hoorende aan de Gemeente op te breken, op te boogen of te verlagenzonder voorkennis en toestemming van het Hoofd van het Plaatselijk bestuur. Het is verboden om in den weg eenige palen met ringen te stellen, tot wat einde ook, geene uitstallingen voor de woningen, zullen de breedte van 70 duimen mogen overschrijden, terwijl zoogenaamde schermen niet zullen mogen wor den geplaatstdan op aanwijzing van- of van wege het Plaatselijk bestuur, opdat geene voet gangers of rijtuigen, daardoor zouden kunnen worden gehinderdzullende in geen geval de schermen aan huizen waarvoor stoepen of af schut tingspalen staan, huiten de stoepen of pa len mogen uitsteken terwijl aan die huizen waarvoor geene stoepen of afschuttingspalen staan, de benedenkant der schermen niet lager zal mogen komen dan 2,10 el van de straat of den beganen gronden niet breeder of wijder van het huis zal mogen uitsteken dan een el. Art, 24. Alle erven zullen goed behooien te zijn af gesloten hetzij door eene muurhetzij door eene schutting, minstens ter hoogte van twee ellen; de schutting zal moeten bestaan, uit schuin gewerkte planken met de palen op den binnengrond. Art. 25. Alle huizen pakhuizenloodsen schuren stallen enz., zullen door de eigenaars derzelven behoorlijk met de aangewezen Nummers moeten worden voorzienen bij oververwing weder op dezelve perceelen moeten worden gesteld, op eene boete van Een Gulden Art. 26. Alle overtredingen waartegen bij de Wet, of bij deze Keure geen bijzondere straf is vast gesteld zullen worden gestraft met gevangen zetting, voor niet langer dan Vier en twintig Uren of met eene geldboete van niet hooger dan Drie Gulden. Ingeval van onvermogen tot het betalen van geldboete, zullen alle overtredingen der bepa lingen in dit Reglement vervat, worden gestraft met gevangenzetting voor niet langer dan Vier en twintig Uren. Wanneer nalatigen in dezen bedoeld, in gebreke mogten blijven, op aan zegging daartoe, het noodige tot herstel te ver- rigten, zal zulks door of van wege. het Plaat selijk bestuur geschieden, ten koste van de in deze betrokkene personen. SLOTBEPALING. De Gemeenteraad behoudt zich voor, dit Re glement of deze Keure, zoodanig te ampliëreri en te altereren, als tijden en omstandigheden zulks nuttig en noodzakelijk zullen doen achten. Aldus overwogen door den Raad der Gemeente Helder, in deszelfs vergadering gehouden den 29 September 1843, en definitief gearresteerd in #des zelfs vergadering gehouden den 28 Au gustus 1844. De Raad voornoemd (Get.) I. in 't Y E L T. Ter Ordonnantie van denzelven De Secretaris, {Get.) J. SCHOON. Behoort bij de Resolutie van Gedeputeerde Staten der Provincie Noord-Holland, van den 5 September 1844 No. 27. Mij bekend, De Griffier der Staten {Get.) H. H. R O L L. Voor eensluidend Afschrift De Secretaris der Gemeente Helder, J. SCHOON. En opdat niemand van den inhoud dezes on kundig zoude zijn is deze gepubliceerd en geaffi- geerd ter plaatse alwaar zulks alhier te geschieden gebruikelijk is zullende het voorschreven Regle ment met den eersten October aanstaande wor den in werking gebragt. HELDER 21 September 1844. Het Gemeente Bestuur van den Helder J. G I L T J E S S- L. V. Ter Ordonnantie van hetzelve. De Secretaris J. SCHOON. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwedicp. Gedrukt bij G. GILTJES aan deD Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 8