söhebfstijdiitöhw. COcmcugbc iScvigtcu. binetlen van alle regerende hoofden zijne vertrouwelingen heeftvoert ter defensie van Olozaga aan dat twee om standigheden pleiten voor de ongerijmdheid der tegen hem iugebragte aantijgingvan de hand der koningin te hebben verkracht ten eerste dat H. M. na het ontbindings-dekreet te hebben onderteekendden heer Olozaga verzochtde decoratie van Carlos III aan haren muzijkmeester te schen ken ten tweede dattoen de minister zich verwijderde H. M. hem vriendelijk weerhield, en, van den schoorsteen mantel eenige bonbons bijeenrapende, tot hemzeide: »daar, breng dat aan uwe kindertjesen zeg hendat het van mij komt." Intusschen bestaat de beschuldiging tegen Olozagaen wordt hij niet overtuigd en gevonnisd, dan is de koninklijke waardigheid door eenen logen geschonden. Het volk zal vergramd wordener zullen nieuwe ministers en nieuwe cor- tes moeten komen. Het is de kringloop der regeringloosheid. Eene afschuwelijke misdaad is gisteren te St. Denis ge pleegd. Een jong heer, genoemd Victor Lachetoud 27 jaarvan een zachtaardig en beminnelijk karakterwas op weg naar Parijstoen hij onverwachts door een persoon die hem achter op kwam tegen het lijf werd geloopen. Waarom loopt gij mij tegen het lijf?" vraagt Lachet is de weg voor ons twee dan niet breed genoeg Zijt gij nog niet tevreden roept hem de aanvalleren te ge lijk eene dreigende houding aannemende zegt hij Wel aan ik zal je nog wat voor je geld geven." Victor dit ziende gaat achteruitom zich in verdediging te stellen maar de ellendige die hem had aangevallen wiens robus- te kracht hem vermetel maakte werpt zich op den jonge ling neemt hem geheel van de grond op en draagt hem zoo midden op den straatweg waar op datzelfde oogenblik een zwaar beladen wagen voorby reed. Genade genade roept de ongelukkige Lachet vermoort mij niet." Maar de moordenaar luistert naar nietshij sleept zijn slagtoffer met zich voorten werpt het onder een der wielen van het voertuig. Een verschrikkelijk gekraak laat zich liooren. Victor Lachet leefde niet meer; het rad had zijn hoofd vermorseld. Op hetzelfde oogenblik gearresteerd is de moor denaar naar Parijs vervoerd en aan de policie overgeleverd. BINNENLAND. HELDER en NIEUWE DIEP 16 December. Gisteren is in 's Hage de treffende tijding uit Berlijn ont vangen dat de Graaf van Nassau, op den 12 dezer in een aanval van beroerte plotselijk is overleden. De Graaf was een man die de wisselingen van het lot mag gezegd worden ondervonden te hebben. Hij werd vergood en ver guisd meestal naar dat eigenbaat het ingaf. Hij behoort van nu af aan de geschiedenis en zij zal regtvaardig oordeelen. PLAATSELIJK NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. L. Arits en T. Yeneca. A. Nootman en H. Boesaart. II. v. d. Weide en E. Lauers. Bevallen E. Koorn geb. Schipper, d. C. Jongejan geb. Koning, d. A. Jonker geb. Geus, d. N. Klooster geb. Kos d. E. C. Smit geb. Gaston d. J. C. Mets z. M. van Stuijvenbergd. Overleden J. P. Hendriks 4 j. M. Bontes 5 m. UITTREKSEL UIT DE van de afgeloopeue week. Nieuwediep 9 Dec.niets binnengek.doch uitgezeild Menkman Jr. Amstel Borchers Baros van Duyn Waterloo Blom Helena Be- geman Siedses Comelis Houtman en Deinum Cornelia alle B naar Batavia LongcopeHenry Schelton en J. Meijers Grace Broum beide naar Baltimore Sandstedt Josephine Newjork Webster, Corfu de Jong Bakker en Newbold alle 3 naar Londen. De wind n. tot w. 10 Dec.binnengek. Stegenga Londen Williams IpswichOetzes en Plenzinga beide van Huil. Uitgez. Forward Londen; Koning en Bakker, beide naar Huil; Bruns- warthHall, Graham en Robertson alle 4 naar Newcastle; Gamst Hartlepool; Thorp en Möller, beide naar Kopenhagen NestedtAalborg Pedersen Svendborg en Ilansen naar Denemarken. De wind z. 11 Dec. binnengek. SmitBordeaux en Jarvis van Londen. Uitgez. Smith Londen; Howes Jarmouth; Permien Rostok en Boye Jr. naar Denemarken. 11e wind z. iot w. 12 Dec., binnengek. Wetheril Agnes van Newjork. Uitgez. Thrane naar Kopenhagen. De wind z. w. 13 Dec. binnengek. Greven Cardiff; Disney, Londen en de Boer van Sunderland. Niets uitgezeild. De wind z. w. 14 Dec.binnengek. Scholtens en Kroon beide van Antwerpen. Niets uitgezeild. De wind w. 15 Dec.binnengek. Tikkes Tjallinga Aurelia Livorno en Engels man Bichard van HuH. Niets uitgezeild. De wind w. n. w. (ingezonden.) Koning Otto eindigt zijne troonrede met deze woorden de welvaart van Griekenland ziedaar mijn gebed ziedaar mijn roem. Het publiek wordt gewaarschuwd voor iemand, die door schoonschijnende redeneneen meisje ongelukkig gemaakt heeft. De koningin van Spanje heeft om eene mooije pop geschreid. Twee militairen hebben masquerade bij een pastoor gehouden en een dief gevangen. Dames de la Halle en menschen uit de mindere standen trekken uit Frankrijk naar Londen om de hertog van Bordeaux hulde te bewijzen. De Etna spuwt vuur. De bisschop van Barcelo- na heeft de domkerk op nieuw ingewijd na de heiligschen nis welke door den opstand aan dezelve gepleegd is. Over Spanje broeit een zwaar ouweder. De opvolgers van koning Otto moeten van de Oostersche kerk zijn. De heer J. Vol- kert te Gemert heeft 's konings verjaardag de armen op meel en rijst onthaald. Volgens het 's Gravenhaagsche Week blad was er niets van aan dat er te Rotterdam op deu 6 December iets te doen zou zijn. In Engeland is een parle mentaire worsteling op handen. Op Cuba is een opstand onder de slaven uitgebroken, honderd zijn gedood. In 's Gra- Tenhage wordt over nieuwe belastingen gedelibereerd. Het ijs in de Newa zit vast. Verwacht in de hotel des Paijs-Bas een contra diner aan de stedelijke regering na hetzelve Cas- sino met geslotene deuren Entree vrij. De rentmeester van Rijnland zal te Leyden rekening en verantwoording doen met opene deuren. jaEXGEEWEKE. VLUTI LLIVLEV AAN ZEE. I)E Z0RGEL00ZE SCHEEPSKAPITEIN. Ons fregatde Halve Maan kruiste in de Middelaudsche zee. Onze kapitein, de heer Gallivaijde beminnelijkste, de uitmuntcndsle man van de wereld had maar écu gebrek hij was zeer gemakkelijk en sliep regelmatig 14 uren daags er mogt gebeuren wat er wildeliet spreekt van aelfs wan-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 3