©cwctttjbc Bevisten. stuur zien ondersteunen dan mogen wij vertrouwen dat de ineesten hunner ofschoon huune liefde met de huunen begin nende hunne verpligting als burgers en ingezetenen genoeg zaam kennen om nu van bedelarij bevrijd een deel der be- d el centen voor hunne Diakonie-armen afgezonderd hebbende één ander deel maandelijks in de bus der Algemeene armen te storten en zoo te betoouen dat zij allen lief hebben. Maar wanneer de Regering dat nu eens deed aapte ze dan de Hervormden niet na Neen wij kennen aan het E. A. Destuur dezer plaats zulk eeue kleingeestigheid niet toe dat het het goede zoude nalaten omdat de eerste stap niet van hetzelve is uitgegaan. Neengetrouw aan deszelfs roeping verwachten wij dat het al wat goed is en wel luidtonder steunen zal. Mogtcn dan alzoo van alle goede zijden handen aan het werk geslagen worden om eene der zedelijkheid uadeeligeden inensch en christen vernederende bedelarij te weren; terwijl alle krach ten worden ingespannen om daar waar armoede gevonden wordt, den nood te helpen keeren. Een lid der Hervormde Gemeente vriend der armen en vijand van bedelarij. HELDER enz. 30 Nov. 1844. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP den 30 November. Aanstaanden Woensdagavond zal in de Oude Kerk alhier de jaarlijksche gedenkdag van het Nederlandsch Bijbel-Ge nootschap worden gevierd. Deze plegtigheid, welke voorze ker door alle hoogschatters van des Heeren woord zal wor den bijgewoond zal niet weinig verhoogd worden door de zangenwelke door het Zanggezelschap Hierdoor tot hoogerzullen worden uitgevoerd. De gezangen welke én door het zangkoor én door de gemeente zullen gezongen wordenzijn verkrijgbaar gesteld bij elk der Predikanten behalve bij den W. Eerw. heer Clementdie dezer dagen door een bitteren huisselijken ramp is ter neder geslagen en verder bij den aanvang der Godsdienstoefening aan de beide kerkdeuren tegen betaling van 15 cents. In het be lang van het Genootschap zij nog gevoegd dat de kolekte voor hetzelve bij het eindigen der dienst zal geschieden. Gisteren werd alhier in eene vergadering van den Gemeenteraad de Gouden Medaille uitgereikt aan den Heer J. C. FacéeDoctor in de Genees- en Verloskunde in deze Gemeentezijnde deze Medaille aan genoemden Geneesheer door Z. M. den Koning geschonkenals heb bende ZEd. zich in den jare 1842 ter bevordering der Koepokinentingbijzonder verdienstelijk gemaakt. Naar men van goederhand verneemt zal morgenavond alhier van Alkmaar aankomen de Hoogwaardige Heer Mon seigneur Jacobus GrooffBisschop van CanéaApostolicus Vicarius van Oost-Indienhonorair Kamerheer van Z. H. Paus Gregorius XVI enz., enz., welke, na plegtig in de R. C. kerk alhier te zijn ingehaald bij den W. Eerw. heer Pastoor zijnen intrek zal nemenom vervolgens met het schip Maria Susanna Henricagevoerd door kapt. Niel- sen naar Batavia te vertrekken. 25 Nov. In den afgeloopen nacht had alhier een ver schrikkelijk voorval plaats. Jan Haakmeesterdie reeds sedert eenigen tijd met zijne vrouw in geene goede verstand houding leefde waartoe het gedrag der laatste wel eenige aanleiding schijnt te hebben gegeven werd door de pogin gen welke deze aanwendde om onder cenig voorwendsel en tegen den zin van haren manhet huis te verlaten zoo danig door drift vervoerd, dat hij een op tafel liggend mes greep en daarmede zijne vrouw zoodanig in het hart trof dat zij eenige oogonblikken daarna den geest gaf. Naauwe- lijks ten deele bewust van den door hem bedreven misdaad, beproefde Haakmeester ook zich zelve om het leven te brengen doch de wonden welke hij zich toebragt waren niet doodelijken hij viel alzoo in handen der justitie. De hulpvaardigheid waarmede de heeren A. Boomsma Genees- en Heelmeester alhier en Schijf', Officier van Ge zondheid der 2e klasse aan boord van Z. M. stoomschip Cycloop, liggende in het Nieuwediep, op do eerste kennis neming van het voorgevallene ter hulp snelden en de ijverige pogingen door hen aangewend om de gewonden hulp of ver zachting te verschaffen, verdienen de meest loffelijke ver melding. De Eerste Kamer heeft aan de Tweede kennis gegeven, dat zij geene termen vond om het adres ook zoo als het nu was zamengesteldden Koning aan te bieden. Zij heeft dus de broederhand niet aangenomenmisschiendat zij zich zelve voor een muis hielden de broederhand voor een kattenpoot. Wat daarvan zij de Koning ontvangt geen antwoord, op de troonrede want met 35 tegen 20 stemmen is in de Tweede Kamer besloten de zaak voor afgedaan te houden maar of het bestreden punt is uitgewischt zal de toekomst leeren. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd T. Mens en A. Hoek A. Goedkoop en D. Kuit. Bevallen Z. de Beer geb. van der Laan D. A. van der Woude geb. de Wijn D. M. Mens geb Oosterling, Z. T. Zwart, D. G. Farjon, Z.-C. Kloppers geb. de Tries, D. Overleden A. F. Hunter 35 j. A. li. de Casparis32j. H. J. H. Gerritsen 2 j. Gedurende de maand November zijn: Gehuwd 8 Paren. Geb. 28, waarvan 15 van liet rnann. en 15 van het vrouwl. geslacht. Overl. 14, waarvan 7 van het mann. en 7 van het vrouwl. geslacht. Als slechte tijding voor smulbuiken kunnen wij berigten dat de truffels mislukt zijn zij kosten nu 6 fr. het pond en gepasseerd jaar 2 fr. 20 ct. Twee jongens te Namen hebben als bokken willen vechtendoor met de hoofden tegen elkander te loopen ten gevolge waarvan een des an deren daags is overleden. Den 21. zijn 12,000 schel- visschen te Antwerpen aangebragt. Sommigen denken dat eenige leden der Kamer aanstaande jaar gekruist zul len worden ter zake van het adresmaar is er daar niet reeds kruis genoeg aanwezig Maria Josepha Niset is te Brussel tot 6 maanden en 1 dag (hoe raar komt dien eenen dag daarbij gevangenis veroordeeld omdat men haar be trapt heeft met hare hand in eene dame haar zak. Wan neer deze straf eens algemeen werd toegepastHemel hoe dikwijls tast men den burger (wel te verstaan in Belgie) met aanslag-billet, waarschuwing, sommatie, renovatie enz., enz. gevoelig in zijn zak zoo zelfsdat hem bij de alge meen heerschende welvaart menigmaal de tranen er van langs de wangen loopenOok de Eng. adm. Cochrane is er geweest. Insgelijks de Sp. pastoor-soldaat Morino.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3