het Fransche babinet de hoven v.an Berlijn en Weenen ger toetst en tot antwoord ontvangen heeft, dat zij met genoegen de kastijding van Keizer Ahd-.el-Rhaman gouden ziep mits Frankrijk zich verbond, zich niet van het Marokkaanse^ gebied meester te makon. Het is na ontvangst dezer diplomatische antwoordendat men besloten heeftaan den prins van Joinville het bevel te zenden om de Marokkaansche havens te blokkeren on te bombarderenindien de Keizer de geëischte genoegdoe ning bleef weigeren. In het dorp Etauin het kanton van Gevreyheeft den 26 1.1. een verschrikkelijk voorval plaats gehad, Onder de bewoners der gemeento was zekeren Antoine Bouillot de schrik van den geheelen omtrek. Deze mandie reu zenkrachten bezatleefde als een wilde in het midden der bosschen en had meer van eenen beer dan van een men- schelijk wazen; zijn lange baard hing hem tot op de borst, zijne lange havenlooze haren eenige lompen, bij wijze vaq klcederdragtmet boomschorsbij wijze van touwaan elkander gehecht en zijne gespierde beenen en voeten gaven hem een allerafschuwelijkst aanzien. Reeds tweemalen we gens het misdrijf van stroopen vervolgd zijndehad hij den dood gezworen aan den boschwachter Morizotdie beide keeren het proces-verbaal tegen hem had opgemaakt. Reeds in het begin van Mei had men hem hooren zeggen, dat hij op den loer ging en dat er lang over den 8 Mei gesproken zou wordenmaarom welke reden dan pok destijds gaf hij geen gevolg aan zijne bedreiging. Vrijdagden 26 Julij zag men hem zich met zijn ge weer naar het bosch begeven. De boschwachter Morizot die juist zijne ronde deed, werd hiervan verwittigd, pn ver maand om op zijne hoede te zijne maar de ongelukkige sloeg deze waarschuwing in den wind en begaf zich in het bosch. Nu was hij er naaüwelijks inof hij bevond zich tegenover Bouillotdie er op den loer lag. Hij bedreigde hem met eene nieuwe bekeuring. Bouillot gaf met ver kropte kvvaardaardigheid ten antwoorddat hij tegen nie mand meer proces-verbaal zoude makenwant dat zijn laatste uur geslagen haddit zeggendegaf hij hem het volle schot in de borst. Morizot stortto ter nederal gillende Help Help moord maar de vrees voor Bouillot was zoo grootdat eenige boeren die niet ver van daar aan het werk waren en die het gansche tooneel aanschouwden niet durfden na deren uit vreeze zeiden zij dat Bouillot ook nog voor hen eenige kogels zoude hebben. Morizot lag intusschen in heiige doodstuipen te wentelen en gilde verschrikkelijk, Bouillot bleef hem eenigen tijd met woeste vreugde aansta ren hem toevoegende Schelm met u is het gedaan thans wordt het mijne beurt." Hierop plaatste hij zich de trontp van zijn geweer tegen dén buik, haalde den trekker met den voet overdeed het schot alzoo losgaan en viel zonder meer eenig teeken van leven te geven nagenoeg op het lijk van zijn slagtoffer, dat nog altijd gillend daar lag te wentelen. De boeren het voorwerp van hunnen schrik ontzield ziende, naderden nu, namen den stervenden Mori zot op en vervoerden hem naar het dorp, waar alles, wat de kunst vermagaan hem werd aangewendmaar men wanhoopt hem te zullen behouden. De moordenaar is op de plaats zelve van zijn gruwelfeit begraven. BINNEINLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 17 Augustus, Den 14 dezer arriveerde alhier Z. E. do minister van marine de vice-admiraal J. C. Rijk vergezeld van zijnen adjudant den luitenant der le klasse de baron Huijzen van Kattendijketen einde zich van den goeden gang der za ken op het maritime etablissement alhieren bij de daar nevens geplaatste zeemagt met eigen oogen te overtuigen waartoe eene vijf-en-veertigjarige ervaring Z. E. zoo zeer de bevoegdheid heeft gegeven. Het personeel der ambte naren werd den 15 door den Schout bij nacht den heer Buijs aan den minister voorgesteld en de mindere ambte naren waaronder sommige eene verhooging van salaris brood- noodig haddenden minister beleefdelijk voorgedragen. Z. E. openbaarden zijnen goeden wilen allen waren te vreden de lagere ambtenaren met des ministers innemende» hartelijkheidde hoogeren met de reeds verworvene jaar wedden. Na den afloop dezer presentatieontving Z. E. eene aanzienlijke menigte die er prijs op stelde Z. E. die steeds met deze plaats zoo ingenomen is geweesthunne opwachting te maken. Des middags was er diner bij den Schout bij nacht Buijs. De 16 deed Z, E. eenen togt met de stoomboot de Cycloopen heeft vervolgens alles wat op het etablissement voorhanden isals mede de aanwezige zeemagt in oogenschouw genomen. Heden vertrekt Z. E.' maar laat eene aangename indruk nadie ook daardoor is versterkt is gewordendat Z. E. de verzekering heeft gegeven, dat de bezuiniging van ƒ20,000 voor dit etablis sement ten minste geene afdanking zal ten gevolge hebben. AMSTERDAM, 6 Aug. De beroemde Oog-arts van het Sardinisch leger enz.Carron du Villards een man van algemeene vermaardheid heeft zich blijkens bovenstaande, mededeeling van den Heer Staatsraad, Gouverneur van Noord- Holland van den 3den dezerwel gelieven beschikbaar te stellen om dagelijksuitgezonderd des Donderdags en Zon dags te zijnen huizein de Agnietenstraat No. 9des morgens ten 8 ure gratis van raad te dienen alle onver mogende lijdersvan de voormelde onderteekende bewijzen van onvermogen voorzien. De ongelukkige lijders mogen zich het gunstig aanbod ten nutte maken van dezen Oog arts welke bij het bezit van knnde en vermaardheid ten dezen tevens een uitnemend blijk geeft van menschlievend- heid en weldadigheid. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. Mouthaan en T. Platvoet. H. Meijer en T. Dalmeijer. Bevallen H. Kossen geb. Brouwer Z.W. Ouak geb. RosendaalZ. L. van Herwerden geb. de RingZ. en D. A. Hartsinck geb. van dei Ham, Z. N. Veen geb. Kooger Z. S. S. Bakker geb. MinkD. J, Schendelaar geb. Kraak D. J. M. Loomeijer geb. van der Drift D. D. Smit geb. Ottema Z. C. de Graaf geb. Katz D. A. E. Heeres geb. Schenkels D. C. Potman D. Overleden D. Schipper, G w. D. Kooger, 11 w. A. Zwier, 20 j. - J, F. Frank 5 m. UITTREKSEL UIT DE SGKEEFSÏIJDIÏTÖEIT. Nieuwediep 10 Aug.binuengek. Barlield Londen Kolk Huil

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3