tot eigenaar van alle bezittingen proclameerdedan kon het nog in de zeldzame stelling gebragt worden van uit te deelen. Immers kon men het zuiver overschot van hetgeen er nn benoodigd isonder de ingezetenen ronddeelen. Mogt het dan zijn onder de voorwaardevan niet meer lastig gevallen te worden. DEVENTER18 Dec. Men verneemt dat tusschen de stedelijke regering en verdere burgerlijke en militaire auto riteiten afgesproken is, dat men eikanderen voor het vervolg, te beginnen met 1 Januarij 1844geene zoogenaamde nieuwjaarskaartjes brengen of zenden zal. Men hooptdat dit voorbeeld ook bij particulieren navolging vinden zal en dat alzoo algemeen afgeschaft moge worden eens ijdele en ziellooze formaliteit welke nimmer kan medewerken om wederkeerige hoogachting en vriendschap aan te kweeken maar integendeelbij een onwillekeurig verzuim wel aan leiding kan geven tot het ontstaan van misverstand en ver keerde opvattingen. PLAATSELIJK NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd geene. Bevallen W. Rozenheek geb. Stam d. M. Groof geb. Souge i. T. ïeereboom geb. Marees, z. E. Gorter geb. Pels, z. J. de Jong geb. Boll, z. Overleden P. Stoutenbeek 24 j. B. Wijuveld 5 w. S. Groeneveld, 24 j. Opgeviseht een onbekende drenkeling. Gedurende de maand December zijn gehuwd 4 paren. Geboren 26waarvan 11 van het mannelijk- en 15 van het vrouwelij ke geslacht. Overleden 17 waarvan 8 van het mannelijk-6 vrouwelijke geslacht, 1 doodgeboren en 2 drenkelingen. UITTREKSEL UIT DE SSHEEPS TIJDIEFGBH. van de afgeloopene week. ■Nieuwediep 22 Dec. binnengek. Seepe Staatsraad Baud, Batavia; Bieze Londen en Ohm Tan Banfl' als bijlegger naar Ostende. Niets uit gezeild. De wind z. w. tot z. 23 Dec., binnengek. Nielsen Nathalia Suriname; Muller, Smirna; CarteJ, Messina; Engelenberg, Faro; Venster, Antwerpen en Smilh van Londen. Niets uitgezeld. De wind w. 24 Dec. niets gepasseerd. De wind w. 25 Dec. niets binnengekomen doch uitgezeild Schippers en Nichol- sön beide naar Huil, Graham Newcaslle; Dam en Schmidtbeide naar Kopenhagen. De wind z. w. tot z. 26 Dec. niets binnengekomen gisteren nog na Posttijd de Vrede van Huil; doch uitgezeild SiedenburgTriest; Andersen Palermo; Hansen, Messina; Drayer Bordeaux; Nenneboog Rochefort; SellisNantes; Pet- tersen Havre Mulder, Smith en Coggen alle 3 naar Londen; P. Vis ser Sowerby en Ouweliaud alle 3 naar HuilPepper en Kramer beide naar Newcastle en Nielsen naar Denemarken. 27 Dec.binnengek. J. Grey en Cousins beide van Londen en Ou wehand van Huil. Niets uitgezeild. De wind z. w. tot d. w. 28 Dec. niets binnengek. doch gisteren na Posttijd Otten van Huil. Niets uitgezeild. De wind w. 29 Dec., binnengek. LutzenPietcr FlensBatavia; Sap, Jantina Anne China Lisbon en de Jong Hillcgina Londen. Uitgez. Oijen 18 Junij Dronthem. De wind z. w. (Bctuetigbc (ingezonden.) Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden is boedelredder van wijlen zijnen vader. In Spanje is door de jonge konin gin en vele ministers gehuilebalkt. Zeven maires zijn door het Fransche ministerie afgezet omdat zij den hertog van Bordeaux hebben bezocht. Te Brussel wordt deze winter veel pracht en weelde ten toon gespreid. De koning der Belgen is da gelijks jagende. Te Amsterdam is verkrijgbaar een nieuw model van zogkannetjes. In Athene heerscht tweedragt in de nationale vergadering. De Hongaarsche rijksdag heeft onbeschrijfelijke verwarring opgeleverd twee partijen dreig den elkander met de vuisten. Tunis en Sardinië hebben elkander den oorlog verklaard. De minister van Finantien in Portugal heeft een schets aan de kamer gegeven. In Rotterdam worden groote toebereidselen gemaakt om het overschot van den graaf van Nassau waardiglijk te ontvangen. Ook heeft er zich een Theatre des Vaudevilles gevestigd. De kantonregter te 's Gravenhage heeft in hel paleis in het Noord-einde eene verzegeling gedaan. De notaris Scheef- baan heeft geassisteerd bij het testament van wijlen de graaf van Nassau. In Belgie komt accijns op de tabak. Ouders en Voogdendoe nooit uwe kinderen bij de zoogenaamde fatsoenlijke lui te Delft want het is er peper duur en bit ter slecht. Op de hoek vau de Heerengracht en Huiden straat zijn de geheelen winter lekkere wafelen te verkrijgen. Griekenland heeft van Frankrijk en Engeland een uitstel van betaling gekregen. De hertog van Bordeaux is aangemaand om Engeland te verlaten. De hertog van Nassau heeft zich persoonlijk tegen eene speelbank verklaard. Eipartero ver huist naar Brussel. De troonsopvolger van Rusland gaat naar de koningin van Wurtemberg. De koning van Pruis- sen heeft kwijtschelding van de wijnbelasting verleend. Het kwijnende Nederlandsche Nieuwsblad zal den geest geven. E A GE L ft L 11 li. Met UltlJIIiVISMlS in deszelfs I1EZEN, BESTEMMING en IITZIGTEA. I, Het commuiiismiis is een tot de uiterste ongerijmdheid op gevoerd sijsteem van voogdijschap het neeint niet alleen de zelfstandigheid van gemcentens weg maar lost ook de familie banden op en vernietigt ze houdt zelf ieder individu alzoo onder voogdij dat het hem geen eigendom laat, hetwelk hij naar zijnen wil beheeren of gebruiken kan. Het communismus is niets anders als een fantastisch absolu- tismus dat nog veel minder dan het bestaande geschikt is om xuenschen tevreden en gelukkig te maken; vandaar blijkt het ook dat liet communismus in den grond en naar zijn wezen lijuregt tegen over het liberalismus slaat men zou het misschien kunnen noemen het over de grenzen gedreven libera lismus dat als balling weder op het grondgebied vau het absolutismus teregt komt. Naar liet idé van Fouricr die de instellcr is van het com munismus moeten alle steden en dorpen verstoord worden alle gemeenten en familien zich oplossen. Er zal niets meer voorhanden zijn dan eene, zonder innerlijke zaïnenhang, ver brokkelde menigte van enkelen. Deze enkelen worden in troepen ingedeeld van welke ieder van 400 tot 1800 stuks bevat. Op ouderdom of geslacht wordt geen acht geslagen een zoodanig zaniengestelde troep heel een jihalange. Voor ieder phalange wordt een enkel groot gebouw ingerigtdat phalanstère genoemd wordt. Tot elke phalanslère behoort een stuk grond van eene vierkante mijl welke tot bosch weide, veld en tuin gebruikt wordt. Ieder communist, onverschillig man of vrouw, kind of grijsaard, brengt zijn aandeel: kapitaaltalentarbeidhet zij alle drie te zanten of sleehls een van drieën mede in do

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3