SSSBSPSïXTDXnGhEXr. CUbticrlcnHcti. Het zijn dan deze eigenschappenhet is deze zielen-adel, welke de burgerij van Hoorn doet juichen in deze keuze van Z. M., welke de brave ingezetenen tot dankbaarheid jegens H. D. Z. noopt en den Algoede bidden voor het veel jarig behoud van haren nieuw benoemden burgervader. BURUM11 Dec. Gisteren werd alhier het stoffelijk overschot van de Weduwe Louwe Kornelis ïViersma ter aarde besteld. Zij bezweek den 5 dezer aan eene kort stondige ziekte van slechts vier dagenin den voor haar gezegenden ouderdom van ruim 78 jaren, nalatende 6 kinderen en 6 aangehuwde37 kindskinderen9 aange- huwdenen 21 achter-kleinkinderen, deze allen nog in leven. De overledenen zijn 7 kinderen3 aangehuwde 27 kindskinderen 1 aangehuwde 2 achter-kleinkinderen zoodat het getal nog in leven zijnde kinderen kindskinde ren en achter-kleinkinderen bedraagt 64 met de aange huwd enten getale van 15, daarbij gerekend 79. Dat der overledene kinderenkindskinderen en achter-klein kinderen bedraagt het getal van 36en 4 aangehuwden daarbij gerekend 40. Zoodat het geheele bedrag der eige ne kinderenkindskinderen en achter-kleinkinderen juist 100 bedraagt, der aangehuwden 19. BURGERLIJKEN STAND Gehnwd geene. Bevallen H. Brandt geb. Budendal D.F. Dekker geb. Griek D. J. Smit geb« Bijl, D. J. van Zuijlen geb. Lormier D. L. Gorter, geb. RijkersZ. T. Hert geb. Landman Z. P. J. van der Kolk geb. Hoge Z. J. Vos geb. Karseboom D. N. W. Ran geb. Go- mes D. N. S. Ran geb. Gomes D. Overleden C. O. Ritsma 42 j. G. S. van Groningen 70 j. V. Moorman, 2 j. H. J. E. Fockens 11 w. A. Vos. 68 j. UITTREKSEL UIT DE Nieuwediep 23 Dec. binnengek. Smit Nolles en de Vriesalle 3 van Newcastle en de Groot van Kopenhagen niets uitgezeild de wind z. o. Texel vol drijüjsgeen Postschuit gevaren. 24 Dec. binnengek. Kolk van Newcastle niets uitgezeild de wind o. Texel vol ijs geen postschuit gevaren. 25 Dec., binnengek. Schut, Walvisch en DraijerSchoon Verbond, beide van Batavia en Poppens van Smirna cn Samos en uitgezeild Pul len Herald naar Baltimore de wind z. tot o. z. o. 26 Dec. niets gepasseerd geen postschuit aangekomen de wind z. o. Texel vol ijs. FEUIIjZJETOBT. VOORTREFFELIJKE REGERING. Valescoeen Spaauscli edelman, had koning Philips Z7", een request aangeboden, en verkreeg van dezen in het geheel geen antwoord. Hij bood een tweede den kardinaal Porte- carrero aan die hem zelf niet eens antwoordde, Hij wendde zich vervolgens tot den president van Castilien die tot hem zeide: wik kan niets voor u doen," en eindelijk tot den fran- scheu afgezant die hem verklaarde dat hij zich in de zaak niet wilde steken. «Eene voortreffelijke regering, mijne hee- ren!" zeide hierop Faltsco tot zijne vrienden «een koning die niet spreekteen kardinaal die niet hoorteen president van Castilien die niet kan en een fransche ambassadeur die niet wil\" Of er nog tegenwoordig meer zulke regerin gen zijn? VERVULDE VOORSPELLING. Toen de derde Generaal van de orde der Jcsuiten Frans Borgia 32 jaren na derzolver stichting (1572) stierf, riep hij in profetische verrukking uit: «als lammeren zijn wij inge slopen als verscheurende wolven zullen wij regeren;, als hon den worden verdreven en als arenden verjongen. Alles is gebeurd als nu maar de lieve diertjes niet als arenden op de schapen der kerk belust worden. VERDIENSTE en ROEM. Hoe bedriegen zich toch de menschen die vol inbeelding wanen in de schaduw van hunnen roem te kunnen uitrusten. Hoe meer schaduw de zon veroorzaakt te nader is zij haren ondergang reeds valt de avond do duisternis naakt. Ware verdienste gaat met nederigheid gepaard, zij is, gelijk een kerkvader zegt, den korenair gelijk, die te dieper buigt, naarmate hij zwaarder wordt. EVEN GOED ALS EEN ANDER. «Ik ben toch even goed als anderen!" dat kan ook betee- kenen: even slecht; want wie zijn die goeden, aan wie gij gelijk zijt? Ik ben de zondigste van alle menschen" moet de op- regte zeggenwant kent hij een ander van wien hij zoo vele gebreken weet «Ik ben de gelukkigste der stervelingen" moet de opregte zeggen want waar is de mensch die een ander zou willen zijn, als was deze ook nog zoo groot, rijk en aanzienlijk? Met arbeid en geduld knaagt een muis een kabeltouw door. Een vette keuken geeft een mager testament. Wia lxet overtollig© koopt, most ton laatste liet noodige yer- koopen. Een boer op zijn klompen is grooter dan een edelman op zijne knieën. Franklin. Gregorius Theologus zegt: dat die genen, die geduldig en langmoedig zijn ooit meest wijs zijn. Antonius de Guerara zegt: dat die alleen leeft, die de vrede •zijns huis geniet; want in de geheele wereld is geen leven hierbij te vergelijken, als op te staan met vrijheid; te gaan daar men belieft en het doen hetgeen men behoort. REISGELD OP DEN LEVENSWEG. Het leven is eene reis en ieder zij overtuigd dat het wei nige dat hij bezit genoeg voor hem is. Gij vreest misschien dat uw reisgeld zal opraken. God verijdelt door de kortheid onzes levens deze vrees en de mcesten hebben bij het einde van den weg meer geld in de zak dan deugd in het hart. Hoe gaat liet u lieve lezers aan het rustpunt van den jaar- weg De Collecte van den 23e en 24sten dezer, ten behoeve der Israëlitische Armen heeft opgebragt de somma van 38.94|. Moge de wensch voorkomende in Genesis 27 vers 28 op de edelmoedige Ingezetenen nederdalen. H. POLAK. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz. te NieuweDicp. Gedrukt bij G. GILTfES te Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 4