Üe Geillusreerde Courant deelt den bekenden brief mede Tan den Min. van Binn. Zaken aan de Tweede Kamer versierd met een neus als een schoenmakers leest. Sluit ditmaal hare illustratien met eene groote kool. Reeds meer dan 800 branden hebben dit jaar te Londen plaats gehad. Het fameuse adres van antwoord is nu bij af schrift aan den den Min. van Binn. Zaken verzonden, opdat Z. Exc. er niet geheel onkundig van zou zijn de Koning mag van deze manoeuvre niets wetenzoodat ieder ten vriendelijkste wordt verzocht zich toch geen woord te laten ontvallen, vooral niet over de herziening der grondwet: zelfs do wensch daartoe is gansch onbehoorlijk bij een goedge- loovig Nederlander: vraag slechts de Edelm. van Bleijswijk, Hinlopen Druyvestein van Akerlaken en eenige anderen. i' E UIXJIJETON. DE VEROORDEELDE. II. Wie schildert het treurtooneeltoen de gensdarmens want de wet behield de overhand verschenen, om Robert in zijn huis in hechtenis te nemen. Eeu dreunende slag viel op de buitendeur en toen de sidderendo gade dio opende stortten zich vier gensdarmeu in de keuken en grepen haren man. Alhoewel Robert op deze uitkomst voorbereid was zoo ont hutste hij toch op het gezigt der gewapende magt zoo sterk dat hij verscheidene minuten niets zag ja om mij zoo uit te drukkenniet de geringste bewustheid had van hetgeen er met hem voorviel. Tot zich zeiven teruggebragt was het eerste dat hem in de oogen sprong zijne vrouw dier schier bewus teloos zijne voeten omklemde en met een gebroken harten met een Tertwijfelenden blik op haar gerigtriep hij half drei gend half smeckend uit: heb medelijden, zij sterft, ziet hierziet hierheen heb mededoogen met haar Het zou vergeefsche moeite zijn, zoo wij de toonecleu van angst zochten te schilderen, dio tusschen Robert en zijne gade plaats vonden van den dag zijner inhechtenisneming tol aan de opening van het proces; het ongeluk heeft zulke kleine en fijne trek ken dat zij slechts door den ongelukkigen kunnen gevoeld worden. De vertwijfeling der arme moeder, die uit de gevan genis van haren echtgenoot tot hare kinderen terug keerde was verschrikkelijk; binnen weinige weken was de ongelukkige naauwelijks meer te herkennen zoo vermagerd en vervallen was hare gestalte zoo rood van geplengde tranen hare oogen. Zij verwelkte als een bloem door den stormwind op haren stengel geknakt. De dag Tan den regtshandel brak eindelijk aan. Ernst Treville nam de verdediging van zijnen vriend op zich maai de bewijzen tegen den beklaagde waren te sterkhij werd schuldig Terklaard cn ter dood veroordeeld, Slechts korten tijd overleefde zijne vrouw deze jobstijding reeds in den volgenden nacht overleed zij, zonder smart, zon der doodstrijd. Men verzweeg voor den gevangene dit sterfge val. Men wist wel, dat hij zijne vrouw niet meer zien durfde, want reeds de vroegere ontmoetingen met haar in den kerker, waren hem te smartelijk gevallen. De uitvoering van het vonnis was tegen den volgenden dag vastgesteld, toen Ernst den veroordeelde naderde die regt overeind slaande onbewe gelijk en zwijgend in diep nadenken scheen verzonken. Ein delijk wendde hij zich tot zijnen verdediger en sprak met eene gedwongene rust: ik wil mijue arme vrouw niet weêr zien iu deze wereld vol van lijden, haar aanblik zou alle mijne krachten uitputten maar ik zou, dunkt mij wat opgebeurd worden als het mij gegund wierd nog eens mijne kleine Ma- rie in mijne armen te drukken. Ik heb het welligt mis, maar ik geloof, dat haar aanblik, haar liefelijk snappendal schrik kelijk voorgevoel uit mijn hoofd zou drijven, dat mij tot mor gen toe dreigt te folteren. Breng ze bij mij dezen na middag, indien het zijn kan. Yerzin een schijnbaar voorwend sel opdat mijne vrouw geen achterdocht opvatte. Het is inder daad eene droeve dienstwilligheid dio ik van n Terg maar ik ken immers uwe vriendelijkheid." C o r r e s p ondentie. Wij hebben ontvangen een stuk betrekkelijk den laatsten brand te sopperig om geplaatst te worden. Haagsehe soep tachtig emmers water en eeu cent uijen al te veel nat om eeu brand te blusschen die allang uit is en te weinig om de bekende opinie te smoren. £lbtygrtc;tiHcn. AA1T3SSTEDI1T©. Op Maandag den 9 December 1844, des voormiddags ten Twaalf uren, zal in de Hoofdwacht aan den Hel dek, onder nadere goedkeuring van den kommanderende Officier van het 3« Bataillon des 4e Regiments Infanteriedoor Kommissarissen aan de minst inschrij venden worden aanbe steed het leveren van VLEESGH en VET, alsmede dat van RIJST, ZOUT, PEPER, WIJNAZIJN, KAARSEN, GORT, GROENE- en GRAAUWE ERWTEN, ten behoeve der menages van de Manschappen van opgemeld Bataillonin garnizoen alhier. De Voorwaarden tot deze Aanbesteding liggen ter lezing in de Hoofdwacht aan den Helder; zullende de inschrijvers bepaaldelijk zonder voorbehoud moe ten opgeven voor welken Prijs zij deze Aanbesteding wen- schen aan te gaan. Heldsr den 22 November 1844. De Kommissarissen voornoemd vam OVERSTRATEN, Kapt. ENDERLEIN, 2e Luit. Do MAJOOR kommandeerende het Detachement van het 3C Regiment Artillerie aan den Helderis voornemens op üingsdag den 10 December 1844des middags ten 12 uren aan te besteden de leverancie van het benoodigde VLEESCH en VETten behoeve van genoemd Detache ment de conditiën en voorwaardeu zullen van af den 4de dezer ter lezing liggenten huize van den Onder-Adjudant Betaaalmeester van het Detachement. Helder, 1 Dcc. 1844. De Majoor voornoemd, Dek BEER POORTUGAEL. De ondergeteekende beveelt zich bij het aanstaande Sint Nicolaasfeesten voortdurend in de gunst van zijne ge- eerde begunstigers en plaaatsgenootenbelovende eene prompte en civiele bediening. Helder 1 Dec. 1844. J. BREEBAART, Banket- en Koekbakker. De ondergeteekende Boekhandelaar op de laan aan den Helder berigt hiermede het geacht publiek dat bij hem alle soorten van KinderboekjesPlaatwerken enz.voor St. Nicolaas geschenken geschiktte bekomen zijn. Tevens heeft hij de eer de Dames te bcrigten dat hij zich voorzien heeftvan alle Dames handwerken en wat daartoe behoort. Beveelt zich in UEds. gunst en recommandatie beloven de eene prompte en civiele bediening. Helder 1 Dec. 1844.J. THIE. Uilgegeven bij C. BAKKER Bz. te NieuweDiep. Gedrukt bij G. GILTJES Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 4