«n van der Meer Vrieslandbeide naar Suriname Ran Christina Havana,' Billen, Hereld Baltimore Hook Triest; Nepperus Bordeaux; Postema Nantes Oldenburger Havre Svenston Boston Gundersen Baarsen Christensen en Christophersen alle i naar Drammende wind n. w. en w. n. w. 18 Julij binnengek. Barfield Londen Howes Jarmouth Jonker en de Jonge beide van Petersburggisteren nog Lindberg van Abo en uitgezeild Britt naar Rye Lister Buma en Boontje alle 3 naar Londen en Giersoe naar Drammen de wind het kompas rond. 19 Julij binnengek. Z. M. stoomschip Cvctooi' kapt. luit. Coertsen van Vlistingen Reus Brazilië Botterdam de Jongde Jonge Clemens Huil; Schoon, Echo, Newcastle Jotigehloed Diana van Dantziggis teren na posttijd Andersen Twedestrand van Drammenniets uitgezeild], de wind n. w. FE UI E E E T O W. A L G E R I E. Algerie is eene voortreffelijke krijgschool voor de Franschcn. Sedert 1830 zijn bereids 41 regimenten van linie naar Afrika gezonden geworden 11 regimenten ligte infanterie 6 baltail- lons Orleansche jagers 6 artillerie en 3 genie-regimenten. Bovendien bevinden zich aldaar nog 3 regimenten ligte Moor- sche infanterie (sedert 1832) liet corps der Zonaren (sedert 1830) het vreemden legioen (sed. 1831) de ingeboren jagers (sed. 7 Dec. 1841) en de Na'ionale garde. De ruiterij lelt 4 regimenten Afrikaansche jagers (sed. 17 Nov, 1831) en het corps der Spahis (sed. 1831). Thans schijnt men van zins te zijn eenige regimenten van het Purijsche garnizoen dat zicli meer met de staatkunde afgeeft, dan een soldaat voegt, naar Algiers te willen zenden. Zoo is dit wingewest een krijgschool en eene strafplaats waar onderwijs in staatkundige gehoorzaam heid onderwezen wordt. 01 de Fianschen vrij zijn. DE ONLANGS GEWIJDE HOED EN DEGEN. Tegen het einde van het jaar 1843 wijdde de Paus zoo als de dagbladen berigt hebben eeiien hoed eu degen vermoe delijk voor eenen Roomschgeziuden vorst." Misschien zullen wij later wel eens vernemen wie de gelukkige ontvanger is als dize er maar niet mede omgaat zoo als Erederik de wijze met den gouden roos. Toor zoo verre wij ons herinneren, was de Oosten rij kscne maarschalk Daim de laatste, die dit dierbare geschenk ontving. Clemens AI11 zond het aan den krijgsman toen hij bij Hoctikirch den grootcn Erederik zoo verrassend overvallen had. Buitengewone zachtmoedigheid ademt het schrijven, dat dit geheiligd geschenk vergezelde. Het heet onder anderen daarin gij hebt dien held en kam pioen der keik iKarei den groote) verre overtroffen; gij kampt tegen ketters, welke de afschuwelijkste dwalingen met nog erger boosheid aanhangen dan de ongeloovigen zelve. Wij verleenen u dus den zegen des hemels dat gij met hulp van hel nevensgaande zwaard de ketterij, deze verpeste poelwelke de hel voortbragt moget verdelgen. De wurgengel moge aan uwe zijde strijden hij moge het schandelijk geslacht dergenen vernietigen die Luikers en Calvyns leer aanhangen en de hoogste wreker van alle misdrijven zal uwe hand gebruiken', om de godlooze stammen der Amalekieten en Moabieten van «Ie aarde weg te vegen. Uwe arm zal zich steeds in het bloed der goddelooze onverlaten baden Leg den bijl aan den wor tel van dezen boom, die zulke vervloekte vruchten draagt, en beijver u de noordelijke streken van Jluitschland naar het heerlijk voorbeeld van Earel den groote tot het waar geloof terug te brengen, door ZWAARD VUUR en BLOED," enz. de geheele brief wordt gevonden in Fredcric the great bis coiirl and Times. Bij Campbell III Londou 1842. DE SPOKEN IN DE GROOTE STEDEN. (JVaar het Deensch van Andersen.) Wij gelooven niet meer aan spoken; wij gelooven niet meer, dat de dooden in hunne witte gewaden den levenden in het middernachts-uur verschijnen. In de gioole sleden zien wij zo evenwel. Bij maneschijn, wanneer des winter de scherpe noor- dewind over de sneeuw giert, en wij ons digter in onzen man tel wikkelen zien wij de vrouwelijke in het wit gekleeds wezens in ligte zornerdragl ons wenkende voorbij zweven. Den giftigen aden des grafs blazen zij ons aan. Vertrouw de rozen op hare wangen nietwant beschilderd is het doods hoofd. Haar glimlach is de glimlach der wanhoop of der dron kenschap. Zij zijn dood doch verschrikkelijker dood dan onze afgestorvenen. Hare ziel hebben zij begraven haar lig- chaam gaat spokend rond, en zoekt naar menschenbloedeven als de Vampyr, om zich daarmede te laven. Daarom klemmen zij zich zelfs vast aan den armsten man aan den ruwsleu knecht; aan hem, voor wiens aanblik zelfs mannen vol schrik terug deinzen. Dat zijn ontzettend ongelukkige geesten, die niet met de morgenschemering in hunne graven afdalen; neen dan worden zij door de droomen der waunoop opgezocht die als de nachtmerrie hunne borst omspannen en haar van de verachting der menschen van een beter leven hier op aarde voorzingen, en tranen stioomen over hare beschilderde wangen neder. Om de droomen te verjagen grijpen zij naar den beker, eu het doodelijk stempel der vergiftiging slaat den cerstvol- genden nacht, wanneer zij weder spoken, duidelijker op hun gelaat »Red mij! nog ben ik slechts half dood; er zijnoogen- blikken waarin ik nog gevoel, dat eene ziel in mij leeft!" roept vaak zulk een ongelukkige; maar vol schrik vlieden allen welke de grafstem hooien en zij de lialfdoode heeft geene kracht meer om hel doodkisldeksei der betrekkingen eu de zware aarde der zonde van zich af te wentelen. Qfrticvtcntien. Er wordt terstond gevraagd een bekwaam in een Kof/ij huis. Adres met franco brieven onder Letter Abij den Heer C. BAKKER Bz. te Nieuwediep. Men is voornemens op Dingsdag den 23 Julij 1844, des avonds ten 8 ure in het Heeren Logement aan den Hel der in het openbaar te Verkoopen Een KUIS en ERVE staande en gelegen aan den Hel der in de LangestraatWijk C, No. 129, kadastrale Sectie A, No. 1441 groot 2 roede en 10 ellen, toebehoo- rende den beer H. KRIJTLIJN. Voorts zal op Dingsdag den 30 dierzelfde maanddes voormiddags ten 10 ure, voor het bovenstaande huis worden Verkocht. Eene nette en zindelijke INBOEDELbestaande in ver schillende Mahonijhouten Meubelen als Secretarie Chiffon nière Thee- Wasch- en Inschuiftafels Stoelen een Vrie- sehe Hangklok Vloerkleeden Karpetten Looper Spiegels en Schilderijen twee Linnenkasten een Bed met deszelfs toebehooren Porcelcin Glas- Aard- Koper- Blik- Verlakt- Hout- en Ijzerwerk Keukengereedschappen Watervaten en hetgeen verder ter verkoop zal worden aangeboden alles daags voor en op den verkoopdag voor een ieder te zienterwijl nadere informatien bij den Notaris P. A. BEETS te bekomen zijn. Bij de Wed. HONIGH te Zijpe en alom, is te bekomen: dMME STEESJTIIE FEK&ENKXWGEX des O J§ door K. TOORNBURG in leven Med. Dr. Aanmerkelijk veranderd en met Aanspraken vermeer derd door J. QUANTOnderwijzer te Petten. De prijs is 60 Cents. Uitgegeven hij C. BAKKER Bz. te Nieuwcüicp. Gedrukt bij G. GILTJES Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 4