge nietwij verdienen te weinigom nog iets daarvan over te houden. Morgen heeft men nog minder en dan zal het blijken dat men met minder moet toekun nen zorgelijke tijden raden niet alleen maar dwingen zelfs tot spaarzaamheid. De spaarbank heeft de spaarzaamheid aan ieder mogelijk gemaaktzij ontvangt wekelijks tot zelfs de geringe som van tien cents, terwijl men, zoodra men dit verkiest, de ingelegde som zonder eenige korting of schade kan terug bekomenen van sommen van vier gulden en daarboven eene niet te versmaden rente ontvangt. Elk huisgezin wordt het vriendelijk aangeraden een ge deelte der penningen die anders voor uitspanningenof minder noodige uilgaven besteed worden in de spaarbank te plaatsen. Die weggelegde gelden kunnen voor verlcgen- Het reglement van deze spaarbank is a 15 Cents aan het lokaal en bij den Boekhouder Graat verkrijgbaar gesteld. heid behoeden als gebrek aan arbeid of ziekte treffen. Niet het minst zij het ouders aanbevolen die kleine sommenwelke hunne kinderen nutteloos verteren en waardoor het zaad van verkwisting hun snoepend in hel hart wordt gestrooid, in de spaarbank te plaatsen. Daardoor zullen zij mettertijd in het bezit van een som komen die hun bij volgend leven voordeel brengtterwijl er nog dit zedelijk gewin bij komtdat kinderen vroeg de waarde van het geld zullen leeren kennen en spaarzaam worden. Tot spaarzaamheid vormde ons voorgeslacht het kind en daar uit is de welvaart van vroegeren tijd gehoren. Die deugd herleve en de eerste stap tot der bloei des volks is gedaan. Ieder voor zich doe wat zijne hand vindt te doenen hoede zich tegen zelfverwijtals de dag des gebreks stormend aanbreekt. God helpt die zich zeiven helpen. BUITEHLAWDSCHE BERIGTEX ITALIË. In Arqua isdoor beschikking van den graaf Leoni het praalgraf van Petrarca hersteld geworden. Staande dezen arbeid heeft men het stoffelijk overschot van dezen onsterfelijken dichter moeten ontbloten, waarbij men enkele deelen van zijn ligchaam nog geheel geconserveerd vond. Een deel van zijne tunica is in afzonderlijke bewaring ge nomen en plegtig in de parochiaal kerk bijgezet geworden. OOSTENRIJK. WEENEN 24 Sept. Een treurig voorval heeft gisteren op den spoorweg van Weenen naar Glocknits plaats 0ehad. De spoortrein welke gisteren ten 7 ure van hier afreed ontmoettenamelijkden van Baden komenden trein in hetzelfde spoorhoewel op deze baan een dubbel spooi ligt. De beide treinen stieten met vreesselijk geweld tegen elkander en de machinist van den penen viel terstond dood ter aarde terwijl de and erpf*2OTiiar j^èW)111 werd. De lo comotieven werden zeer bö^liad.i gelukkigerwijze f kwamen de passagiers eaf. De machi nisten hebben vvaarschijiiQ^^tgila^^ndlgevaai-hoewel; O;

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 1