SSKSEPSTIJDIIT^EIT. gen weet den vreemdeling te beloeren en ziet hem een' ponjaard en eene pistool voor den dag halen waarvan zij haren meester verschrikt kennis geeft. Deze tracht haar gerust te stellen door de aanmerkingdat een reiziger zich doorgaans ran wapenen voorziet, dat zij zich naar hare kamer zoude begeven terwijl hij zelf zijn geweer met dubbelen loop bij zich zoude houden en waken. Na verloop van wei nige uren, terwijl de geestelijke bij het vuur zit, wordt het vertrek geopend en de vreemdeling komt voor den dag met de vraag naar zijn geld terwijl hij hem de pistool op de borst zet. Gij zult hier weinig vindenantwoordde de pastoor bedaard, «maar neem den sleutel van deze secretaire en neem wat er in is." De roever maakt zich van den sleu tel meestermaardaar hij de secretaire niet zoo spoedig open kan krijgen legt hij de pistool eene poos neder ten einde de kaars in de hand te nemen. De pastoor maakt van een gunstig oogenblik gebruik grijpt de pistool en schiet den booswicht neder. Het afschieten van do pistool trekt de makkers, die zich om het huis bevinden en nu de deur zoe ken open te breken. De pastoor plaatst er zich met zijn geweer tegen over; de deur wijkt en een schotmet zekere hand bestuurddoet den eersten vallende tweede wil vlugten maar het tweede schot geeft er hem geen' tijd toe. Te midden van deze drie slagtofferslaadt de pastoor op nieuw zijn geweer en begeeft zich naar den maire, om ver slag te doen. Het voorgevallene heeft echter daarna een' he vigo invloed op zijn gemoed gehad zoodat men zelfs voor geeslverbijslering vreest. B E L G I E. Men schrijft uit Waterloo van den 29 MaartWij heb ben bier dezer dagen een bezoek gehad van den baron van Kielmanseggeminister van Hannover in den Haag en te Brusselwelke het slagveld doorloopen heeft, Deze diplo maat heeft de noodige orders gegeven voor de herstelling van het gedenkteeken hetwelk opgerigt is Ier herinnering aan de Hannoversche soldaten, die strijdende tegen de Fran- sche armee gesneuveld zijn, Hij moet den burgemeester dezer gemeente verzocht heb ben bet oog te willen houden op de volbrenging dezer werkzaamheden. liet onderhoud van den heuvelwaarop de Leeuw van Waterloo geplaatst issedert eenigen tijd verzuimd zijndezoo verzekert men daaromtrentdat de Koninklijke kommissie van gedenkteekenen het voornemen heeftom aan den minister van binnenlandsche zaken een voorstel to doen aangaande dc noodzakelijkheid om eenige geschikte veranderingen te maken, waardoor dat gedenktee ken aan deszelfs bestemming zal blijven beantwoorden. BINNENLAND. HELDER en NiEL ËDiLP 13 April. Naar men verneemt hebben de navolgende benoemingen O bij het Leger plaats gehad Tot Luit. Kolonel de Majoor Wilhelini tot Majoors de Kapiteins J. A. KönigP. C. Frantsman G. II. II, Tomasset en A. I. 31. van der 3Ieijlot Kapiteins de le Luitenants T. IV. Camp, J. A. Bresson P. 31. Ge velaar, A. KeijzerA. de Haas, IV. Ba De lel Jonkh. P. P. E veris en A. Benier bij keuze. Gepensioneerd de Luit. Kolonel T. J. van Wintershoven de Majoor C. F. Koek de Kapiteins J. J. Fisscher en A. C. Snoers. Naar men verneemt zal Z. M. stoomschip Merapie onder bevel van den Kapt. Luit. ter Zee Baars, den 15 Mei ter versterking der Zeemagt in Oost-Indiën en tot het onderhoud der communicatie niet Engelsche Eiland Singapora waardoor men meerdere gelegenheid zal hebben tot het ver zenden van brieven per landpost derwaarts zal vertrekken zullende met dezen bodem de Generaal Majoor Gagern en eenige verdere Officieren der Genie en Artillerie naar Java worden overgevoerd. Tot Commandant van de Zeemagt in de monden van de Maas en Goede Rhede te Hellevóetsluis is met 15 dezer benoemdde Kapt. ter zee Evan der Plaatin plaats van den benoemden Kapt. ter zee Diemerwelke voor die plaatsing bedankt heeft. Z. E. den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provin cie heeft bij Circulaire de plaatselijke besluren dankgezegd voor de evenbereidwillige als ijverige pogingen door zoove- len derzelven aangewend om de zoozeer gewenschto voltee- kening der geldleening te doen gelukken en tevens bijzon der verzocht om dezen dank namens ZHEd. Gestr. mede over te brengen aan die ingezetenen der Gemeente die door belanglooze opoffering van tijd en moeite zeer veel hebben ioagebragt tot voorlichtingteregtwijzing en hulp hunner mede ingezetenenen die daardoor op eene uitstekende wijze zich als goede burgers hebben doen kennen. LEEUWARDEN6 April. Men verneemtdat onder Vrouwen-Parochie dezer dagen een landbouwer zich, onder vreemde omstandigheden van het leven beroofd heeft. Ilij bad namelijktegen zekeren middag onderscheidene goede kennissen bij zich genoodigd, alles in gereedheid doen bren gen en zich alleen in de pronkkamer bezig gehouden en toen nu de eerste gasten aankwamen en de pronkkamer binnentraden vonden zij hunnen gastheer midden in dezelve aan eenen balk hangende en reeds levenloos. Men weet niet welke reden de ongelukkige voor deze vreesselijke daad gehad heeft. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd geene. Bevallen C. Govers geb. Bakker r. G. Vennik geb. Schenkels z. T. J. Ilillen geb. Hanns z. T. Riemers geb. Tos d. Overleden II. Zweeris 84 j. A. Klein, 7 w. JI. Leenders 1 j. R. Slot 77 j. UITTREKSEL UIT DE van de algeloopene week. Nieuwediep G Apr 1 binnengek. Cummings Londen Ouwehand Huil; Catcbpole Dawson en Pearson alie 3 van Sunderland. Uitgez. Schenk, hla en Cornelia Suriname; van der Windt, Port a Port; Flik, LeverpoolLukkien Londen en P. Tisser naar Huil, de wind o. z. o. 7 April, binnengek. Long, Senator, Boston; B. A. Visser, Neweastle; Gas Sandellord Muller Denemarken en uitgezeild Marcussen van Galen, Batavia; Eilers Syra en Sniirna de Boer, Leverpool en Plen- zinga naar Huil de wind o. tot z. 8 April, binnengek. Carst Jfilhelmina LuciaPassaroeang; Berg, Baarsen en Nielsen alle 3 van Drammen en Lvdersen van Tvedestrand en uitgezeild Blom Gecrtruida Batavia en Mulder naar Marseiile de wind het kompas rond.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 2