Zij kunnen verplaatst wordenhetwelk naauwelijks meer dan 3 a 400 gulden kost. In de kleine stad Everton hij Liverpool wordt eene kerk met eenen toren van gelijke stof gebouwd. Zij is in Gothischen stijl en eene gepaste verf geeft haar het aanzien van een steenen gebouw. F R A N K R IJ K. PARIJS 23 April. Een dagblad van Limoges behelst onder anderen, het volgende: De juweelen der burggravin de Leotaudom welker diefstal Marie Capelle veroordeeld werd nadat er reeds een vonnis tegen haar geveld was wegens vergiftiginggepleegd aan haren manwerden dezer dagen ter verkoop overgezonden aan den burggraaf de Valon afgevaardigdo van Tulle de verkooppenningen zullen, zegt men algemeen, onder de behoeftigen van Tulle en Brive uitgedeeld worden. BELG IE. BRUSSEL, 14 April. De Majoor der artillerie Kessels heeft eene machiene uitgevonden om bij brand menschen en goederen uit de bovenste verdiepingen te reddenwelke machine le Sauveur genoemd wordt. Men heeft proeven met deze machiene gonoreenwelke goed zijn bevonden. Men kan dezelve zoo hoog doen rijzen als men verkiest en met hulp van eene daaruit voorkomende hulpbrug bewerkt men de redding. Eene zonderlinge weddingschap, welke den 25 van deze maand moet worden beslistis er aangegaan tusschen eenen Engelschman en eenige personen van Ostendeom eene som van 40 ponden sterling 480-) het is om met eene boot door 't kanaalvan het Sas van Slykensnaar Brugge te varen gezegde Engelschman welke uit Enge land met eene boot zal komen zal alleen met 2 roeispa nen tegen 4 van de sterkste loodsen roeijen en diegene welke het eerst te Brugge aankomt heeft de weddingschap gewonnen. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 27 April. Wij hebben met blijdschap vernomen dat de aanbeste ding van een' Nieuwen Kerk en Toren voor de Hervormde Ge- meente alhier, werkelijk heeft plaats gehad, op Woensdag den 24 April 1844 in het Gouvernementsgebouw te Haar lem. Twee afgevaardigden uit de Commissie van Heeren O O Kerkvoogden en Notabelen zijn daarbij tegenwoordig geweest. Het werk is aangenomen door den lieer P. QuantMr. Timmerman alhier voor de som van Twee-en-dertig dui zend negen honderd guldens. Dadelijk na bekomene ap probatie van Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie zal hij met hetzelve een begin maken wij twij felen er dus niet aan of wij zullen spoedig den feestelljken dag kunnen aankondigen waarop de eerste steen van het Tempelgebouw zal gelegd worden. De Hervormde Gemeente heeft zich dus niet vruchteloos verbonden om hare offers tot daarstelling van hetzelve te brengen. Men leest in het Handelsblad: Zijne Majesteit beschermt den Opregten INSTITUTRICES en GOUVERNANTES, Ongetrouwde DAMES van Amsterdam 1 Laat ons in heiligen ernst een APERIG gebruik vernietigenWie Uwer wenscht met mij eenes waardigen ECHTS rein genot te smaken Mijn gering persoon is een Eersten Rangs ONDERWIJZER, ruim 30 jaren oudecht gezond naar ziel en ligchaamveel ervaring en goeden wilenz. enz. Adres francoLett. J O A. bureau Handelsblad. Men leest in de Engelsche bladen van eene arme vrouw, over wier gemoedstoestand eene commissie uitspraak heeft moeten doen. De onverzettelijke herschenschim welke zij zich in het hoofd gehaald had, was dat Prins Albert onder haren armstoel zatin de gedaante van een klein hondje dat door gedurig blaffen haar belette te slapen. ALKMAAR26 April. Heden is het vonnis van den krijgsraad in het provinciaal commandement van Noord-Hol land in de zaak van den korporaal van Os waarbij de zelve vervallen is verklaard van den militairen stand en ge- condemneerd tot de straf des doods met den strop beves tigd bij sententie van het hoog-militair geregtshof, doch wel ke doodstraf, bij koninklijk besluit, is veranderd in de straf naast die des doodsin verband met eene tuchthuis straf gedurende den tijd van twtniig jarenalhier ten uitvoer gelegd. 's GRAVENIIAGE22 April. Men verzekertdat de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de loop der volgende maanden wel omstreeks de helft derzelvehare werk zaamheden zal hervatten. 26 April. Heden heeft het Prov. Geregtshof van Zuid- Holland den beschuldigde Haffner vleeschhouwersknecht ter zake van gekwalificeerde poging tot moord met voorbe dachten rade ter dood veroordeeld. HERTOGENBOSCH, 24 April. Aangaande de in den nacht van 17 op 18 dezer alhier ondekte, en door de amb tenaren gedane belangrijke aanhaling van een partij gedis- teleeid kan men nog het zonderlinge meldendat de ei genaar van het vaartuig waarmede de smokkelpartij geschied de, aangifte heeft gedaan, dat hetzelve bij hem weggenomen en dus gestolen wasen wijders daarbij nog voegendat terwijl de stads commiesen Gieleze en Meyer die de ont dekkers der fraude zijnderzclver chef de hoofd-commies Stumpff zijn gaan roepen die met hen en den commies der 1ste klasse Gatzen te Vugt gestationneerdzoo als vroeger is gemeldde bedoelde aanhaling heeft gedaan de 'ambtenaren bij 's rijks belastingen der 2de en 4de klasie Moors en Booms op het lossen van een pistoolschot der stads beambten, voormeld zijn toegeschoten, en terwijl de aanhalers met hunne schuitin den donkeren nacht ter vervolging der smokkelaars naar buiten waren hebben blij ven post vatten op de groote Hekel binnen de stadom aldaar te surveilleren. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. Soeteman en IJ Zwarebakker. J- Hendriks en G. Korver. II. Sternan en N. Bras. J. Zoetelief en A. Krijnen. Bevallen II. Buis geb. Jonkerman d. E. J. Leuw geb. Prins d. G. van Brederode geb. Kruijer z. M. Sehaafsma geb. Kouwenhovend. N. Blom geb. Mooij d. A. Boon geb. Edelenbos d. A. Liphuijsen geb. Evers, z. II. Burlage geb. Waiboom, z. G. Klein geb. de Jong z. N. de Ring geb. Oversteegen d. Overleden J. C. Lelivcld 9 in. G. Naasiepat 51 j.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 2