<5cmcts0&e Ssrigtfiu. gedragen tegen haren stiefvaderdie haar op eene verre gaande wijze zou mishandelen. Die herhaaldelijk ingediende klaglen hebben aanleiding gegeven tot het bewerkstelligen van een geneeskundig onderzoek hetwelk door den chirur gijn den heer Z. van der Hegge Zijnenheeft plaats gehad, en waaruit, naar men zegt, gebleken zou zijn, dat het ligchaam kenteekenen van uitwendige beleedigingen draagt. Ten gevolge van een en anderen nadat eenige getuigen en de ouders zelve gehoord waren is een proces verbaal opgemaakt hetwelk thans reeds in handen gesteld is van den heer regter-commissaris. Indien de klagte ge grond mogt bevonden worden is het te wenschendat de ontaarde vader de alsdan welverdiende straf niet ontga vooral daar men meermalen heeft vernomen dat sommige ouders hunne kinderen met buitengewone hardheid en ge strengheid behandelen en het voor den regter zeer moeije- lijk isom dusdanige daden te bestraffen die meerendeels binnen 's huis buiten iemands tegenwoordigheid, plaatsvinden. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd G. J. van Hoolwerf en E. Pastoor. Bevallen E. Leeuw geb. Kunst, D.T. Juch geb. StellaardZ. A. Kraak geb. Doornbos D. M. Edcius geb. Buis D. H. Jordan geb. Noordeloos Z. A. Olthof Z. Overleden J. van Bon, 13 d. C. Dienaar, 8 m. J. Kasman 73 j. D. Mosk63 j. A. M. E. Schuurman 7 m. J. Smids 8 m. P. de Jong 6 d. J. D. Bakker 44 j. Gedurende de Maand September zijn Gehuwd 8 Paren. Geboren 36, waarvan 18 van het mann. en 18 van het vrouwel. geslacht. Overleden 23, waarvan 13 van het mann. en 10 van het vrouwel. geslacht. Doodgeboren 1. UITTREKSEL UIT DE Nieuwediep 28 Sept. binnengek. J. Mills en Goosens beide van Sundarland HazewinkelKoster Oldenburger en Helmers alle 4 van Newcastle gisteren nog Brouwer v. Sunderland en uitgezeild Durend n. Sunderland Lorentzen n. Holmstrand en Agerup n. Tonsbergde wind z. w. 29 Sept. binnengek. Muller van Dantzigen uitgezeild van der Zee Japan n. Batavia, FeyntColonist n. Suriname, YisserPhaenix n. Havana KraeftBetty n. Newjork Riedijk n. Smirna en de Weerd n. Genua de wind n. o. 30 Sept. binnengek. Boontje v. Londen Pott v. Newcastle Fergu- son v. Berwick en Olsen v. Drammen gisteren nag Naylor v. Archangel, en uitgezeild Buma n. Londen en Johansen n. Newcastle de wind n. w. 1 Oct. binnengek. Stegenga Guldenarm Canham en Davis alle 4 van Londen Nyman n. Stokton de Jonge en YV liittle beide v. Sun derland en J. Gunderten v. Drammen gisteren nog Schreuder v. IIull en Boomgaard v. Sunderland niets uitgezeild de wind w. z. w. en w. 2 Oct. binnengek. Jonker v. Rouen Cornpan v. Havre Trenought t. CardiffClarke v. Hayle eD Drewes v. Londen gisteren nog Bowman, Hinda van Bahia en Cappleman van Dieppe niets uitgezeild de wind w. z. w. en w. n. w. 3 Oct. niets gepasseerd de wind w. hard. 4 Oct. binnengek. Teunissen Soole v. Batavia Booth en Graij beide van Londen en Wood v. Leverpool en uitgezeild Croese n. Lon den de wind w. n. w. Ten einde zich wettige kinderen te verwekkenzal prins Gustaaf Wasa zich van zijne vrouw laten scheiden. Er wordt een compagnon gevraagd, die een matig kapitaal kan aanbrengen en zich met de administratie kan belasten. Tschech heeft bij de aankondiging van zijne sententie ver zocht alle inleidingen en commentarien achterwege te laten. Onder de milde regering van Christiaan de 8ste bestaat te Lubeck do pijnbank nog. De koningin van Spanje is aan waterzucht lijdende. Naar men verneemt vergaderen de trekvogels in groote getallen. Op het kasteel Windsor is het berigt aangekomendat de koningin met prins Albert uit Schotland denkt terug te komen. Lodewijk Philips zai zijne voorgenomen reis naar Engeland ten uitvoer brengen. Ook is er sprake dat Z. M. onze geëerbiedigde koning met 's Rijks stoomboot Cycloop zich. naar Engeland zal begeven ten einde Lodewijk Philips eene visite te maken. De heer Malon benoemd tot gouverneur van Anrwerpenheeft voor de loge in de schouwburg bedanktvindende dezelve in strijd met godsdienst en goede zeden. Onlangs werd in Engeland een ram veroordeeld tol 1 shilling boete omdat eene oude vrouw ten gevolge van zijne mishandelingen over leden was. Op den 2den dezer is de stad Arnhem door gaz verlicht. Er wordt in een stil burger huisgezin aan eene jufvrouw kost en inwoning en eene vrije slaapkamer aangeboden des verkiezende met gezellig verkeer. (H. bi. 4 Oct.) Te Toulouse heeft een hoos de koppen van eenige kippen medegenomeneen jongen van twaalf jaren is 30 ellen medegevoerd en toen weder op zijne beenen nederge zet. Er wordt verbetering verwacht van het paardenras in Noord-Holland. De prins George van Cambridje zal met do grootvorstin Olga van Rusland in het huwelijk treden. FE UIEEET&W. WAARBORG-MAATSCHAPPIJ YOOR DEN ROEM EN DE ONSTERFELIJKHEID. Ik lieb dikwijls liooren zeggen dat liet geluk bij wien het gunstig is, in den slaap kooit. Nimmer heb ik echter zoo vee! aan deze spreuk gehecht, dan nu ik er, voor een zeker derde, de eigen ondervinding van heb bekomen. Niet, dat hetgeen men doorgaans onder geluk (dat wil zeggen fortuin) telt juist mijn deel geworden is; maar indien men eer, aanzien, onderscheiding enz.onder de geluksgoederen mag rekenen dan moet ik bekennen dat de spreuk volmaakt toepasselijk op mij iswantzonder er aan te denken en ondanks mij zeiven ben ik als door een' droom een' tooverslag of hoe ik het anders mag noemen op den weg des roems gebragt en alle omstandigheden in aanmerking genomen is het niet te berekenen tot welk een' trap van onderscheiding ik nog zal opgevoerd worden. Men zal mij zeker vragen, wat ik er dan eigenlijk voor ge daan heb en opregt moet ik antwoorden niets in den vol- steu zin, niets: ik kan mij zelfs niet meten met de zoodanigen die hunnen mond altijd van kunsten en wetenschappen vol. hebben die over alles mede praten en waarvan men veron derstelt dat zij wonderen zouden voortbrengen indien zij eenmaal aan den gang kwamen doch die nimmer iets laten zien. Ik heb nimmer over roem veel minder over kunst ge dacht. Ik heb alleen geleefd om hetgeen mijn pligt was waar te nemen en de oogenblikken welke ik voor mijzelven over had, genoegelijk door te brengen. Over kunst heb ik zelfs nimmer gesproken dan wanneer ik bij eenen vriendschappe- lijken maaltijd ook het mijne wilde toebrengen, en tot iemand het woord moest rigtendie het gesprek op zoodanig onder werp bragt. Weinig had ik mij uogtans kunnen voorstellen, dat ik hier door tegen wil en dank op den weg des roems en der onder scheiding zou geleid wordenen evenwel ben ik er reeds ver der op gekomen, dan menigeen, die zich jaren heeft afgemat, om een enkel lauwerlakje te verwerven. Een toeval ontsloot mij den tempel der ecre'. eu indien ik

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3