kundig gewigt hij zijne bewondering aan den dag legde. Des avonds ten 7 ure scheepte Z. K. H. zich weder in om Hoogdeszelfs reize voort te zetten. Zoo het schijntis de Prins voornemens zich naar Cevlon en Indië te begeven, ten einde aldaar de jagtpartijen bij te wonen. De olifan- tenjagt op het eiland Ccylon en de tijgerjagt op het vaste land van Indië zullen hem veel genot verschaffen. Op zijne terugreis zal hij de pyramiden van Egypte en andere merkwaardigheden van dat wonderland bezigtigen vervol gens Jeruzalem bezoeken, en over Triest naar Berlijn terug- keeren. De Prins is voor den militairen stand opgele d uitmuntend onderwezenvan de innemendste manieren en buitengemeen weetgierig. Zijn gevolg schijnt ook zeer goed gekozen. De menigvuldige verre reizenwelke te genwoordig door Prinsen van koninklijken bloede onderno men worden kunnen niets anders dan van goede gevolgen zijnzoo wel voor hen zeiven als voor het land hunner geboorte. DUITSCHLAND. WEENEN5 Dec. De prins Mltierinuntius van den Paus te Weenen heeft gemeend zijne verklaring te moeten indienen tegen het keizerlijke besluit aangaande de gemeng de huwelijken waarin de niet-Katholijke echtgenoot ont slagen wordt van de verpligtingte moeten beloven dat de kinderen in het R. Kalholijke geloof zouden worden op gevoed. Deze tegenbetuiging is van de hand gewezen dewijl aan den keizer bij bepalingen van eene pausselijke bulle door Syl vetter den Tweeden aan den koning Stephanus toegekendde oppermagt in zijne statenin zaken van godsdienstwordt toegekend. Men heelt een menschelijk geraamtedat in den Noord- Araerikaanschen Staat Massaschusets gevonden is, naar Kop- penhage gezonden tot onderzoek. Zoo wel aan den vorm van den schedel als aan hetgene er bij gevonden is blijkt de Europesche oorsprong. Er was eene halsketen om ge heel overeenkomende met die welke men in Noorwegen en IJsland vindt. Het is een nieuw bewijs voor de stelling, dat Amerika reeds lang vóór Columbus aan de oude bewo ners van Scandinavië bekend is geweest. Het huis van Rothschild heeft voor rekening der na- genoemde Europesche regeringen reeds de volgende leenin gen gesloten Voor rekening van Frankrijk 954,000,000 voor Engeland 600,000,000, voor Pruissen 125,000,000, voor Rusland 92,000,000voor Oostenrijk 90;000,000 voor den Keurvorst van Hessen 5,000,000voor den Hertog van Darmstadt 2,200,000 fr.te zamen voor 1,768,000,000 francs. FRANKFORT, 14 Bec. Naardien de priester J. Ronge geweigerd heeft het bevel van het domkapittel te Breslau op te volgen door zijnen brief aan den bisschop van Trier te herroepen is hij nu werkelijk gedegradeerd en in den ban gedaanhetwelk te Breslau grooten indruk gemaakt en dc deelneming in zijnen persoon nog vermeerderd heeft. Genoemde priester heeft eene openlijke verklaring doen be kend makenin welke hij verzoektdat men hem niet tot den held van den dag make hem geene adresssen zen- de of gelden voor hem inzameledewijl hij noch roem noch geld begeertmaar alleen terwijl hij zijn brood door arbeid verdienthet zuivere kalholicismus te handhaven en daaraan getrouw te blijven. BRESLAU, 7 Dec. Een groot deel des publieks is voor nemens om den bekeerden priester Rongebehalve de voor hem in gereedheid gebragt wordende adressen nog een blijvend gedenkteeken der erkentelijkheid te stichten hetwelk op een der pleinen zijner standplaats opgerigl en ten opschrift voeren zal Aan den voorstander van licht en waarheid Johannes Rongè het dankbare Silesië." Bereids zijn er over de 600 thaler lot dit doel bijeenge- gebragt. Ofschoon wij niet aan de verwezenlijking van dit doel gelooven deelen wij berigt toch mede als een bewijs van de alhier heerschende publieke meening. F R A N K R IJ K. PARIJS14 Dec. Te Marseille heeft eene luchlopslij- ging plaats gehad die ernstige gevolgen had kunnen heb ben. Op het oogenblikdat mlle. Margat in de lucht opsleeg herinnerde haar vader zich dat hij had vergeten haar in staat te stellen de middelen aan te wendenwel ke haar behouden konden doen nederdalen op deze ge dachten viel hij in zwijm. Gelukkiglijk had mlie. Margat den ballon weten open te snijden hetwelk echter niet be lette dat zij na hoog in de lucht te hebben gezweefd op omtrent 300 schreden van het strand in zee nederkwam waar zij gelukkiglijk door een visschers-vaartuig werd gered. Hel getal dieven in de hoofdstad van Fnankrijk be draagt volgens den heer Gisquetmeer dan twaalfdui zend. Van deze zouden zes duizend uwe beurs wegne men zoo zij op de tafel lagdrie duizend zouden haar uit uw zak halen twee duizend zouden uwe deur opensteken duizend zouden bij u inbreken en zes honderd zouden u het leven benemen om hunnen diefstal te volvoeren. In een dorp onzer zuidelijke departementenoverleed onlangs een oud wijf, welke bij haar testament 600 fr. na liet voor den persoon die gedurende de 48 uren op ha re dood volgende zou bewilligen haar de voeten te kitte len. Een meid nam de taak op haarmaar na 18 uren kittelenskreeg zij krampen in de gewrichten en wierd door eene andere sloor vervangenwelke de taak met veel moeite volbragt hebbendezonder dat de doode verreeshet uitgeloofde legaat bekwam. Zekere Nmolenaar te Onville, was des avonds zeer laat en dronkennaar zijne woning terug gekeerd. Zijne vrouwmet het oogmerk hem eene heilzame les te gevengrendelt de deur en laat hem builen staan. De molenaar wordt ongeduldig. Hij roept eindelijk uitIk zal driemaal kloppen enzoo op den derden slag er niet opengedaan isga ik mij in de rivier verdrinken Hij klopteen twee drie geen antwoord Nu neemt hij een zwaar stuk hout, en werpt het in de rivier. Ach mijn God roept de bevreesde vrouw, mijn man is verdronken Zij loopt spoedig half naakt uiten be schouwt met afschrik het nog ontroerd watermaarde dronken molenaarnog listig genoegwas heimelijk binnen gestapten vertoonde zich op zijne beurt aan het venster zeggende Mijn schaapje ga dezen nacht bij de andere schapen slapen." Op deze woorden sluit de molenaar het

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 2