(Bcnutigbc j&cvigtcu. Sun (Ierland en Jenssen naar Kopenhagen de wind het kompas rond. 12 Sept.binnengek. GaHoway Londen Yisser IIull Day Ilartle- poolDawson, Sunderland Bakker, Memel; Schroder Umea Ulstrup, Nerva; YossRiga; Oostra en Beybeide van Dantzigen uitgezeild Bolhuis op avontuur de wind z. w. tot n. w. 11 Sept., binnengek. Arenspoot Dionieia Catharina en Veenstra de 2 Corttelissen beide Tan Batavia en uitgezeild BoelhouwerMaxi- miliaan Theodoornaar de Kaap de Goede Hoop, de wind z. w. Op het Oostenrijksche fregat Bellona is een splinternieuw stel officieren. De Heilige rok krijgt dagelijks nog meer en meer bezoekers. Het Weener hof is op alles voorbereid. De keizerin van Oostenrijk is hevig geschrikt geraaktdoor het instorten van een balcon. De heer Warneruitvinder van het vernielings-toestelis met een kluitje in het riet gestuurd. Een pseudo zwangere en een vrouw met een pseudo kindje op den arm zijn in Amsterdam in hechtenis genomen. O'Connel en de zijnen zijn door het huis des Lords vrijgesproken. Tschech is veroordeeld om van onder af aan geradbraakt te worden. De hofkoetsen ziju van Brus sel naar Ostende en van daar weder naar Brussel gegaan. Te Hasselt heeft een timmerman het brusselsche stoeltje van zijne zwaarlijvige vrouw stuk geslagen en eene groote ou- derwetsche stoel in de plaats gezet. Den maarschalk Bugeaud zal een feest gegeven worden in de veroverde tent van de zoon des keizers van Marocco. In Amsterdam is oen wonder van verdraagzaamheid te zien. Nu hel geschil van Otaheite is bijgelegd zal de koning van Frankrijk zijn reisje naar Engeland nog ondernemen. De paarden van prins Alexander hebben zich bij de wedrennen te Zandvoort beter gekweten dan die van den prins van Oranje. Zonder ongelukken is wedren aflgeloopen. De keizer van Rusland zal gepotretteerd worden, welk portret voor de koningin van Engeland bestemd is. De baron von Schele is te Schelenburg overleden. Het Engelsche prinsje heeft slechts één naam ontvangen. Victoria is met haar gemaal een reisje naar Schotland gaan maken. De keizer van Rusland heeft een gewond vaderhart. In Amsterdam vermindert het getal blinden en half blinden door de bemoeijingen van Garron du Villards. Wie had gedacht dat er zoo veel blinden in ons land waren De prins van Pruissen is in de residentie. De opening der groote jagt is bepaald op den 14den dezer. De danseres Taglioni is te Brussel voor September tegen 3200 franken elke voor stelling aangenomen. De Rijnwijn zal dit jaar slecht wezen. Bij 's konings terugkomst te Berlijn zal geïllumineerd en gezongen worden. Er wordt gevraagt een koetsier die niet bijziende iseen palfrenier die niet familiair met de meiden iseen keukenmeid die niet drinkteen werkmeid die niet lui iseen kindermeid die niet snoept en een boodschap- looper die niet klaptwanneer hij voor mevrouw eene brief wegbrengt. FEUIEXjETOM. MOE EEN MERTOG UIT ZIJN DROOM ONTMAAKT. Naar M. G. Saphir. I)e goudviiigerige Aurora kuste met roode lippen vol licht den Boulevard des Capusins doch de groene zijden gordijnen van het Hertogelijke slaapvertrek hingen naar beneden, zoodat noch de zon noch de policie in' de kamer kon dringen. De morgenstond heeft in den tegenwoordigen tijd niet slechts goud maar ook policie in den mond de morgenstond moet derhalve eenen zeer grooten mond hebben. De Hertog sliep echter gerust; zoete droomen van te betalen schulden van op te rigten legers en van te veroveren landen begoochelde zijne sluimering. De Hertogen zijn zeer meusch- lievend en zeer mildadig wanneer zij droomeu. Eu hij droom de dat hij ziju land eene constitutie wilde geven, zoo als Europa er nog nimmer eene zag Hij wilde de velc gebreken die zich in zijne staten bevonden door eeiie enkele grondwet verbeteren; lip wilde uit ziju land een Elysiuin maken en daarmede beginnen dat alle zijne onderdanen als schimmen. moesten rondwaren. Ook zijne onderdanen wilde hij betalen en geene looneelspeelster meer tot het financiewezen verheffen en iwat dergelijke dweepachtige droomen eens onschuldigen harte meer zijn. Doch de Policie heeft geenen eerbied voor droomen In te gendeel de Policie duit niet, dat men droomt; de Policia stoort ons in zoo menigeu schoouen droom want een mensefi kan zeer erg legen de Policie aandruischende zaken droomen Zoo stond dan ook de Policie voor het huis des zoeten droo- mers; zij hoorde hem droomen en besloot, om zijnen droom uit te leggen. Maar do huisdeur was toe en de Policie kon toch niet door de schoorsteen er invliegen! Ten gelukkc bragt men den Herteg de Gazelte Medicale." De Hertog las waar schijnlijk niets anders dan de «geneeskundige nieuwspapieren." Hij wilde waarschijnlijk in ziju land een geneeskundig tijd- sciirift oprigten voor het mogelijk geval, dat, bij do aanvaar ding zijner regering zijne onderdanen in eene zware krank heid mogten komen te vallen. De Policie maakte van de gelegenheid gebruik eu sloop met de gazelle Medicale," in de voorkamer zijner nog in zoete droomen dweepetule doorluchtigheid. Dit is het eerste geval dat een nieuwsblad der Policie de deur aanwijst; anders is het altoos omgekeerd. Het slaapvertrek was vast toegesloten, opdat zijner doorluch tigheid geen meuschlievende droom ontstolen zoude worden. De Policie klopte zeer wellevend aanslaapt uwe door luchtigheid De Hertog. Neen.'' De Policie. Zoo maak dan toch open do Policie is er." Ik slaap." «Wilt gij niet liever in Zwitserland slapen?" Ik droom." Wilt gij niet liever in Zwitserland droomen hier droomt men zeer duur, hier kost zoo een Hertogelijke droom een paar millioeneu. Doe open." Wat?" «Doe de deur open." Ik protesteer." Yeroorlooft gij ons, dat wij de deur laten opensteken?" Ik protesteer." Zijne doorluchtigheid protesteerde, en de slotemaker brak de deur open want de Policie dringt met behulp van eenen slo temaker ook door gesloten deuren. De Hertog lag nog te bed. Ach. men ligt zoo zacht op geld, dat men niet heeft, op eene armee die men echter bij elkander moet krijgen en op on derdanen die nog moeten geboren worden. Doch de Policie heeft haren arendsblik juist gevestigd op lieden die zoo regt zacht liggen. De Policie treedt wellevend naar zijne doorluchtigheid toe »Uwe doorluchtigheid! wij zijn hier gekomen, om u te zeg gen dat het lieden een zeer schooue morgen is het weer is onze onderneming gunstig. Sta op en vergezel ons naar Zwit serland de bergachtige luchtstreek zal voor uwe doorluchtig heid zeer heilzaam zijn." De Hertog. Ik protesteer." (Hij staat op.) «Zou uwe doorluchtigheid niet liever een broek aantrekken?" Jk protesteer." (Hij trekt een broek aan.) Zon uwe doorluchtigheid niet liever een vest aantrekken?'' Ik protesteer." (Hij trekt een vest aan.)

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3