het is een zeer regtraardige trotswelke de hulde der na tionale erkentelijkheid den edelen dienaar van zijn vaderland dragen doet. De hooge betrekking aan het hof, in welke Z. M. den graaf van der Duijn van Maasdam geplaatst heeftis een blijk dat de koning begrepen heeftdat hoe glansrijk de luister eener kroon ook zij zij altijd nieu wen glans verkrijgtindien mannen van schitterende ver diensten en hooge onderscheiding haar omgeven. BREDA, 19 Feb. Heden had de plegtige uitvaart van den hoogleeraar van Bolhuis plaats. Gevolgd door ver schillende commissiënwerd zijn overschot naar het graf gedragen waar zich reeds velen zijner vrienden en leerlin gen verzameld hadden om den geliefden vriend en hoog- geschatten leermeester het laatste blijk van liefde en dank baarheid te geven. Onder aandoenlijke stilte en algemeene droefheid zag men het lijk in de groeve zinken en hoorde men de hartelijke ontboezemingen zijner vrienden Verwai- jen Schotel en Wenckebach. De akademie de stad is in rouw gedompeld door dit verlieshetwelk voor de eerstgemelde onherstelbaar kan genoemd wordenen voor de laatslgemelde belangrijk is. Met hem is een schat van geleerdheid in de aarde gezon ken zijne uitgegevene schriften voorspelden wat men nog van hem te wachten hadzijne echtgenoot draagt met christelijke onderwerping dit smartelijk verlies, en van Bol huis herleve in zijne kinderen. DRIEL. Het volgende voorval schijnt aanleiding te zullen geven tot eene zonderlinge maar belangrijke procedure. Dirk van Mark alhier het protestantsche geloof belijdende was ondertrouwd met Allegonde van Asten mede in deze gemeente woonachtig en lidmaat der Catholijke kerk toen bij na eene ziekte van weinige dagen aan het huis zijner bruid overleed. De moeder van den overledenen liet het lijk van haren zoon opvorderen om door haar te worden ter aarde besteld doch de bruid en hare huisgenooten ver klaarden dat de overledene meerderjarig zijnde Catholijk geworden was, en bij zijn overlijden, zijn ligchaam aan hen geschonken had, om op het Catholijke kerkhof, met de bij die godsdienst gebruikelijke ceremonien te doen begraven. Tegen het uitdrukkelijk te kennen gegeven verlangen der moeder en tegen den wil van den burgemeester onzer ge meente die het vereischte bevel om te doen begraven aan de moeder gegeven had is deze begrafenis evenwel door eenige onzer R. Catholijke ingezetenen op hun kerkhof ge schied. Men verwacht dat de moeder het lijk van haren zoon hij voor den burgerlijken regler in te stellen vordering, zal terug eischen. Alzoo wordt hier eene navolging gegeven van dejoodsche sage welke verhaaltdat de aartsengel Michael met den Satan om het ligchaam van Mozes streed. BURGERLIJKE STAVI). Gehuwd C. van Geel eu A. Kraner. A. L. \V Ludekens en E. de Wijn. Bevallen J. Zuidewind geb. Tonneboeijer i. W. Doekes geb. Cou vert, z. C. J. Eibers geb. Spijkman d. A. Klein geb. Kruijer d. B. J. Arons geb. Kannewasser z. C. Gomes geb. Dito z. W. Wen- sink geb. Frankfortd. G. Beukenkamp geb. Dasoher d. C. Former geb. Leijen z. N. Smids geb. Hillebrands z. E. G. Smits, d. Overleden A. Daalder 7 m. W. G. van der Steen 52 j. II. Slot 56 j. F. C. Ramler 4 j. J. Yalkenstijn 2 j. Een doodgeboren UITTREKSEL UIT DE 59H£^F3TX?DXHGE1T. van de algeloopene week. Nieuwediep 17 Feb., binnengek. Alida JVilleminaLatjes, Batavi-i a/ Storey van Londen. Niets uitgezeild. De wind w. n. w. 18 Feb., binnengek. Vincent, Messina; Itensema NewportMulder, Croese Guldenarm en Buma alle 4 van Londen en Oetzes van Huil. Niets uitgezeild. De wind z. w. 19 Feb., binnengek. Bakker, Bordeaux/ Sap en Bniten beide van Londen. Niets uitgezeild. De wind z. w. hard. 20 Feb. niets gepasseerd. De wind n. w. ten n. 21 Feb. binnengek. Rotgans Blacius Kuiper Sara Alida Maria en J. van Duin Lucipara's alle 3 van Batavia Hiliers Catharina Suriname en Smith van Londen. Niets uitgezeild. De wind w. n. w. 22 Feb., niets binnengekomen, doch uitgezeild Mulder, Straat Balij en Jaski Wïlhelmina Catharina beide naar Batavia; Steenveld Anna en Maria, Suriname GibsonKonstantinopel Sap, Port a Port; Smit, Bordeaux Barends Rocbefort Zelling en Potjer beide naar Nantes Gust, Cardill'; Cracknell Canham en Nieuwland alle 3 naar Londen de Jonge Huil en Kolk naar Newcastle. De wind n. o. 23 Feb. binnengek. Knaap Anjer Batavia en Lange die Traube van Smirna en Samos. Niets uitgezeild. De wind w. n. w. Btwtgteu. (ingezonden.) De intrede van den Hertog van Naisau en zijne gemalin te Wiesbaden zal allerprachiigst wezen er worden geene kosten gespaard. Maria Christina gaat met een beklemd liartlangzame tred en beladen met geld naar Spanje. Het zwart register van Amsterdam zal met regt eene chronique schandeleuze zijn. Wat zou het werk meer kunnen aan prijzen Eene tweede expeditie is uit Frankrijk op reis naar het llemelsche rijk. O'Connell en de zijnen zijn schul dig verklaard. De graaf Bomftn heeft de vrijheid liever dan de gevangenis. De woudaap zal voor tien jaar in de ooije- Vaar aanbesteed worden. In Berlijn zal eene monster-tentoon stelling den 15 Augustus worden geopend, den 17 dezer heeft de tweede kamer en de Minister van Finantien ad in terim tot half twaalf ure in den nacht conferencie gehouden. Van hel werkje getiteldzij hebben de duisternis liever gehad dan het Jichtzijn nog zeer weinige exemplaren voorhanden. Amsterdam zal door de spoorweg Utrechts wa ter bekomen. Anlje van Harten heeft zich aan de regter- lijke genade overgegeven. Een fatsoenlijk heer vraagt een gemeubeleerde kamer te huur om slechts enkele avonden eenige uren te gebruiken. Te Halle zijn de studenten des morgens door de politie wakker gemaakt en gevangen ge nomen. Koningin Pomare is onttroond. De prins van Pruis- sen zal voor de joden bij den keizer van Rusland spreken,, Portugal is in opstand. In de andere week komt de physi- ologie van de Kalverstraat uit. Een welgemaaktgepro portioneerd geleerd en in verschillende vakken bekwaam jongmenschzoekt een kapitaaltje en vraagt een meisje. Een bekwame broeijer en snoeijer biedt zich aan. De prins van Oranje heeft zijne gemalin tot Arnhem vergezeld. Koning Leopold oefent dagelijks zijno geliefkoosde bezigheid het hertjes jagen uit. .SKI G JE Ij W E IS M. FRE19ERIKA MAUFFE of Do ZIENDER ES van WEINSRERG. (Vervolg Wat zij overigens met andere somnambules gemeen had

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 2