WEEKBLAD van den HELDER en het MEUWEDIEP. TWEEDE JAARGANG. JK 38. «t«i6"HSï Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franpo per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags de middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. M A A ar D A G 16 SEPTEMBER. BUITENLANDSCHE BEKIGTEN. ITALIË. ROME22 Aug. Men spreekt Teel over het vermoorden van een meisje (eene pelgrim)welks lijk hij de zoogenoem de grafplaats van Neroaan Via Cassiazonder eenige lcenteekenen of papieren gevonden is. Daar het moorden hier niets ongewoons isis het vreemddat deze gebeurte nis de inwoners verontrust. De policie heeft den moordenaar nog wel niet gevat, doch heeft ontdekt, dat de ongelukkige uit Beijeren is en tot eene aanzienlijke familie behoort. Een aan het laatste poststation gewisseld goudstuk heeft den voer man verleidom haar te vermoorden ten einde zich van haar goud meester te maken. De Augsburger Allgemeine Zeitung deelt het volgende berigt uit Ancona van den 28sten Augustus mede Reeds voor omtrent drie weken ontving men alhier het berigtdat een kotter die onder Grieksche vlag van Malta onder zeil was gegaan en naar Corfu koers had gezet, eenige verdachte personen aan boord had die men vermoedde dat met het te Londen gevestigde committé van het Jonge Italië in verstandhouding waren. Met leedwezen verneemt men thans, dat deze onverbeterlijke vijanden der rust eenen nieu wen inval, ditmaal in het gebied van den Kerkelijken Staat, voorbereiden. Salvatora Fatadie met de leiding daarvan belast isbevond zich op dat schip en hem is voorloopig opgedragen geworden om op de Grieksche kusten Albane- sche roovers aan te werven met wier hulp hij de landing en den inval op het een of ander daartoe geschikte punt beproeven zou. Uit Calabrie wordt tevens gemeld dat een kapitein, die vroeger in Napelsche dienst geweest is, eenen opstand tracht te bewerkenen dat het den overheden niettegenstaande alle daartoe gedane pogingentot heden toe niet gelukt is zich van hem meester te maken. Ook in de Romagna voornamelijk te Imola en Forlischijnt eenige gisting en beweging te heerschen, waarin de bekende Nicolo Fabrici uit Modena eene rol speelt. De massa der bevolking intusschen is overal rustig en vredelievend gestemd zij gevoelt en weet zeer goed na te gaan wat zij van de revolutionnairen te verwachten zou hebben. Uit Marseille. zijn in den laatsten tijd niet onbelangrijke sommen gelds naar Corfu en naar Calabrie aan do zaakgelastigden van het Londensche committé van het Jonge Italië overgezonden. ZWITSERLAND. GENEVE. Do onlangs tot de gereformeerde kerk over gegane Claudius Gaillard van Dyon is sedert twee weken, op eene ongewone wijzeuit Geneve verdwenen. Na de openlijke bekendmaking van zijnen overgang tot die kerk ontving hij op den 15den Augustusvan een lid der orde van de christelijke leerwelke hij verlaten hadeene even vriendelijke als dringende uitnoodigingom zich, nog dien zelfden dag, in het spreek-lokaal van het ordehuis, tot een gesprek onder vier oogen te laten vinden. Gaillard ver trouwde deze uitnoodiging niet en wees ze van de hand. Den 19deu Augustus ging Gaillard uit, men weet niet waarheen, en keerde niet terug. Op de nasporingen zijner vriendenwerd het gerucht verspreidtdat hij zich tot be ëindiging van eenige rekenings-aangelegenheden te Lyon be vond en katliolijker was dan ooit te voren. Doch hetdoor eenen katholiek uit Frankrijk geredigeerd Journal de Ge nevewil wetendat Gaillard, bij het verlaten zijner wo ning opgeligtnaar de naburige Savoysche plaats Frangy en van daar verder naar Chambery voortgesleept zoude zijn alwaar hij.1, vermoedelijk, in eenen geestelijken of godsdienst kerker zoude geworpen geworden zijnhetzelfde blad hoopt echter, dat de Fransche regering de bevrijding en uitlevering van haren burger zal eisschen. SPANJE. MADRID26 Aug. Op een bal van don Rafael Itur- riagaeen der rijkste inwoners van Jaen is op den heer Valdeastillas ambtenaardoor den heer Medina luite nant van het 1ste reg. inf.midden in de danszaal een pistoolschot gelostwaardoor eerstgenoemde doodelijk is ge kwetst. De luitenant had den heer Valdeastillas verboden, met eene rijke weduweaan welke beide lieercn het hof

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 1