BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP. den 7 December. Op den avond van den 4 dezer werd in de Oude Kerk verslag gegeven van de handelingen van het Nederl. Bijbelgenootschap in het laatste jaar. Dit verslag gaf den sprekerden W. E. W. heer J. H. Sonstralpredikant bij de Luthersche Gemeente alhier gelegenheid om naar aanleiding van 1 Petr. 125, het woord des Heeren als blijvend te beschouwen en het Bijbelgenootschap als een middel in Gods hand voor te stel len werkzaam ter bestendiging van dat woorddewijl het de verdonkering weert waarmede het bijgeloof den Bijbel overschaduwtde vernietiging keertwaarmede het onge loof des Heeren woord bedreigten de werkeloosheid voor komt waartoe het bederf des tijds het tracht te doemen. Het plegtige van dezen avond werd niet weinig verhoogd door do heerlijke gezangennu eens door de Gemeente dan weder door het Godsdienstig Zanggezelschap: Hierdoor tot hooger gezongen. Twee dier zangen waren door den W. E. W. heer L. V. Ledeboer vervaardigd. Wij hopen, dat het woord ter opwekking, en de gevoelens in het plegt- statig gezang uitgedruktweerklank zullen gevonden heb ben bij de talrijke schaardie gekomen was om in de overtuiging gesterkt te worden dat het woord des Heeren blijft tot in eeuwigheid. Gisteren is de verjaardag van Z. M. onzen geëerbie- digden Koning in deze Gemeente door het uitsteken van vlaggen, het houden van groote parade, het geven vaneen assaut d'armesdoor het alhier garnizoen houdende batail- lon Infanterie en detachement Artillerie het illumineren van het raadhuis en het geven van een zeer talrijk bezocht bal en casino door de sociëteit Harmonieop eene zeer luisterrijke wijze gevierd geworden. 's GRAVENHAGE3 Dec. In eenonder den titel de Ooijevaaronlangs alhier opgerigt dagbladleest men het volgende Daar het geëerbiedigde hoofd van den staat aan eene houdster van een pnbliek huis gratie schenkt van eene half jarige gevangenisvan eene geldboete en van de kosten des reglsgeding waartoe zij wegens het bevorderen van ze deloosheid bij MINDERJARIGE dochtersveroordeeld was maar geen gratie verleent aan de achtingswaardige huisva ders Abraham Tuijt en Anthonij Staalbeiden veroor deeld, onder anderen, ingevolge het getuigenis van iemand, die door hen meineedig wordt genoemd tot twee geldboe ten wegens het zonder permissie en zonder acte jagen op 's konings jagtzoo zijn wij uitgenoodigd de gelden te verzamelen die velen willen afzonderenom de boeten en de kosten van dat proces te voldoen. Volgaarne voldoen wij aan dat verlangen en overtuigd van eene algemeene belangstelling in dezen zal de redactie van den Ooijevaar ontvangen en kennelijk maken wat bij dezelve tot opge meld doelwit gestort wordt. Zulks kan geschieden bij den tegcnwoordigen uitgever van ons blad, Oude Molssraat No. 207." BURGERLIJKEN STAND Gehuwd geene. Bevallen A. Jaring geb. Krul T. J. Verhagen geb. Zeeman, Z. H. van Duuren geb. SmitZ. C. C. Broest geb. de Lange Z. J. van Stuijvenberg geb. Koning D. T. Kindt geb. Poth D. A. M. ReuterD. Overleden M. Kramer, 72 j. G. Brouwer, 72 j. J. Koorn, 3j. UITTREKSEL UIT DE SSEESPSTWDELTOTW. Nieuwediep 3 Dec. binnengek. Wriburg Maria Elizabcth v. Su riname Meijers v. Baltimore Roman Soea v. Newport Ford v. Jar- mouth en Abrahams v. Riga en uitgez. Hilbrands Elize n. Suriname Mellema n. Marseille Stellens n. BordeauxReed n. Waterford le Bourgeois en Dawson beide n. Sunderland en Juell n. Osterrisoerde wind z o. ten z. 3 Dec. binnengek. Breeland v. Eordeaux. Uitgez. Z. M. stoomschip Ctci.oop kapt. luit. ter zee Coerse n. Vlissingen Hendriks u4nthonia n. Suriname Dlarchall n. New-Orleans en Atkenson n. Sunderland de wind oost. 5 Dec. Binnengek. Z. M. stoomschip Cicioop kapt. luit. ter zee Coerse v. Vlissingen Nennenboog v. Villanova laatst v. Porlsmouth Drummond v. Richmond Croce v. Genua, Schoon v. NewcastleKroon v. Oardiff, Schippers v. Huil Jager v. Riga en Bieze v. Koningsbergen. Uitgez. R. Williamson n. Sunderlandde wind o. ten z. (Bcmcttgbc Bevtgtest. De ex-burgemeester Tschesch kan door de opvolger van Z. M. den koning van Pruissen ter dood gebragt worden. In den Haag zijn drie geldsnoeijers op heeterdaad betrapt. Door den baron von Rothschild zijn drie heerlijkheden in Silezie aangekocht voor 800,000 thalers. De heer Polk kandidaat der democratische partij in de vereenigde staten zal tot president verkozen worden. Volgens getuigenis van een der leden van de tweede kamer, vervangt een veld wachter ten platte lande dikwerf den burgemeester en al de veldwachters zijn geene leden van het matigheidsgenoot schap. De daders der diefstal bij de heeren Rogers en Co. te Londenhebben aangeboden om voor 10,000 Pd. het geroofde terug te geven. De geldsnoeijerij wordt in de. residentie met secces gecontinueerd. De conversie der 10 millioen is bijna vol. Het Nederl. fregat Ceres zal den 15 dezer naar Java vertrekken. -De heer Leonard ver maard .Belgisch vioolspeler oogst to 's Gravenhage den hoogsten lof in. Jan van den Hoven besteller van goederen ïe Utrecht is plotselings dood gebleven hij was niet aan do drankzie Utrechts avondbl. van den 4 dezer. Jean Rouge voormalig pastoor in de Opper-Silezie redigeerd het nieuwe dagblad getiteld 1'ordre. De booge raad heeft in de zaak van P. Cieban het arrest vernietigden dezelve naar de regtbank te Amsterdam verwezen om op nieuw le worden behandeld. Boudewju in den Haagloopt met zijne jongejufvrouwen te koop. De te Ulrecht over leden student is begraven. De te Londen overledene 82 jarige prinses Sophia Mathilda was eene maagd. - Te Breda is het lijk van Panisdie door duisternis in het wa ter gevallen is opgevischt. Wij Nederlanders zijn ook door eene groote duisternis in eene modderpoel geraakt, van wel ke de hoofdbron in den Haag le vinden is. Aldaar zijn op 's Konings verjaardag prachtige vuurwerken ontstoken. F F UT F h F IS T O Jtf. DE V E R 0 0 R D E E L D E. Overeenkomstig dit verlangen haalde Ernst liet kind uit het huis eencr buurvrouw, die liet eenige uren voor dei» dood

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3