3SSSSF37X7DX2T0U3!r. Meer zeker is de aanvankelijk uitslag van eene andere letterkundige onderneming. De heer Mynoides Mynas met de zending belast om in het Oosten de onuitgegeven Grieksche handschriftendie belangrijk toeschijnenop te sporenen daarvan eenen naauwkeurigen crtalogus op te makenheeft den minister van openbaar ouderwijs een zeer gewigtig rapport doen toekomen. Men schrijft uit Straatsburg Een veertigtal personen uit onze stad zijn de slagtoffers geweest van eene groote schurkerij. Een koopman nit Parijspakt zich alhier met pendules uitdoch stelt derzelver prijzen zoo hoogdat hij geene enkele verkoopt. Eenige dagen na zijne uitpakking komt er een schuldeischer opdie den koopman laat ge vangen zettenen de pendules geregtelijk laat verkoopen. Eene groote menigte koopers doet zich op zoodat de pen dules die van zeer slecht maaksel waren en waarvan er- geen ééno goed werk bad tot hooge prijzen werden ver kocht. Na de verkooping laat de schuldeischer zijn' deel genoot uit de gijzeling en vertrekt met hem naar elders. In een vondelingshuis in de ruedeCEnfer te Parijs, moest een schoorsteen gnveegd worden een kleine Savoyard klimt in dezelvehij ontdekt eene reuk van brandend roet en werkelijk ontvlamt beneden hem eene verzameling roethetwelk in eene diepte aangeglommen washij wilde raar beneden klimmen maar het was te laathet vuur verspreidt zich langs de geheele binnenzijde en klimt met eene buitengew one snelheid in dit dringend gevaar schiet hem niets anders over dan naar boven te klimmen, de rook verstikt hem bijna en het ontvlammend roet verschroeide hem de beeneu toen hij den uitgang bereikte doch hier ont moette hij een nieuw hinderpaalde opening der kap was te naauw zijn moed en krachten verdubbelende gelukt het hem door bovenmenschelijke pogingende kap los te rukken en naar beneden te doen storten de uitgang nu vrij zijnde omringde hem een nog veel verschrikkelijker gevaarde hoogte der schoorsteen was drie Nederl. ellen van de top van een zeer steil afhellend dak en waaraan eene zeer wrakke gootintusschen moest hij geene seconde wachtenwant de geheele schoorsteen was niet dan een fournuisde omstanders, welke geene hulp konden toebren gen wachten met angt en waren met schrik vervuld, toen dit moedig kind op den top van het dak springthij had echter zijne berokening niet goed gemaaktwant hij kan zich daarop niet staande houden en glijdt naar beneden toen hij gelukkig de rand eener uitstekende pan grijpt wel ke hem houdtnu rukt hij eenige pannen los en maakt eene opening groot genoeg om den zolder in te klimmen. Dit arm kind was in eenen eliendigen toestand, een gedeelte van zijne beenen waren verschroeidmen heeft hem alle hulp toegebragtdoch hij weigerde in het gesticht te blij ven verlangende naar zijnen meester terug te keeren. BINNENLAND. HELDER en NIEUWE DIEP 13 Januarij. Het heeft Z. M. behaagd bij besluit van den 29 Decem ber 11. N°. 83 aan de Hervormde Gemeente alhier eene subsidie te verleenen van ƒ16,000 voor den opbouw van een nieuw kerkgebouw. In een vergadering van het Departement der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen op gisteren gehouden is eene Commissie benoemdwelke beproeven zal om midde len te beramen waardoor in deze Gemeente bewaarscholen zouden kunnen worden opgerigt. 's GRAVENHAGE, 9 Jan. Nopens den noodlottigen brand die hier gisteren avond in het gebouw van het ministerie van marine uitgebarsten ismoet men met leedwezen mel den dat de reeds medegedeelde berigten niet overdreven waren. De linkervleugelbewoond geweest door den mi nister is geheel wegalsmede een groot deel van het departement zelfzoodat de helft van het gebouw eene prooi der vlammen geworden is. Het naastgelegen gebouw der maatschappij Dilegentia heeft eenige schade geleden. Tot op dit oogenblik zijn er nog brandspuiten in werking om eene nieuwe uitbarsting van de vlam in hel nog smeu lende puin te beletten. De omtrek gelijkt naar eene ruïne. In de Kloosterkerk, in vele woningen in het Voorhout, en in de stallen van de Hooge Nieuwstraat zijn meubelen schilderijen en papieren van het ministerie of van Diligen- tia geborgen. In de laan van het Voorhout heeft men ta fels lessenaarsstoelen banken enz. tot het bureau of de concertzaal belioorende en die uit dezelve gedragen waren, geplaatst. Voor het ministerie ligt een zeer groote hoop meerendeels verbrande papierenwaaruit de rook nog te voorschijn komt. Men was in den omtrek door den feilen brand en het zich allerwege verspreidend vuur zoo beducht dat op het gebouw van het ministerie van financiënschuins daarover staande reeds de brandzeilen waren aangelegd. Z. Exc. de vice-admiraal Rijk outvaDgt van allerwege de levendigste betuigingen van de deelneming welke men stelt in het ongelukhetwelk dien braven zeeman heeft getroffen. Naar men verneemt heeft de Koning ter zijner beschik king gestelt het gemeubelde hotelhetwelk Z. M. in het Voorhout bezit en waar do Groothertog eu de Groothertogin van Saksen-Weimar hun verblijf houden wanneer zij zich te 's Hage bevinden waarbij door sommigen gevoegd wordt, dat Z. M. de aanzienlijke som van tienduizend guldens den minister ten geschenke gezonden zou hebbenom in de eerste behoeftm te voorzien. PLAATSELIJK NIEUWS. BURGERLIJKS STAND. Gehuwd E. B. Cuperus en A. van Wijngaard. Bevallen A. Mens geb. ter Zwege d. C. S. de Back geb. Mijzer d. M. Spigt geb. Rijkers d. M. de Boer geb. Rezel d. T. Former geb. Schager d. M. C. Weers geb. Schroder z. Overleden Z. N.- Hoekstra 7 w. M. van Bon 7 j. II. Selon 30 j. P. van 7t Hof73 j. T. Klosbak 7 m. •j* Onder de in het No. opgegeven getal alhier in het jaar 1843 gebo renen zijn begrepen 27 onechte kinderen. UITTREKSEL UIT DE van de afgeloopene week. Nieuwediep 7 Jan., binnengek. Ver ka de Jufvrouw Maria Arecibo,. Fokkem,i en Daniël, beide van Londen en de Groot van Antwerpen Niets uitgezeild. De wind w. z. w. 0 Jan., binnengek. de Boer, Oceaan, Batavia en Kolk van Newcastie Niets uitgezeild. De wind z. w. tot n. w. Jan. niets binnengekomen doch uitgezeild Z. M. oorlogsbrik vz

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 2