SSHBEFSEIJDIWe-EH. OPMERKELIJK ZINBEDROG, BINNENLAND. Zeitung dat Koning Otto van Griekenland dezer dagen bij na het slagtoffer was geworden eener toevallige vergiftiging. De hofkok had een haas naar de Grieksche wijze willen be reiden door dezelve in azijn te leggen en had de onvoor- zigtigheid gehad daartoe te bezigen een koperen pandie niet vertind waswaardoor kopergroen ontstond. De Koning en de Ceremoniemeesier aten alleen van den haas en bevon den zich ongesteld. Uit Turkije wordt gemeld datten gevolge van het smelten der sneeuw in de omstreken van Adrianopeleen aantal van ongeveer 8000 huizen zijn vernield en eene waar de van 3 mill. piasters aan goederen is verloren gegaan daarenboven moeten vele menschen door deze ramp zijn omgekomen. In onze dagbladen wordt medegedeeld een aau den minister voor de kerkelijke zaken gerigt bevel van Z. M. den Koning, van den 14 Fcbruarij jl. waarbij Z. M. zijn genoegen betuigt over de deelneming die de bekende Gus- taaf-Adolf-vereenigingten doel hebbende de ondersteuning van behoeftige Protestanten en Protestansche gemeenten in het binnen- en buitenland in Pruissen gevonden heelt. Te vens verklaart Z. M. dat hij aan het hem gedane verzoek om de betrekking van beschermer dier vereeniging op zich te nemenniet kan voldoenvoor zooveel de in andere Sta ten gevestigde afdeelingen der Tereeniging betreftmaar dat hij gaarne als beschermer der vereeniging in de Pruissische monarchij wil optreden dat hij hooptdat de vereeni ging zich in het binnen- en in het buitenland meer en meer zal uitbreidenen dat alle belijders der Evangelische godsdienst zullen inzien van hoeveel belang eene eendrag- tige zamenwerking in dit opzigt isen in het algemeen doordrongen zullen zijn van het belang van eensgezindheid in de Christeiyke Evangelische Kerk. HELDER en NIEUWEDIEP 16 Maart. Bij disposite van Zijne Excellentie den Heere Minister van Financien in dato 29 Februarij 1844 No. 175, is benoemd tot Gekwalificeerde van den post Commies te Texelden Heer Lt. Zunderdorp. Naar men verneemt, is met den 11 dezer het bevel over Z. M. schooner Dolfijit nu onlangs te Vlissingen van stapel geloopen opgedragen aan den Luit. ter Zee le klasse Stavenisse de Brauwwelk vaartuig zal dienen lot ver sterking der Zeemagt in Oost-ïndiën en spoedig derwaarts zal vertrekken ook is op die bodem benoemd tot eerste Officier van Gezondheid den heer J. Loosjes. Het fregat de Jason onder bevel van den Kapt. Luit. ter Zee J. F. D. Bouricius alhier gereed liggende, zal eerstdaags tot het doen eener reis naar de Middelandsche Zee vertrekken. De korvet Castok. zal met ultimo dezer buiten dienst worden gesteld en de Etat Major op nonacli- viteit worden gebragtof overgeplaatst. Het Nederlandscli Avondblad deelt mede van den loop der jongste beraadslagingen bij de Eerste Kamer der Stalen Generaalvernomen te hehbendat de stemming der belastingswet bijna zou hebben gestaakt. Yan de 18 leden die slechts ter vergadering tegenwoorvig warenzou den zich aanvankelijk 9 voor en 9 tegen de voordragt vei- klaard hebben. Zijne Exc. de minister van financiën ad in terim moet echter eene uitgebreide rede gehouden en in lichtingen gegeven hebben ten gevolge waarvan drie leden tot de goedkeuring der wet zijn overgehaald. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. P. L. Mooser en T. A. Korsman. Bevallen G. van Berkum geb. Houtkoop z. C. Agema geb. Koojjz C. D. Bakker geb. Smitz. Overleden P. de Boos 3 m. H. H. H. Smeekens y 1 j. J. Roerdomp 5 m. J. C. Hartman 26 j. C. H. Lange 80 j. Doodgeboren een. UITTBEKSEL UIT DE van de algeloopene week, Nieuwediep 9 Maart binnengek. Rademaker Nieuwland en Nobacli Acrt van Nes, beide van Batavia; Canham Londen; Pott naar Lander- neau terug eit zee. Niets uitgezeild geen postschuit gevaren de wind z. w. hard. 10 Maart binnengek. Nordlohne Delftshaven Batavia en Yeldhuis van IIull. Niets uitgeznild de wind w. z. w. tot n. n. \v. 11 Maart binnengek. Hoekstra voor wijlen E. YisserPalembang Batavia en Chrichton yan Londen. Niets uitgezeild de wind w. tot w. n. w 12 Maartniets gepasseerd de wind n. w. liard. 13 Maartbinnengek. HoltLondenEngelsman Huil en Gloppen van Bergen. Niets uitgezeild de wind n. tot n. w. 14 Maartbinnengek. Jessen voor wijlen Adboll GezinaBatavia Yisman Catharina Johanna Banjoewangie en van Driesten dc Zu-aan Tan Suriname. Niets uitgezeild de wind n. w. 15 Maart binnengek. Yeldhuisen voor wijlen van der Drift Urania Batavia Jaski Louisa Maria Patjitan Smit Diligentia Banjoewan gie Nolles Minister van Stolk Cette Yisser -de Nisscherij de Jong, de jonge Jan en Stegenga de 2 Zusters, alle 3 van Londen en Top per Pamaribo van Suriname. Niets uitgezeild de wind z. tot z. o. .ÏEACEilFEBf, Kapitein Clifford was een man Tan een gezond verstand en vee) kennis vele blijken liad bij gegeven van heldenmoed op het oorlogsveld en van geene geringe bekwaamheden aan het hof. Dezen man wedervoer eene ontmoeting die wij onze lezers mededcelen ten biijke, hoe de zintuigen ons kunnen misleiden en zonderlinge parten spelen. Clifford op zekeren morgen zijnen biechtvader dio eenige uren van hein afwoonde bezoekende vond hem onverwachts gevaarlijk ziek. Deze omstandigheid trof hem zeer uit naauwe vriendschapsbetrekking en vervulde hem aanhoudend met het zwaarmoedigst voorgevoel en groole Trees voor dcszelfs over lijden. Des avonds thuis gekomen en nog altijd denkende over het gevaar waarin zijn vrieud verkeerde begaf liij zich in zijne slaapkamer, en zag, onderwijl liij bezig was zich te ontkleeden tot zijne verbazing eene gedaante, als of het de biechtvader zelf ware. Hij sprak deze gedaante aan maar ontving geen antwoord alleen zijne oogen overtuigden hem van de tegenwoordigheid des beelds zonder dat zijne overige zintuigen daarmede overeenstemden. Deslolcn hebbende de zaak ten einde toe te onderzoeken, naderde hij hetzelve: maar het beeld ging terug, naarmate hij Toorwaarts trad. Op deze wijze vervolgde liij hetzelve rondom zijn bed toen scheen het. neder te zinken op eene leuningstoel en bleef daar in eene zittende houdingnu ging de krijgsman op denzelfdeu stoel zilteu om zich van den aard des verschijnsels te overtuigen het beeld stond thans voor hem hij ontkleedde zich ziliende in den stoel terwijl het beeld voor hem slaan bleef. Toen kapitein Clifford vervolgens opstond, ging de gedaante weder terug en scheen toen hij in bed slapte en zich ter

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3