plaatselijk: nieuws. (ingezonden.) Vètn laHgón dufür kan 2ijn. Hg is een Oud gediende is met tèt ridderkruis der militaire Willemsorde versierden ge niet ieders achting. ARNHEM, 21 Nov. De arrondissemenls-regtbank alhier heeft in hare zitting van heden den drukker en uitgever der Arnhetnsehe Courant van de tegen hem ingebragte beschul diging geheel en al vrijgesproken. Het talrijk opgekomen publiek uit alle standen dat deze zitting der regtbank bijwoonde, getuigde van zijne hooge belangstelling in deze zaak. UTRECHT, 19 Nor. Een lofwaardige maatregel, welke navolgenswaardig is, wordt tot stand gebragt bij het 7de regement infanterie, hierin bestaande: de 1ste en 2de luite nants bij dat regement hebben zich onderling verbonden dat zij welke bij de aanstaande loting om het verpligte verlof nemen van 16 maanden, vrij loten en aldus onder de wapenen blijven, maandelijks een klein gedeelte van hun traktement (ongeveer 1,50) zullen laten staan, ten einde vati dïe aldüs bijeengebragle gelden hunne met verlof zijnde kameraden eene tegemoetkoming voor het gemis van hun activiteits traktement te doen erlangen. Zulke beginselen bewijzen een goed gemeend esprit de corps. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. Jochems en M. Jansen. J. G. Bouwens van Horssen en E. L. J. Cuncell. J. C. Smit en A. de Graaf. M. Tuijfc en M. Bag german. Bevallen S. Os geb. van Es, d. M. Jansen geb. Spier, z. A. Half geb. Klein, z. E. Richter geb. van der Ster, z. M. Blokland geb. Lan- gedijk d. M. C. Hoekstra geb. Duijnkersj, z. J. Zeeman geb. Kruk, z. A. Duinker geb. Bakker, z. G. Troost geb. Sterk, z. Doodgeboren een. Overleden T. C. Heijning 5 m. D. W. Smit, 74 j. C. Eiias37 j UITTREKSEL UIT DE SGJHEEFISÏIJDXH3E1T. van de atgeloopene week. Niemvediep 18 Nov., binnengek. Ouwehand, Faro; de Jong, Fokke- ma Brown en Gibson alle 4 van Londen Hoeve Jarmouth en Paer- Son Sunderland. Niets uitgezeild. De wind z. w. 19 Nov. binnengek. Tjebbes Lodeivijk AnthonicSuriname Tor- biornsen Aeolus Newjork Boye Jr. SaniosBoontjes, Londen; de TVa'1 Cardiff en Bakker Huil. Niets uitgezeild. De wind z. tot w. z. w. 20 Nov., binnengek. Visser van Spcijk, Suriname. Niets uitgezeild. De wind z. tot w. Geen postschuit aangekomen. 21 Nov.binnengek. Kosterde Nederlanden Batavia laatst van •Mauritius Hofker Nickeric Packet Nickerie en de Jong van Londen. Niets uitgezeild. De wind z. w. hard. 22 Nov. binnengek. Meijer Eensgezindheid Suriname Smith en Cummings beide van Londen. Niets uitgezeild. 11e wind w. z. w. hard. 23 Nov. binnengek. de Roos van Londen. Niets uitgezeild. De wind z. o. tot z. w. 24 Nov. binnengek. Jaski JVilhclmina Catharina Batavia. Uitgez. Z. M. stoomschip CübacaO luit. Hinlopen, VbssingenNieuw- kerken Habet Christiannsand Ragange Henrielte Koppenhagen. 25 Nov. binnengek. Hoekstra Neptunus Havana. (Bcmengbc föcvigtcu. Te Brussel is eene werkplaats van valsche munters ont dekt. De groote wond van koning Leopold is met planken toegeslagen. De keurvorst van Hessen heeft 120,000 flor. bestemd om een grafteeken voor zijne overledene gemalin pp te rigten. De graaf van Nassau is te leur gesteldin de hoop van zijne dochter te Berlijn te ontmoeten. De prins van Oranje heeft twee epauletten en een fantaisie degen ten geschenke gegeven. De geheimen van den echt zijn a ƒ1,50 verkrijgbaar. In Rotterdam heeft zich iemand in dronken schap opgehangen. Om een weinig genever heeft te Nijme gen de eene vriend den anderen dood geslagen. In de ko ninklijke schouwburg te s' Hage ten tooneele gevoerd een geheim na hetzelve zoo helpt de eene man den anderen'. Z. M. den koning is naar Tilburg vertrokken. In Frankrijk wordt een blad uitgegeven om den hertog van Nemours te prijzen. Z. K. H. wordt in Engeland op eene luisterrijke wijze ontvangen. In Berlijn bestaat een genootschap van alle bevoorregte standen en officieren. F. G. E. Bavink vroeger redacteur van de volksvriend is te s' Gravenhagé geai'resteerd. C. A. Thieme uitgever der Arnhemsche Cou rant is vrijgesproken. In Polen zijn eenige aanzienlijke jo den christenen geworden. De hertog van Aumale heeft zich een geruime tijd met de Paus onderhouden. P. van Hees wil de magnetische kunst aan ieder voor f 350 leeren. De koningin van Spanje is meerderjarig verklaard en heeft een dure eed gezworen. De dood van Kareikroonprins van Spanje is te Amsterdam in de stads schouwburg gespeeld. Het afgebrande gebouw voor de opera te Berlijn wordt met alle spoed zelfs bij maan- en kaarslicht weder opgebouwd. De baron van Wijkersloot de wederstein zal met eene Fran- sche prinses trouwen en in Belgie wonen. Aldaar is eene verbetering op de brievenposlerij daargesteld. Te Weenen is een monster concert gegeven. 2500 gulden wordt ter leen gevraagd voor twee soliede borgen. In de laatste dagen heeft Italië meer natuur tooneelen dan staats schokken ge voeld. De koningin van Engeland heeft een eigenhandig geschreven brief van Lodewijk Philips ontvangen. De vorst Bibesco heeft bij den Sultan een bezoek afgelegd, welk bezoek Z. II. drie millioenen piasters gekost heeft. Onlangs heeft er» heer te Haarlem, een bankje van ƒ1000, in plaats van 25 Gulden aan een dienstmeisje ten geschenke gegeven. •W JE H G E JL U i: 11 K. EICMAIID van CJloeestcr en zijne NEVEN. I. Richard III met de bult was een van die monsters die den vorslelijken troon ontsierd hebben. Zijn ziel was nog bedor- vener dan zijn ligchaam gebrekkelijk. Zijn moed zijne wel sprekendheid en overige talenten werden verdonkerd zoo niet niet vernietigd door zijne wreedheid, zijn bedrog, zijne trouw loosheid eu onbegreusde eerzucht. Geene wandaad zoo afgrij- zelijk die hem niet welkom was als zij zijne oogmerken be vorderde. Zijn uiterlijk voorkomen boezemde afgrijzen in, zoo leelijk was hij daarenboven had hij een bogchel en een tam men arm. Dit monster was do zoon van hertog Richard van Jork die zijnen achterneef, het bezit van de kroon betwistte, en den burgerkrijg bekend onder den naam van witten en rooden roos ontstak. Zijn vader was gevallen in den slag bij Wakefield eu zijn broeder gelukkiger dan zijn vader bad Hendrik VI eindelijk weten te verdringen en bleef rustig tot den dood in het ko ninklijk bewind. De wraak die bij onlliep van een wettigen vorst ontroond en in de gevangenis vermoord te hebben viel op het hoofd zijner onschuldige kinderen; Ednard IY stierf op den 9 April 1483 en liet eene wed».

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 3