(Scmcng&c Bevtgfcu» trein ten 10 ure van Amsterdam vertrekkentoen echter het ongeval hij de Piet-Gijzenbrug plaats greepwas men genoodzaaktonverwijld naar Amsterdam te seinenten einde dit vertrek te doen uitstellen. Veronderstelt men nu echterdathetzij het ongeval eerst later gebeurd ware of uit eene andere onverschillig welke oorzaakde Koninklijke trein reeds onderweg ge weest ware en den vorigen had ingehaalddan had er maar met onberekenbaar noodlottiger gevolgenhetzelfde kunnen gebeurenwat onlangs op den linker Seine-oever plaats vond. Ieder koninklijke trein biedt overigens dezelde gevaren aan daaringeval de éclaireur voorafgaande loco motief een dergelijk gebrek kreeg, de vreeselijkste ongeluk ken hiervan het gevolg zouden kunnen worden. Dat dus de administratie van den Spoorweg dit wel over- wege en gepaste maatregelen neme om voor het vervolg dergelijke bezwaren uit den weg te ruimen daar zij hier door alleen dat vertrouwen bij het publiek kan verwerven hetwelk voor haar eene eerste behoefte is. Stoompost BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. de Graaf en 51. Yisser. Bevallen H. van den Broek geb. van Duren, D. G. van Zoonen geb. JesZ. B. Slinger geb. Dijdel D. K. van den Brom geb. Blom Z. G. Molenaar, Z. J. Kuiper, Z. J. Ewalt, D. M. Gerlach, Z. Overleden A. E. Schutter, 3 w. 51. Ottevanger 60 j. A. Yader, 3 m. J. F. Sainseans 26 j. R. A. F. Yeltman 3 w. S. Win ter 3 w. Gedurende de maand Julij Gehuwd 8 paren. Geboren 26, waarvan 11 van het mannel. en 15 van het vrouwel. geslacht. Overleden 9waarvan 3 van het mannel. en 6 van het vrouwel. geslacht. 2 Doodgeboren en 1 Drenkeling. UITTREKSEL UIT DE Nieuwediep 3 Aug.binnengek. Ilarms die EinigheitAux Cayes Young John Caskie Havana; Ouwehand, Lisbon; Nichelsen, Knudsen en Lorentzen alle 3 van DrammenRahnestDantzig en Grey van Londen, en uitgezeild van Duinen, Gibraltar, doch is uit zee terugge komen, Amy Jersey; Kersey SmithCanham en J. Yisser, alle 4 naar LondenT. Yisser H. R. Yeldhuis en J. R. Veldhuisalle 3 naar IIull; Idman Jacobstad SprengerStettin en Gjersoe naar Drammen, de wind het kompas rond. 4 Aug. niets gepasseerd de wind n. w. ten w. hard. 5 Aug. binnengek. Keeman, Jan van Hoorn, Batavia; Anguetil van Peters burg als bijlegger naar Havre Kruze Croonstad Bernhardussen Lund en Beek alle 3 van Riga ArndtKroningThode 5Iarcussen en Brugls alle 5 van Dantzig; Bruin en Salvesen beide van Wyborg; Evers van Pillau en Oelsen van Drammengisteren nog van Driesten van Croon stad en Agerup van Drammen en uitgezeild de Jong en Ampleton beide naar Londen, de wind o. 6 Aug., binnengek. Sill Echo, New-OrleansIlolst, Nerva; gisteren nog Busch van Dantzig en Them van Drammen, en uitgezeild Hoeksma HuilAltena Agerup en Broness alle 3 naar Koningsbergen Yaess Dantzig; PaustSanditiord J. Christensen Olsen Schiijtter en Fegth, alle 4 naar Drammen de wind het kompas rond. 7 Aug.binnengek. Fokkema en Manning beide van Londen 5Iar- chall van Perth als bijlegger van Dordrecht gisteren nog Christensen Zeplien en Thomassen, alle 3 van Riga, niets uitgezeildde wind w. z.w. 8 Aug. binnengek. NielsenNatalie van Suriname niets uitgezeild de wind z. w. tot w. Te Elseneur is van een russich Eskader geprofiteerd. De koning van Pruissen ontvangt dagelijks zegenwenschen en blijken van gehechtheid der natie. De koning van Noorwe gen en Zwedenerkent behoefte aan vereenvoudiging van het inwendig bestunr. Koningin Pomare bevindt zich op een Engelsche kotter. In Engeland zijn couponnen uitge vers van Nederlandsche 5 pCts. obligatiën gelukkig gevat. De graanoogst in Italië is zeer rijk uitgevallen. In Madrid zijn wederom pogingen tot opstand aangewend. Op Batavia is de slavenhandel met vijf jaren gevangenis gestraft. Te Delfzijl zullen onderscheidene oude voorwerpen van genie worden verkocht. In Rotterdam legt men zich er sints eenige tijd op toe om de rustdagen meer waardig te vieren. Tus- schen Utrecht en Arnhem komen vijf stations op de spoor weg. Te Weimar is een levende Erfgroot hertog geboren. Du matroos Adolf de Wit, heeft gratie van de doodstraf gekregen. Te Nijmegen zijn de rupsen door de spreeuwen verslonden. Dominique is geheel en al in oproer. De Franscho koning heeft ook een hartelijk woordje aan de koning van Pruissen gezondenen ook Z. M. geluk gewenschtwegens zijno ontkoming aan den jongsten aanslagwie zoude het ook beter kunnen doen? In de vlakte van Waalsdorp is een kanonnier een been afgeschoten. De koning van Frankrijk zal een der doopvaderen wordenvan het kind van. koningin Victoria. De Russen hebben twee nederlagen in den Kaukasus geleden. De Fiussische overloopers worden in het gezigt van hunne bloedverwanten op zulk eene wijzei vermoorddie do woeste en barbaarsche volken zouden ver achten. De koning van Griekenland gevoelt thans hoe zwaar eene kroon is. Te Brede kan de raad der stad geen beul vinden. In Engeland waren op do driejarige tentoonstelling van manufacturenniets anders dan prullen. De nieuw gebouwde kerk te Hoorn is verleden zondag ingewijd. Phi- lippus de Haan heeft een ondeugend zoontje, Hendrik. Do koning heeft ƒ5000 aan de Haagsche armen gegeven. In de bosschen onder Gieten worden vreemde beesten gezien die schuw zijn en de grootte van herten hebben. De vrij willigers die de Amsterdamsche makelaars thans 80 voor speld hadden, staan 73j de beurs üaauw. FE U I Ij Ij E T O W. MATRIMONIOMANIE. De zucht om huwelijken tot stand te brengen schijnt sommi ge menschen als het ware aangeboren doch van het aan- kuoopen van eclitverbindtenissen niet slechts eene kostwinning' maar zelfs eene voordeelige speculatie te maken is dank zij onzer mindere verbaslering van zeden meer geschikt voor in dividu's der zoogenaamde groote natie dan voor de nog altijd aan de voorvaderlijke kieschheid hechtende Nederlanders. Het eersle huwelijks-bureau dat in der tijd veel opgang maakte werd in 1805 onder het bestuur van zekeren Kuil- lamnete Parijs, gevestigd. Tan de middelen, waardoor de ondernemer trachtte de bedoelingen zijner begunstigers te be reiken zullen wij niet gewagenzij zijn te verscheiden en ook veelal te gelijk aan die van andere verhalen omtrent dit onderwerp bekend. Het eenige, waarom wij over de onderne ming des heeren Fuillaume spreken is om dat hem in late- ren tijd de naam werd gegeven van enlrepreneur-général der linwelijken voor het groote leger, daar JVapoleo?i zich vaak van hein bediende om zijne officieren in zoo vcire hij zich zeiven niet met die zorg wilde of kon belasten uit te huwe lijken en daardoor in de gelegenheid te zijn eenige voorbeel den aan te lialcn ten bewijze hoe de Keizer de belangen zijner maarschalken generaals en kolonels in dezen zelf bc-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3