SÖHEEFSÏIJDICTÖEÏT. (ÜJcwetiijbe Bcrigtca. reeds begon men maatregelen te nemen om de oorzaak van die ongewone beweging te ontdekkentoen plotseling een hevige schok de doodkist deed bewegen en de krans naar beneden tuimelde. De geheele gemeente verkeerde alstoen in eene buitengewone ontroering. De overledene was niet doodMen zoude hem levend hebben begravenen an dere onderstellingen werden gehoord. De dienstdoende pries ter verzocht de aanwezigen zich te verwijderen waarna hij met behulp van eenige bloedverwanten en vrienden de dood kist opende. Men bevond echterdat de man wel dege lijk dood was. Alstoen werd de gemeente teruggeroepen en de dienst werd zonder verdere stoornis voortgezet. Zie hier wat de oorzaak van al deze beweging is geweest, een der lederen riemendie aan de schragen zijn bevestigd waarop de kist stondwasbij het nederzetten van de doodkisttoevallig omgedraaid gewordenvan daar de aan houdende beweging en eindelijke schoktoen hel leder zijne natuurlijke positie hernam. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP den 14 December. Naar men verneemt is het Gemeentebestuur voornemens twee comraiesen bij de plaatselijke belastingen aantestellen en te plaatsen aan den ingang van het Helderscho Kanaal alwaar zij zullen zijn belast met de surveillance op den in- en uitvoer en de bediening van de aldaar aanwezige draaibrug. Verder verneemt men dat de commies L. van Baaien zal worden benoemd tot brugwachter bij eene der over het Heldersch Kanaal gelegen bruggenen de brugwachter J. de Wit zal worden gepensioneerd. AMSTERDAM, 10 Dec. In de vorige week werd alhier eene vergadering der leden van de maatschappij tot indij king en bebouwing van de Waard en Groetgronden in Noord-Holland gehoudenin welke de leden de bevestiging vernamen van de goede berigten omtrent dit werk van tijd tot tijd medegedeeld. Na het gelukkig ten einde bren gen kon het bestuur rapporteren dat de indijkingvoor zoo verre het in dit jaar mogelijk ware, gelukkig is volbragt. Een dijk van 2 el '7 palm boven volzeebeveiligt de landen tegen de Zuiderzee. De watermolens zijn in aan bouw de waardpolder heeft reeds zijne hoofdwatering en gedeeltelijke begreppeling en werd met kleine hulpmolens, voor een deelter bebouwing geschikt gemaakt en bezaaid. De besteding van de schutsluisde afsluiting van het Kol- hornerdiep en van de havenwerkenenz.is aangekondigd en alles doet met grond eene gelukkige voltooijing van deze nuttige onderneming hopen. Dit maakte dau ookdat er veel vraag naar aandeelen was en enkelen tot verhoogde prijzen verkocht werden. Mogt dit berigt medewerken tot het wélslagen der pogin gen welke worden aangewend ten einde de eerste gelden bijeen te brengentot onderneming van de indijking van eene nog uitgestrekter aanslibbing in de Zuider-zee welke op goedgunstig verlof van Hare Majesteitonze geëerbiedig de Koningin de Anna-Poulowna-\io\Aer zal geheeten wor den en waaromtrent nadere inlichtingen te bekomen zijn II bij de heeren mr. G. de Vries Az. te Haarlem Bruno Tidemannotaris te Amsterdam J. H. van Schermbeek notaris te UtrechtJ. van der Hoop Jz. notaris te Rot terdam en den heer Gaadete 's Gravenhage. BURGERLIJKEN STAND Gehuwd geene. Bevallen A. van Straaten geb. SmitD. S. S. Botte geb. Win terberg Z. A. C. Overtoom geb. QuaxD. T. van der Molen geb. de Boer D. M. Janze geb. Spier, Z. H. J. V. Schutte geb. Meijer Z. C. Frishus Z. Overleden J. C. van Wijk lj. UITTREKSEL UIT DE Nieuwediep 11 Dec.binnengek. Disney v. Londen Jongebloed v Huil n. Leer ais bijlegger niets uitgezeild geen postschuit gevaren de wind o. z. o. 14 Dec.niets binnengekomen doch uitgezeild Knaap Anjer n. Ba tavia Ounian Afrika n. de kust van Afrika en Appletou n. Londen Texel vol drijfijs de wind o. z. o. De inschrijving voor de vervaardiging eener medaille voor den heer Sue sehrijver van de wandelende joodis boven verwachting gelukt. Te Lucern heeft de verbittering der partijen eene uitbarsting nabij geweestde jezuiten-vrien- den hebben er een Depot. Harddraverij te Buiksloot den 14 December met paard en arreslede. Het Amsterdam- sche matigheidsgenootschap zal den 13 en 27 dezer verga deren. In weerwil van een aangekomen courier te Mun- chen is do veepest naar Begeren overgestoken. Het te Brussel verschijnende blad Ylaamsch Belgie is door de je- zuiten gewonnen. De Heidelberger Studenten hebben het tweegevecht afgeschaften een eeregericht ingesteld. Te Lyon heeft eene verschrikkelijken brand gewoed. Profes sor van Assen beweert dat de gebreken der grondwet dienstig zijn om onze natie wakker te houden. Een burger we duwnaar 40 jaren oud van een moreel gedrag vraagt een meisje of weduwe van gelijke jaren om de lusten en lasten des huwelijks met hem te dragen. Benoemd tot minister voor de zaken der Roomsch Kalholijke eeredienst Mr. Seven- sternen tot lid van den lioogen raad Mr. W. G. B. Win ters. Volgens brief van den 2 dezer uit Luxemburg zou een officier die zich aan diefstal van eenig zilverwerk had schuldig gemaaktzich hebben moeten dood schieten in het belang der eer en achtbaarheid van zijne kameraden. Jonkheer van Akerlaken heeft zijne confraters in den doelen getracteerd. Men schijnt voortdurend veel schik met den vetten kapoen te hebben; misschien wel omdat hij zich zoo geduldig laat plukken. De Overijsselsche courant bevat eene berijmde lofrede op de Ommerschansdie er in lom pen komen gaan er als baanderheeren van daan, glansrijke perspectief voor de adspirant-kolonisten die op geen spek of vleesch gesteld zijn. De koningin van Engeland, prins Albert en het hof hebben zich zaturdag van Windsor naar Claremont begeven. H. M. onze geëerbiedigde koningin heeft een gift van ƒ50 gegeven aan de te Delft gevestigde Liefdadiglieids-verecniging Dorcas.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3