CA L L 0 T, stammen van Nieuw-Zeeland dertig Engelschen van de ko lonie vermoord hebben. Maar hetgene u welligt nog onbe kend zal wezen isdat de ligchamen van die ongelukkigen opgegeten zijn geworden. De zaak is maar al to waar cn zie hier wat ik hieromtrent kan mededeelen Wij waren eene jagtpartij in de binnenlanden gaan hou den wij waren er reeds sedert acht dagen onbewust dat er tusschen de Engelschen en de Mahonris eene botsing was ontstaan toen wij op zekeren avond bij eenen bevrienden stam van Teranparas of Mahouris aankwamen. Wij vonden hen aan brokken van menschenvleesch kluivende wij dach ten dat het aan gevangenen of slaven van hunne eigene natie wasdat zij zich dus vergastten. Daar ik hunne taal maglig benkon ik mij niet onthouden hun mijne verontwaardiging over wat ik zag te kennen geven hen zelfs bedreigende hen door de manschap der korvet te zullen doen kastijden. Maar de verschrikte wilden gaven mij ten antwoord het zijn geene mannen van Mahouridie wij eten, het zijn Fes, Fes (alzoo noemen zij de Engelschen). Hier op wezen zij mij de hoofden dier Engelschenonder welke ik dat van kapitein TVakeJieldeen' der aanzienlijkste in gezetenen van de haven van Nicholsonerkende. Ik verschrikte niet weinig op dit gezigt. Mijne togtge- nooten verweten mij dat ik het gewaagd had deze men- schen-eters misnoegd op ons te makenwant wij waren slechts vijf tegen twee honderd maar zij stelden ons spoe dig gerustmet te zeggen De Oui-Oui (de Franschen) zijn goedmaar de Fes-Fes zijn booswij hebben hen gedood omdat zij zich hebben willen nederzetten in eene baaidie zij niet van ons gekocht hadden en wij willen hun ook geen land meer verkoopen." Hierop hebben zij ons ongekrenkt weder laten vertrekken. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDlEP 13 Julij. In de laatstgehouden vergaderingen der provinciale Staten zijn tot leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal benoemd N. Braband herkozenmr. J. L. A. Lui/benmr. J. A. Mutsaersen voor den heer lngenhousz mr. L. 1). StormGriffier bij de Arrondissements Regtbank te Breda. Gelderland mr. J. M. de Kempenaer voor den heer van Rappard en mr. E. W. van Dam van Isselt. Z. Holland de heeren mr. P. C. Schooneveld en mr. A. van Rljckevorseldeze heeft bedanktom dat Z. E. geloofde uit eene herkiezing bij eene tweede stemming de goedkeuring zijner politieke houding in de kamer niet te kunnen opmaken. N. Holland voor den Veteraan TVarin J. S. van Na men herkozen de heeren jhr. II. Rackermr. P. van A- kerlakenmr. II. A. van Rleiswijk en mr. J. J. Ugt- werf Sterling. Zeeland de heer mr. J. Snouck Rurgronje. Utrecht de heer TV. R. baron van Heeckeren van Rrandsenburg. Vriesland in plaats van den heer Ruinade heer Schelte baron van Heemstra en mr. N. van Heioma. Overijssel de heer J. II. graaf van Reciteren. Groningen de heer mr. H. J. H. Modderman. Drenthe de heer mr. G. Kniphorst. Limburg in plaats van den heer Petitmr. P. H. Strens Advokaat Generaal bij het provinciaal Geregtshof. Bij eene zaakdie afgeloopen en waaraan niets te veran deren ishebben geen lust eenig oordeel te voegen. Da toekomst zien wij te gemoet. Menig liddat herkozen is heeft zich bij het algemeen verdacht gemaakt. De meer derheid der kamer heeft niet aan de verwachting der natie voldaan. De volgende zitting zal beslissen of dezelve den eervollen rang verdient van een volk te vertegenwoordigen dat is zoo als de koning het roemde en dat niet verdient in den jare 1851 op nieuw een wonderkuur a la van Hall door te staan. Volgens een schrijven uit Parijs van den 26 Junij in de fr. ob. P. Zeit. is het door verscheidene dagbladen me degedeelde berigtdat het Fransche central consistorie den Israëlilischen Sabbat van den Zaturdag op den Zoudag zoude verlegd hebben niet anders dan een opraapsel van den een of anderen spotvogel. En inderdaad zou het consistorie onzes inziensdoor zulk een besluit te nemende grondwet van het Mozaisme geschonden en door die verkrachting den grond van hetzelve en het geheele bestaan van het jodendom ondermijnd hebben. Het jodendom dat wandelend gedenk- teeken der Godsregering is niet bestemd om te vallen iu den afgrond des ongeloofsmaar om zich eenmaal te ver heffen onder de regering van Hemwiens bloed nog over hen en hunne kinderen komt. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. J. C. Sussenberg en L. Kroese. A. Zeeuw en T. Visser. Bevallen A. Selderbeek geb. Morerz. J. Schagen geb. van Grauw z. J. Philips geb. Veneka, z. 31. Schutter geb. Kruk, d. 31. Jacobsd. Overleden 31. C. Bosch 2 m. 31. C. Amiabel 3 j. FE UIEEETOM. De beroemde Callot ontwierp nooit eene schels van zijne leekeningen. Nooit verzwakte hij de kracht der gedachte door voorbereidende proeven bij improviseerde met den graveer- naaJd op den koperplaat. Vandaar evenaart niets Ier wereld de kracht cn de stoutheid zijner werken ofschoon het vuur der geestdrift, zijne oorspronkelijkheid, zijne, iu zeker opzigt IR alter Scoltsche naauwkeurigheid in hel costuum welii«t no<» meer te bewonderen is. Geboren te Nancij waar zijn vader wapenheraut was had Callot zijne aandrift voor het leekeuen veracht en bespot moe ten zien, ja zelfs, ais of hij eene misdaad had begaan, er straf voor geleden. Iu zijn zeventiende jaar ontvlood hij dus iu een donkeren nacht het ouderlijk huis en wilde naar Rouie een pelgrims'.ogt ondernemen. Maar om 1e kunnen reizen moest men en bijzonder iu den aanvang der 17e eeuw geld hebben en de schat van den jongeu vlugteling was maar al te spoedig uitgeput. Wat zou hij nu beginnen? Tot zijne ou ders terugkceren die hem wegens zijne verwijdering nog veel strenger tot de wetenschap van een wapenheraut zouden aan drijven en zijne teekenpen verbreken dat nooit! Maar hoe? zonder zoo veel te bezitten als noodig was om een brood te koopen Hij legde zich met zulke gedachten onder eenen boom neder cn sliep weldra in; want hij was nog iu dien gelukkigen leef tijd, waarin de slaap de heftigste onrust stilt, of liever, welke nog geen heftige onrust, of pijnigende zorgen kent. Toen hij

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3