A A XT3 E T 13 D 2IT G. Roomsch-Katholijke gemeente die Tan Schneidemühlis op het puntzich van de Roomsche Kerk af te scheiden. Op aandringen yan het Roomsch-Katholijke consistorie te Posenzag de pastoor zich genoodzaakt zijne waardigheid neder te leggenen dit heeft aanleiding tot het door de gemeente genomen besluit gegeven. Zij heeft bereids eene verklaring in het licht gegeven van den Paus niet langer als opperhoofd der kerk te beschouwen het vasten en de biecht wil zij afschaffen de missen en meer andere Room sche plegtigheden wil zij behouden. Zij heeft zich bij adres tot de Regering gewend met verzoek dat haar ver- o o o 7 gund moge wordenzich als eene Duitsch-Katholijke ge meente te Schneidemühl te constitueren. Men is zeer be nieuwd welk antwoord zij hierop bekomen zal. B E L G I E. BRUSSEL, 16 Nov. Te Turnhout heeft bij de begrave- nis-plegtigheid van den volksvertegenwoordiger de Nef een treurig voorval plaats gehad. Een vijftigtal personen bevond zich om de lijkstaatsie te zien voorbijtrekken op de ga lerij van eeuen molen even buiten de stad. Deze galerij zakte door het gewigt weg en alle zich er op bevindende personen vielen van eene hoogte van bijna 15 ellen op den grond neder. Het was een akelig schouwspeldat nog akeliger werdtoen men velen zeer ernstig gekwetst en zelfs een lijk onder de slagtoffers telde. Eenige personen hadden zich aan den molen vastgeklampt en bleven alzoo eene poos tusschen hemel en aarde hangen. Men heeft hen door middel van ladders gered. GENT 12 Nov. Onder de gevangenen in ons huis van arrest bevind zich een man die voor tien jaren uit jaloe- zij eenen onderwijzer doodstak, en tot altijd durende ge vangenis is veroordeeld. Deze man is thans een millionair doch werkt dagelijks als opperman in de gevangenis met de gevangenis-uniform aan. In dezelfde gevangenis leeft een man van 90 jaren die langer dan een halve eeuw aldaar heeft doorgebragten dien zijne gevangenis zoo zeer tot gewoonte is geworden, dat, alhoewel men hem dikwijls zijne vrijheid heeft aangebodenhij steeds heeft verzocht in de gevangenis te mogen blijven, ten einde daar zijn le ven te slijten. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd F. Horstman en J. Fel. Bevallen G. Maarleveld gcb. Snel Z. W. C. Werkhoven geb. Kouwenberg Z. H. Zwaan geb. Kuiper, I). M. Zwart geb. Peters D. - Overleden geene. (Bcmcïigbc Jacvtgtcn. De installatie van de nieuwe Lord-mayor te Londenheeft onder dubbelzinnige blijken van afkeuring plaats gehad. Mr. Jeremias zijn dozijn ambten en bedieningen staat nog met een vermeerderd te worden. M. van der Linden is vrijgesproken van de misdaad van gekwetste majesteit. Tusschen de 24. en 25. dezer is de totale maansverduiste ring ook bij ons zigtbaar. De Eerste Kamer is twee dagen vroeger ter vergadering bijeengekomen. Een persoon op de vijfstuiversplaats in de Amsterdamsche schouwburg is na beneden gevallen en gelukkig in zijne val gestuit. D« Generaal Espartero is te zoek. In de gevangenis te Gent bevindt zich een millioennair, die uit jaloersheid een school meester vermoord heefthij oefent het beroep van opper man uit. Te Munchen is een dubblen moord gepleegt aan de echtgenoote en dienstmaagd der artilleriekapitein von Neumeijerdoor zijne militaire oppasserde booswicht is reeds in hechtenis. Te Antwerpen heeft een zware storm gewoed. In do Tweede Kamer wordt in de afdeelingen o o het onderzoek aangevangen nopens de wets-ontwerpen op het stem en kiesregt. De vrouw van WJliam Faultner in Engeland is op eene zeldzame wijze van tweelingen be vallen. No. 1 kwam de 1. October en No. 2 den 2. No vember ter wereld. Te Parijs is de geheele finantieele wereld in beweging over de leening van 200 millioen. De bezittingen der familie Rothschild bedraagt 540 millioen franken. Te Rome vaart men met bootjes door de stra ten.Te Polen verwacht men nieuwe in hechtenisnemingen van eenige edellieden en geestelijken. In Beijeren zullen de militairen die niet roomsch zijn vrij zijn van dienst te doen bij de hooge processien. Clbtjcrtc n tien. Op den 17den dezer ontving ik het treurig berigtvan het afsterven mijns geliefden broedersPIETER 1IERMA- NUS WAALEin leven Magazijnmeester bij den Heer Deuiv op Batavia. Hij overleed aldaar op den 29sten Junij dezes jaarsin den ouderdom van ruim 33 Jaren. Wat ik met mijnen zuster aan dien eenigen Broeder ver lies kunnen alleen diegenen beseffenwelke betrekkingen verliezen die hun dierbaar zijn. M. G. KERSEBOOM, geb. WAALE. mede uit naam mijner Zuster. Willemsoord 17 November 1844. Op Maandag den 9 December 1844 des voormiddags ten Twaalf uren, zal in de Hoofdwacht aan den Heider, onder nadere goedkeuring van den kommanderende Officier van het 3e Balaillon des 4e Regimenis Infanteriedoor Kommissarissen aan de minst inschrij venden worden aanbe steed het leveren van VLEESCH en VET, alsmede dat van RIJST, ZOUT, PEPER, WIJNAZIJN, KAARSEN, GORT. GROENE- en GRAAUWE ERWTENten behoeve der menages van de Manschappen van opgemeld Balaillonin garnizoen alhier. De Voorwaarden tot deze Aanbesteding liggen ter lezing in de Hoofdwacht aan den Helder; zullende de inschrijvers bepaaldelijk zonder voorbehoud moe ten opgeven voor welken Prijs zij deze Aanbesteding wen- schen aan te gaan. Heldsr den 22 November 1844. De Kommissarissen voornoemd var OVERSTRATEN, Kapt. ENDERLEIN, 2« Luit. Uigegeven bij C. BAKKER Bz. te NieuweDiep. Gedrukt bj G. GILTJES Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 4