"vetislerbegeeft zich te bed terwijl zijn geliefde echtge noot gedwongen was in den schaapstal te vernachten. BINNENLAND. 's GRAVENHAGE, 16 Dec. Zalurdag jl. heeft voor het provinciale hof van Zuid-Holland kamer van correctionele appellen gediend het hooger beroep ingesteld door den officier bij de arrondissements-reglbank alhier alsmede dooi den beruchten II. Foxdiegelijk vroeger gemeld is door gezegde regtbank veroordeeld is tot twee jaren ge vangenis ter zake van mishandelingen in de gevangenis aan eenen bewaarder eu eenen medegevangene bedreven welke straf zal ingaan na de twintig jaren tuchthuisstraf, waartoe hij vroeger verwezen was. De procureur-generaal bij het hof heeft geëischtdal de gevangenisstraf op vier jaren zou worden bepaald doch het hof heeft de straf van twee jaren behouden. Bij deze gelegenheid heeft Fox zich weder op eene wij ze uitgelatendiehelaasden lachtlust van hel talrijk publiek opwekte. Hij was, zeide hij, onschuldig en onregt- vaardig veroordeeld en gestraft. Hij kende geen andere vroegere vonnissen of arresten dan datwaarbij hij tot de doodstraf veroordeeld was. Hij stond bereid die straf alsnog te ondergaan en verlangde slechts te sterven. Men mishan- O *■- delde hem en deed hem onregt. Hij had zich reeds tot den dood voorbereid en zonder dat hij het gevraagd had wer den hem andere straffen opgelegddie hij niet begeerd had. Hij smeekte om de uilvoering van het arresttegen hem uitgesproken dat is om den dood. Al het overige dat Fox sprak, zullen wij maar met stilzwijgen voorbijgaan het doet gelooven dat de man niet regl bij zijn verstand is zeker is hetdat er veel blufferij onder loopten dat hij welligt vermeentdoor zoo te spreken schrik en angst rondom zich te verspreiden. Welhaast zal het oogenblik daar zijndat hij naar het tuchthuis zal worden overge- bragten het is te hopendat men niet spoedig weder iets van Fox verneme. Kapitein J. Hakkervoerende het schip de Amstel, van Genua te Alicante aangekomea berigt van daardat hij den 19 november in zijne nabijheid kreeg eene Fran- schevan Napels naar Marseille bestemde stoombootwelke wegens aan boord van denzelven onlstaneu brandom hulp seinde. De passagiers der stoomboot met bnnne goederen werden dienvolgens aan boord van de Amstel overgebragt en nadat het gelukt was den brand te blusschen door de stoomboot weder overgenomen. Wegens de aanhoude stilte werd de Amstel vervolgens 15 mijlen voortgesleept, wan neer de beide schepen elkander verlieten en hunne reis vervolgden. BURGERLIJKEN STAND Gehuwd G. Kitse en A. Molenaar. J. Tuijnmnn en C. Tovegt. Bevallen D. Kouseband geb. Boonacker Z. A. E. Winkel geb. Ra demaker D. A. M. C. Zwanenburg geb. van den Broek 2 D. N. Kooi) geb. Koning-, D. C. Roerdomp geb. Amelung D. A. van den Berg geb. Bruin, Z. G. Provoost geb. Brouwer, Z. G. Koo roen geb. Johannes Z. G. Scheerman geb. Breeuwer Z. G. T. Snoek geb. van den Bosch D. E. Bruning geb. van Os, Z. C. de Lange Z. Overleden G, Dekker, 9 w. L. Verhagen, 16 d. J. va.n Duu- rén 14 d. H. Schutte 6 d. a. 70 j. - B. van Isen- burg 3 w. J. Kolder 57 j. UITTREKSEL UIT DE 3ÖHEEFSTIJDI1T3E1T. Nienwediep 13 Dec. binnengek. Ruyl van Rouen als bijlegger naar Hamburg en uitgezeild Bakker naar Marseille de wind o. z. o. 14 15 en IC Dec. niets gepasseerd de wind z. o. 17 Dec. niets binnengekomen doch uitgezeild de Vries n. Kopen hagen en Klatter n. Bordeaux de wind o. z. o. tot z. w. 18 en 19 Dec. niets gepasseerd de wind n. o. Texel toI d rij f ij s (Bctucngbc ficrigtcn. De hertog van Saksen Coburg is tot ridder van den kou seband opgenomen. Gevraagd eene gezonde min liefst ongehuwd. H. C. Door bijzondere omstandigheden is de harddraverij te Buiksloot grootendeels verhinderd vele zijn met lange neuzen afgetrokken. Benoemd tot president van het hoog militair geregtshof Mr. P. Ras. De heer C. C. K.le Luitenant der artillerie heelt zich te Nijmegen door een pistoolschot van het leven beroofd. De liberale partij te Lucem delft het onderspitde jezuiten hebben de overwinning. Uit Spandaw is het herigt gekomendat Tschesch de doodstraf door onthoofding ondergaan had. O O J. A. Klinkert bakt wafelen obliejen tegen 12 stuivers het honderd. H. hl. 20 Dec. Het proces van madame Lafarge zal aan eene nieuwe herziening onderworpen worden. Op een schip hetwelk van Frankrijk kwam is onlangs op de kust van Noorwegen een vuurkogel gevallen. ln Albanië hebben de vrouwen en grijsaards de wapenen tegen de Tur ken opgevat. 1Te Keulen wordt eene rederij naar de West-Indien geopend. Verwacht aldaar een nieuw belas tingstelsel, de belasting zal van het geslagt en gemaal af genomen worden. Wanneer zal men in Nederland dit voor beeld volgen Te Parijs zijn twaalf duizend dieven van verschillend allooi. Al de Fransche prinsen zijn thans te Parijs vereenigd. E. van Noorden berigt dat hij onder zijn eigen naam sedert drie maanden zich aan de huizen der ingezetenen met goed gevolg begeeft. De Nederlandsche goudgraverijen op Aruba hebben in 1S43 600 opgeleverd, de onkosten beliepen ruim tienmaal zoo veel. Een jong mensch van de prolestantsche godsdiensteen dito vau de roomsche godsdienst en een israelilisch weduwnaar doen op- regte eenvoudige en welgemeende huwelijks aanvragen. De marquis du Thouarsvroeger officier in Nederlandsche dienstheeft zes adressen in de Kamer gezonden. Ter gelegenheid der verjaardag van Z. M. zijn aan onderscheidene jagers en grenadiers prijzen uitgedeeld voor hunne behen digheid. De noordsche vogels zijn naar het zuiden ver trokken de profeten voorspellen een strenge vorst. FEUILLETON. LORD B Y R O N. In zijne jeugd hield Byron veel van het spel en geraakte daardoor zoo diep in schulden dat de ergste woekeraar hem niets meer wilde voorschieten. Hij had eens daarover eenen nacht slapeloos doorgebragttoen een koets voor zijne wonini* stil hield en eene dame uitsteeg die hem reeds mcermaleu bewijzen Tan hare geuegenheid gegeven had. Zij had een

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3