99HUF37XJDXlT9&l!r. (öcmettgbc ©crigten. 's Gravenhage passeerde om naar Duitschland terug te kee- renhet hof hem niet officieel zou ontvangenofschoon ook voor herti de gevoelens koesterende die men aan het ongeluk verschuldigd is. PLAATSELIJK NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. Spekker en A. M. de "Wilde. Bevallen D. Koorn geb. Kuiper, d. M. P. Boon geb. Kuiper, d. VGude geb. Kuileman z. J. Bruin geb. Sweeris, z. M. M. Roesman, z. M. Kater, geb. Boerdijkz. UITTREKSEL UIT DE Tan de afgeloopene week. Nieuwediep 20 Jan. niets gepasseerd. De wind n. n. w. 21 Jan. niets binnengekomendoch uitgezeild Disney naar Londen. De wind w. n. w. tot n. n. w. 22 Jan., binnengek. Barends Rochefort SwartLeverpool; Bakker, Newport; de Jong, Boontjes en Cummings alle 3 van Londen; 1'aer- son Sunderland Tenster Newcastle en Sakes van Dantzig. Niets uit gezeild. De wind n. w. 23 Jan. niets binnengekomen doch uitgezeild Hendriks Anthonia Suriname; "Walson Lcbitjh Charleston en Smith naar Londen. De wind z. o. tot z. w. 24 Jan.niets binnengekomen na posttijd nog de Jong van Lever- pool en Pekelder van Koningsbergen. Niets uitgezeild. De windw.n. w. 25 Jan. niets gepasseerd. De wind w. (ingezonden.) Te Smaland is eene geheime zegelfabriek ontdekthet welk de kroon 100,000 Rthlr. nadeel heeft gedaan. Bohe- men wordt door roovers doorkruist. Binnen kort zal het journal des débats bewijzendat de zangeres Catalani niet dood is. Eenige jonge Grieken maken zich te Toulon voor de zeedienst bekwaam. Te 's Hertogenbosch zullen de ves tingwerken verbeterd worden. Een nieuw model van dames borstweringen (korchetten) zijn te Amsterdam te bekomen. De medaille door Citroen van den Graaf vervaardigd stelt onder anderen voor de Bijbelde grondwet en de onder gaande zon. Een Fransche professor is te 's Gravenhage ge komen om kunstoogen in te zetten en om blinde te doen zienzal de itad met gaz verlicht worden. De koningin van Pruissen heeft de mazelen. Prinses Albert is te Berlijn aangekomen. Judels en Boas zullen een stal in een theatre des variétés herscheppen. Het drgfijs is in de rivieren op geruimd en de communicatie overal hersteld. Te Leijden is de koetsier van een der leden van den raad marktmees ter geworden. In het Zevenbergsche is een jood ontdekt die valsche bankbilletten vervaardigde. Koning Leopold heeft aan populariteit gewonnen. De hertog van Angoulême is nog niet dood zoo als gemeld wasmaar sukkelt aan eene verharding in den mond van den maag. Men zegt dat de exkoningin van Spanje in het geheim een huwelijk heeft aangegaan. Eenige vaartuigen met wijn en steenkolen zijn door het drijfijs in de Seine verbrijzeld geworden. Te 's Her togenbosch worden de hakkers met gevangenisstraf bedreigd als ze te veel zemelen onder het brood doen. Een geoefend schaker zoekt zijne partij. Een jonge jufvrouw vraagt of de ecden die bij de extra belasting moeten gedaan worden even zoo moeten zijn als die welke de Heeren aan hunne beminden van eeuwige trouw en liefde zweren De pro cureur generaal heeft aan de gezworenen in de zaak van D. O'Connell toegestaan om te etente loopen en te slapen. De muzen van de nieuwgebouwde sociëteit te Rotterdam hebben allerlei kleuren. MENGELWERK. IETS YOOR HEEREN MET EENEN LANGEN BAARD. Zijn de lange baarden van onze moderne dandijs al gelijk aan die onzer voorvaders Ik antwoord liierop Tan neen want Falfassor (la gloiro du duche de caruiole L. II.) ver haalt ons Tan den Krainischen ridder en krijgsman van Maxi- miliaan II. Andreas EberhardRanber von Talberij en TFerneek dat dezelve een baard had die hem tot op de Toe ten reikte, en dewijl deze eigentlijk nog langer was, door hem omgeslagen was en aan zijnen gordel Tastgemaakt of om eenen stok gewikkeld. Hij was op dit kin-sieraad zoo trotseh dat hij om het regt te doen uitkomen bijkans nooit in eeu rijtuig ten hove verscheen maar doorgaans te Toet ging en de wind in zijnen golvenden baard liet spelen. Daarenboven heeft deze ridder in zijne geschiedenis een Toor- beeld nagelaten hoe gevaarljjk liet is een al te langen baard te dragen want als hy eens met eenen gedoopten jood die wel zoo iets had van rader Goliath aan het hof Tan Aarts hertog Karei te Gratz eeu vuistgeTecht had om te zien wie van beide de sterkste was pakte hij zijnen tegenstander bij zijnen baard die weinig minder dan de zijne was wond dien tweemaal om zijne linker han'd en sloeg er met de reg- ter zoo dapper op dat hij niet alleen den jood Tan zijnen baard beroofde maar hem ook het onderkiunebakken af scheurde. Dezelfde Ranber is op eene zonderlinge wijze aan eene vreuw gekomen, Maximilaan II. namelijk had eene natuur lijke dochter Kele?ia Scharser/in geheeten naar wier hand onze Ranber cn tegelijk een aanzienlijk spanjaard, die echter nog veel langer als zijn medevrijer was, dong. De keizer wist zich niet anders te helpen dan daardoor dat hij zijne doch ter beloofde aan dengenen die het geluk zon hebben Tan. zijnen mededinger in tegenwoordigheid Tan het hof ineenzak te steken. Toen nu beiden de voorwaarde aangenomen hadden kreeg ieder een zak zoo lang als de partij was die er in moest, ca zij spanden in tegenwoordigheid van eene ongehoorde me nigte alle hunne klachten in, om malkander don zak over het hoofd te trekkeu, tot dat het eindelijk der dapperheid Tan Ranber gelukte. Hij wierp den trotschen Kastiljaan op den grondnam hem onder den armen stopte hem iu weerwil Tan al zijn spartelen zoo lang als hij was iu den zak. Natuurlijk Terkreeg de nieuwerwetsche Paris zijne sclioone Kelena en zijn medevrijer kreeg den zak present; waarin hij toen hij er uit kwam den lach en spot die hem ruim schoots ten deel viel kon steken. KRIJGSRAAD OF ER O ORFIJGEN te Parijs voorgevallen. Wegens vergrijp aan zijne overheid verschijnt de heer Malé vóór den krijgsraad der natjonale garde. Auditeur. Hebt gij uwen serjant-majoor geslagen? Malé. Misschien heb ik het gedaan. Dat moest zoo gebeuren. A. Wat deed hij u? M. Yoorcerst bevalt mij zijne houding niet. Er zijn men- scheu weet «ij aan welke men, op het eerste gezigt oer- vijgen zoude geven. Ten tweede, kan ik de roode knevels niet uitstaan en hij heeft toch zulk eenen gansch rooden dat ik tot mij zclven zeide zoodra ik hem voor de eerste maal zag: Het moet al mooi aüoopeii zoo gij dien kerel niet eenmaal eene oorvijg gevet. Eu zóó gezegd zóó gedaau. Dat moest zoo gebeuren. A. Hij heeft u alzoo niet getergd

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3