SGKHEBFSïIJDXlSrGfflW. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP den 2 November. Op den 29 Oct. zijn de beraadslagingen over het adres bevat in 16 begonnen, voorafgegaan door een parlemen tair kluchtspelin Nederland nooit vertoonden dat men zou kunnen heeten de mislukte vlieg alvangerij. Om na- mentlijk het voorstel tot de openbare beraadslaging voor te komen, hadden sommige leden onderling goedgevonden, om, in overeenstemming met art. 109 der Grondwet, een Gommitté Generaal te vorderen want dan was men er van zelf in, voordat het een punt van kwestie kon worden. An deren bemerkten dien toelegen een derzelve nam op zich een spaak in het wiel te zetten. Faber van Riemsdijk heeft de eersteGolstein de tweede rol uitgevoerd. Nu wist de vastheid van den voorzitter wel het Gommitté door te drijven maar zijne hoog gezag leed schipbreuk op den vasten wil van 31 leden en op de onmagt om die geslo ten vergadering permanent te verklaren. Het adres wordt openbaar behandelden de discussien zijn op den 30 begonnen en avonds voortgezet, op den raad van den heer van Dam van Isseltdie begeerdedat de kamer tegen het gevoelen van den heer Luzac zou bewijzen dat zij 's avonds nog bedaardheid genoeg bezitom te kun nen raadplegen. Op den 31 zijn de beraadslagingen geëin digd. Het adres is met eene groote meerderheid aangenomen. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd geene. Bevallen N. Broekhuizen geb. Riezebos D. A. Gordijn geh. Bies- boer D. T. Breet geb. Prins Z. N. Wigman geb. Vermeulen Twee Zonen. Overleden geene. UITTREKSEL UIT DE Nieuwediep, 28 Oct. binnengek. Wetlierall, Agnts v. Newjork Tim mer uit Frankrijk, Fox v. Sunderland Brouwer v. Newcostle Iloeksma en Wit beide v. Arcbangel Gribnitz en Langbidrichs beide v. Riga, Olsen v. Dantzig Winther en Svendsen beide v. Drammen en uitge zeild Prins naar Nizza de wind n. w. tot n. o. 29 Oct. binnengek. Schippers v. Huil gisteren na posttijd Fokkema t. Londen en Navier v. Ilartlepoolen uitgezeild Zeyistra Vrieslands Gouverneur van Sijtzama n. Suriname MoldenbouwerEcklenberg Toste Bock en Nielsen alle 5 naar Drammen en Teppema n. Londen, de wind z. z. w. tot n. o. 31 Oct., binnengek. Smit v. CardifF, Falkenburg v. Drammen, giste ren nog Cosens v. Londen en Teilefsen v. Bergen en uitgezeild Colby Pomona n. Newjorkde Daan n. LisbouBomen n. 1'oole Bloom n. Newcaslle Kjonning Larsen Sorensen en Bioness alle 4 n. Drammen en Schaur op avontuur de wind o. z. o. 31 Oct. binnengek. Bakker v. Arcbangel en Dikkens v. Antwerpen niets uitgezeild de wind o. z. o. hard. Volgens particulier berigt is den 4 September jl. na tusschen de ban ken bezet geweest te zijn daarop gestooten te hebben waardoor een ge deelte lading koflij is over boord moeten geworpen worden lek en niet verlies van zeilen te Serre-Lione op de Westkust van Afrika, bitinenge- loopen het Nederlandsche Koopvaardijschip de Hclcna kapt. Blom, van Batavia naar Amsterdam. CScmcngbc ïocvigtcu. In Zweden is voorgesteld om de slavernij in de koloniën af te schaffen. Te Rotterdam is de Wesp te water geloopon. Vermist te Amsterdam een patrijshondje en een flacon met een gouden dop. In de residentie hebben zich drie perso- pen geëngageerd bij het korps kolonisten in den Ommer- schans. In het ambt Hardenberg is een smokkelaar genaamd Jan de Dood door de commiesen dood geschoten. Naar men verneemt wordt de zaak van den controleur smokkelaar te Ilarlingen geregtelijk onderzocht. Te 's Hertogenbosch is in verzekerde bewaring genomen iemanddio het beroep van kwakzalver uitoefende. Morits en Lebenthal zijn door d© winst van 100,000 pruisische daalders in staat om linnen damast en tafelgoederen voor een spotprijs te geven. Do nieuwe beurs te Looden is ingewijd. Z. M. wordt ter be- zigtiging van de tentoonstelling te Amsterdam verwacht. De zakkerolder Gerardus Bredenbach is weer in handen. In de stad Cette zijn door een hoos op den 22sten groote ver woestingen aangerigt. De conducteur Naudin van de deli- gence onderneming van Gend en Loos is met 35,000 franken doorgegaan en te Leverpool aangehouden. Te Parijs is een zakkerolder de policiedienaars ontloopen. In de Fransche dagbladen leest men dat de regtbank te Tulle na een zeer langdurige beraadslaging beslist heeft dat eene kat maar eene kat is. Te Zaandam is een notekraker in een lijster strik gevangen. Jonkheer P. van Akerlaken heeft het licht over de duisternis zien zegepralen. In Madrid is eene za- menzwering tijdig ontdektonderscheidene stafofficieren zijn in hechtenis genomen. In No. 215 bladz. 3 kolom 1 der Arnhemsche Courant, staat van Haal, lees van Hall. Men spreekt van te-korten bij de Arnhemsche spoorweg. De stad Ostende zal van overvloedig en gezond drinkbaar water worden voorzien. FE V I li E E T O W. NIEUWE UI TT IN DING. De waarheid van liet volgende verbaal moet men voor reke ning van hel geachte Tijdschrift de Revue Rritannique laleu waaruit het ontleend is. Kunnen de levensfunctiën gedurende eenen onhepaalden tijd opgeschort worden en vervolgens den gewonen loop hernemen Men mag er niet aan twijfelen bij de dagclijksche ondervin ding van eene menigte gevallen van verslikking en verstijving. Maar dat het in de magt van den menscli is om deze lus- sclienpoozingen van het leven te veroorzaken om bjj een be zield wezen de gevoeligheid de beweging het spel der orga nen den omloop der vochten te doen ophouden om volgens zijnen wil en welke de verloopen tijd zij aan al deze func- tiën hare gewone werkzaamheden terug te geven, dat men zoo, gedurende eeuwen de dieren levend houden kan gelijk eer tijds de Egyptenaren dezelve gestorven bewaarden dat is een tocsland van zaken tot hiertoe tot het gebied der mytho logie verwezen. Een reiziger, die het noorden van Europa doorloopen heeft, maakt bekend dal Zweden tegenwoordig op het punt is om zulk een wonder voor dan dag te brengen. Professor van Grvsselback van Stockholm, getroffen door de waarne ming van verschillende verschijnselen van dierlijke langlevend- lieid in zekere omstandigheden bijzonder door de ontdekking eener levende padde in eenen brok kalksteen waarin zij volgens alle geologische berekeningen eeriige duizende jaren moet geweest zijn heeft liet ondernomen dit belangrijk ge heim der natuur te bestuderen en zich eigen te maken. Na negen-eii-twinlig jaren van aanhoudende onderzoekingen en herhaalde proeven op meer dan zestig duizend dieren als kruipende dieren, visschen, enz. heeft de geleerde natuurkun dige het gewaagd eene proeve op een menschelijk wezen te nemen. Het middel dat hij gebruiktis geen ander dan eene trapswijze en ongevoelige vermindering der temperatuur

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3