UITTREKSEL UIT DE SCHEEPSTIJDINGEN. Nieuwediep 12 Oct.binnengek. Nieuwland en Manning beide van Londen en uitgezeild Sap op avontuurde wiud w. z. w. 13 Oct.niets binnengekomen gisteren nog Westergaard Ledaal v. Bahia Bourdon v. Dieppe Smith en W. D. de Jongbeide v. Londen en Ouwehand van Huilen uitgezeild P. de Jong en J. Visser beide n. Londen de Boer n. Huil en Hazewinkel op avontuur de wind z. 14 Oct. binnengek. Engelenberg v. Lisbon en Leclere v. Caen niets uitgezeild de wind w. z. w. tot z. 15 Oct.binnengek. Kappen v. Antwerpen, niets uitgezeild, de wind z. w. 16 Oct., binnengek. Grandberg Hindos v. CantonHoekstra, Tiep- tunus v. Havana Barends v. Kochefort Pelletier en Portie beide v. CaenBarfield en Duintjer beide van Londen en Jennings v. Ipswich en uitgezeild Koning naar Huil, de wind z. w. tot z. z. o. 17 Oct. binnengek. Venster v. Livorno en Trueman v. Sunderland niets uitgezeild de wind w. hard. 18 Oct.binnengek. Begeman Sietses Comelis Houtman v. Batavia Zwanenburg v. Suriname met verlies van groote boot en zeilenilend- tler v. Salonic* n. Huil als bijlegger Hansen v. Faro Soulsbij v. New- castleSchiU v. Sunderland Laarsen Kjouning en Boeck aUe 3 van Drammen, Ohe v. Stettin Stuit v. Dantzig en AVeevers t. Newcastle niets uitgezeild de wind w. hard. (ömtengbc ScviigfcH. De prins van Pruisen heeft op den Babelsberg de beide beenderen van den regtervoorarm gebroken. De Fahrpost van Keulen naar Coblentz is voor 5000 thlr. bestolen ge worden de opengemaakte brieven lagen voor bet Postkan toor te Godesberg. Benoemd tot ridder van de orde der Nederl. Leeuw H. J. Pennmed. doet. te Dordrecht. In de residentie zijn gearriveerd de gebroeders Rothschild van Londen en Frankfort, te Scheveningen M. Plokker met 35,000 haringen. De minister Guizot van Frankrijk maakt eene bezending ridderordes voor Engeland gereed. De konings moordenaar Tscbesch wil geen gratie vragenradbraakt mij," zegt bij, «snijdt mij in stukken, met mijn iigchaam kunt gij doen wat gij wiltmaar ik tart u om mijne ziel te doen buigen." De baron van Grovenstein kamerheer is te Brussel zoo men verneemt om acteurs en actrices te wer ven. Te huur aangeboden een droog onderstuk (H. bl. 15 Oct.) voor Dames. Een beer oud 36 jaren met 100/m. uit de koloniën teruggekeerd wensebt met een dame die in het bezit van een gelijke som is in kennis te komen. Uit de gevangenis te 's Hertogenbosch ontvlugt J. A. Bouwen beschuldigd van het prostitueren van minderjarigen van bet vrouwelijk geslacht. Be Arnhemsche Courant onthaalt den heer van Rappard op een klein stekelbaarsje bij gelegenheid zijner benoeming lot lid van het aloudealomberoemde oude-mannenbuis(zegge Eerste Kamer.) In het armgeslicht t.e Hazerswoude wordt een binnenvader gevraagd tusschen de 40 en 50 jaren oud(H. C. 17 Oct.) waarin tevens aanvrage gedaan wordt om een helder toongevende klok. Er beeft zich een derde heilige Rok opgedaan in de Doms- kerk te Brcmen. Ledewijk Philips heeft vijf millioen mede naar Engeland genomen tot goedmaking der kosten. De twist tusschen den president Seguier en de orde der advo- katen is op bet punt van in der minne bijgelegd te worden. De physiologie te Rotterdam maakt veel gerucht, f K IT I L, Ij K T O jV. BANDIETEN VERNUFT. Macfarlunt verhaalt iu zijne algemeene bandieten-statistiek hoe in Siciliën gedurende geruimeu tijd eene talrijke roover- bende met ongehoorde stoutheid de reizigers beroofde zonder dat het der regering mogelijk was hun schuilhoek op het spoor te komen. Het schouwtooneel van deze rooverijen was de plot- selijke omweuding van eeuen diepen hollen weg waar den reiziger als hij den rotshoek omsloeg uit het bosch plotslings de geweerloopen en de dreigende blikken der rooverbende vlak in het gezigt kreeg en als in den mond liep. Een uit den hoop trad dan op hem af, en verzocht den reiziger beleefde- zich van het overdadige geld te ontlasten, en onverwijld terug te keeren van waar hij gekomen was en zoo hij zich aan geene losbranding wilde wagen ook niet om te zien. Eindelijk gelukte het een sterke militaire magt de bende in hun bedrijf te Terrassen. De Commandant omsingelde den troep endaar zij stokstijf bleef staan beTal hij hun zich over te geven. Geen antwoord. »Legt aan!" Niemand wijkt van zijnen plaats. »Yuur!" Eenige vallen, anderen blijven pal staan als muren. Deze lijdelijke onbeweegbaarheid geeft den solda ten moed, zij dringen met de bajonet vooruit en steeken in stroopoppen. De industriële beurzensnijder had zich met ge lukkige nabootsing der natuur eene banditeu-partij vervaardigt en ze, wanneer hij van een bergtop een goede vangst zag aan komen spoedig op hunne post gezet. Zoodra de zaak was afgedaan, loste hij zijne dienstmannen af, met welke hij niets behoefde te deelenen consigneerde ze in de kaserne. Toen hij de soldaten zag aanrukken koos hij het hazenpad maar zijne getrouwe bende moest hij aan den heldenmoed der aan vallers prijs geven. PALERMÖ, Palermo is na 20 eeuwen nog het zorgelooze kind der Phoe- niciers. Palermo Pelice. Zij ligt tusschen den monle Pelle grino en de bergketen van Ëagheriadoor genen tegen de tramontane door dezen tegen de Sirocco beschut aan eenen zeeboezem tegen welks schoonheid slechts die van Napels als mededinger kan optreden. Een eeuwig groene krans van oran jes granaten citroenen niyrthen aloes en oleanders giet hare schaduw en haren welriekenueu adem over de stad welke van de Saracenen hare paleizenvan de Noormannen hare kerken van de Spanjaarden hare serenades ten erfdeel heeft ontvangen. Zij is to gelijker tijd poëtisch als eene sultane gracieus als eene francaise van liefde gloeijend als eene An- daluzische. Haar geluk heeft zij uit Gods hand gekregen en door deze beschermttrotseert het zegevierend de verwoestende hand der menschen. Palermo verviel onder Romeinsche heer schappij Saracenen veroverden haar Noormannen gronden er een vlugtig rijk de Spanjaarden hebben het nog niet lang geleden verlaten, en voor alle deze meesters, die zij lot slaven van hare bevalligheid maaktehad zij het weekhartige lag- clien cn slechts kracht voor eene eeuwigdurende wellust. De liefde is in Palermo de hoofdzakelijke bezigheid. Elders wordt geleefd gearbeid gedachtzich vermoeid gespeculeerd in handelzakcn en oproer gestreden; in Palermo wordt bemind. Dc stad had natuurlijk een schutspatroon van noode maar met dit al kon er geen knorrepot, geen zuurkijker van een heilige uitgekozen worden; wel neen, Palermo heeft zich eene Maagd, jong schoon en lankmoedig een bloem hier beneden eene ster daarboven tot schutsvrouw uitgekozen. En waarom De wijl eene vrouw, zoo kuisch zoo heilig zij moge zijn, toch immer vergeef mij lieve dames dat ik zoo maar neerschrijf wat men in Palermo gelooft iets Magdalenaasachtig aan zich heeft; dewijl eene vrouw, ook wanneer zij als Maagd in het graf wordt gelegd, toch wel iets van de liefde geweten heeft, enz. enz. Uitgegeven bij G. BAKKER Bz. te JYieuwcDicp, Gedrukt bij G. GILTJES Helder

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 4