£lbucrtcntictt. zworen, om hem de weddingschap te doen verliezen 5 zijne oogen werden van het bepaald kijken op den slinger onbewe gelijk en als verglaasd. Een wonderlijke glimlach die om sijne iippen speelde, maakte een treurigen indruk op de aan wezigen want niemand kou er de oorzaak van gissen. i)e geneesheer trad binnen. Hij zag den man stilzwijgend aan en schude het hoofd zoo als zij meer doen als zij niet weten wat zij beginnen zullen. »Ik houd een consult voor noodzakelijk, wilt gij wel eens naar doctor W. loopen De dienstwillige buurman knoopte zijn rok digt en ijlde de deur uit. Einncn weinige minuten trad doctor W. met nog een paar andere heeren van de kunst de kamer binnen. »Dat ziet er liier treurig uit,"' «zoo is het, helaas! was het antwoord, mij duukt, 'lis een plotselijke aanval van hierheen daarheenherhaalde de waard. De geueesheeren trokken zich in een heek terug 0111 met malkander te raadplegen. Wilt gij zoo goed zijn en een barbier ontbieden; hij moet hem het hoofd scheren en een trekpleisler leggen,»zeide doctor/7^. «Ach, mijn arme dierbare man, jammerde de vrouw, ik vrees, hij zal zijne ongelukkige vrouw nimmer weder herkennen.') Hierheen daarheenzeide de waard nu op wat sterker loon, en met eene krampachtige beweging van zijnen vinger; want de minuutwijzer was niet ver meer van twaalf,dat punt dat liem 50 dollars in de zak zou brengen indien hij zich maar niet van die beweging liet aftrekken. De barbier kwam intusschen. Het was een spraakzame vent; hij was immers barbier en een franschman daarenboven en toen de doctor zich eene aanmerking over het instrument dat hij gebruiken moest, verooi loofde riep hij in ziju men gelmoes van fransch en engelsch uit: ah monsieurmes rasoirs sont verij ,<coodtrésbeautefuleh voijez lookverij fine is'ut.» Hierheen daarheenschreeuwde de waard en zijn gelaat nam stuipachtige trekken van blijdschap aan. De barbier stond verbluft; «hierheen daarheen herhaalde hij in diepe ge dachten voor zoo ver althans een harbier deuken kan de man zegt anders niet wat of hij tocli wel daarmee zeggen wil?» «komaan, terstond hen» het heele hoofd geschoren,» viel hem de doctor in do rede en de arme vrouw zonk bij deze woorden op eenen stoel neder. Hi erheendaarheenriep de waard voor de laatsle maal want de klok sloeg net negen de ure der verlossing. Met een sprong hij van ziju stoel en in de ekslase zijner verruk king sprong bij de kamer in liet rond en riep op den hoog- slen toon der zelfvoldoening; «ik heb ze gewonnen! ik heb ze gewonnen Wat vroeg de knecht. «Wat." liepen de del'lige herren van de kunst. «Wat?" schreeuwde zijne opspringende vrouw. «Welnu, de weddingschap 50 dollars! zij zijn binnen! Heeren! komt over den brug!" Tegelijk d waalden zijne ongeil door de kamer rond en liij zocht de jonge heeren. die met hem dc weddingschap hadden aangegaan. Toen bij ze miste, vroeg bij zijnen knecht: waar zijn de jongelui die gisteravond hier spijsden toe! waarzijn ze?" zij ziju al voor een uur in hunnen faëton weggereden." Snel als hel licht doordrong den armen waard de waarheid van het voorgevallene zij hadden ziju zakboek met 107 dol lars ingepalmd en zich uit dc voelen gemaakt. Hij zette oogen- blikkeüjk de beide gaauwdieven achterna, maar had door zij 11e haast het ongeluk van om te slaan en bezeerde zich zoo ge voelig dat hij verscheidene maanden lang zijne kamer moesl houden, en tijd genoeg weer kreeg om don slinger van zijnen klok te beschouwen. tiïAïJuheer de Siedactrur In het nommer van uw AVeekblad van den 13 November 1843, komt een artikel voor, over bet stranden van bet Kofschip de Ureedewaarin aan de strandvonderij te Cal- lantsoog wordt te laste gelegd dat door hare schuld mis schien een menschenlevcn is verloren gegaan. Dat artikel heeft veroorzaaktdat ik voor de Arrondisse- ments-Fiegtbank te Alkmaar ter dezer zake ben gedagvaard geworden. De dagvaarding beeft echter niets anders ten gevolge ge- bad dan dat de blaam op de strandvonderij te Callantsoog geworpen geheel is uitgewischt. De verklaringen der oog getuigen hebben zoozeer alle denkbeeld van schuld doen vervallen dat zelfs de Ambtenaar van bet Openbaar Mini sterie die de vervolging had ingesleldzich genoodzaakt beeft gezien tot mijne vrijspraak te concluderen. De Regt- bank beeft zich bij vonnis van 30 Januarij met die conclu- sien vereenigd en mij geheel vrijgesproken. Tot nu toe heb ik niet willen onderzoeken wie de personen zijndie getracht hebben mij in de oogen mijner mede burgers verachtelijk te maken en de eenige voldoening dia ik verlang, voor de beleediging mij in uw Weekblad aan gedaan isdat UEd. dezen brief in uw eerstvolgend nom mer plaatst. Daar ik vooronderstel dat het UEd. alleen te doen is om in een onpartijdig blad de waarheid zonder aanzien van personen te zeggen twijfel ik niet of UEd. zult aan mijn verzoek voldoen. Ik heb de eer te zijn UEds. Dw. Dienaar A. FILMER, Subst. Strandvonder te Callantsoog. De Redactie geheel onzijdig tusschen den inzender van het bewuste artikel die zich wel onderrigt achtte en den daarbij betrokken persoon, neemt met genoegen bovenstaande letteren op. Correspondentie. Het ingekomen stuk geteekend: Unieis én om den inhoud én om den vorm niet geschikt om opgenomen te worden. Heden Overleed tot innige droefheid van Kinderen en Behuwdkinderenonze Vaderde Heer P. SPIGTin den gezegenden ouderdom van circa 78 jaren. J. SPIGT, Uit aller naam. Nieuwediep bij de Helder den 31 Januarij 1844. De Heer 1 INGENIEUR van den WATERSTAAT ORTT, als daartoe behoorlijk geautoriseertis voornemens op Don derdag den 15 Februarij e. k. des middags 12 ure, in het Logement De Lindeboom aan den Burg op Texel ten overstaan van den Notaris Mr. J¥. BOKin het open baar te verpachten De DUINEN en verdere Provinciale GRON DEN gelegen ten Noordwesten van den Polder Eijerlandop het Eiland Texel, en zulks in drie percelen. De Conditiën van verpachtingmet daarbij behoorende Kaartliggen 8 dagen te voren ter visie van de gegadig den ten Kantore van voornoemden Notaris. Wanneer door omstandigheden, onafhankelijk van den on- dergeteekendede Inteekeninglijstvan zijn op Dingsdag aanslaande (6 Febr.) te geven Concert ahusivelijk niet aan alle de Leden van de Sociëteit HARMONIE mogt zijn gepresenteerd beeft hij de eer bij dezenalle rcjpective Leden tot bijwoning van hetzelve beleefdelijk uit te noodigen. Nieuwediep 5 Febr. 1844. J. D A H M E N. NB. Vreemdelingen kunnen tegen de gewone prijs der Inteekening worden geïntroduceerd. Uitgegeven bij C. HAKKER Ez. te NicitxvcDiep. Gedrukt bij G. GILTJES te Hdder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 4