sommige onzer medeingezetenen van gevoelen zijn, dat de deel neming aan deze vereeniging tot weldoen, zich uitsluitend tot eenige bijzondere personen zoude bepalen; zoo haast het zich ter kennis te brengen dat het doel dezer instelling geen bewoner dezer gemeente, van wat rang of stand ook, uitsluit om deel to nemen hetzij door eene vrijwillige bijdrage of door het nemen van loten wordende alzoo elk voorwerp van wie en hoe gering het ook zij erkentelijk aangenomen. Het is het Bestuur hoogst aangenaam wederom melding te mogen makenvan de iu deze week ingekomene goede ren bij Bestuurderessen en danken de edele gevers voor die deelneming. Verder brengt het Bestuur nog ter kennisdat de ver lenging van den termijn tot inzending is bepaald tot 1 Maart, en niet zoo als vroeger abusivelijk was opgegeven lot 15 Maart. De aankondiging van do uitgaaf der Loton zal «ader geschieden. Helder c. a. 16 Januarij 1846. Namens het Bestuur Vo* E1CHSTORFFSecretaris. BUITENLANDSCHE B E R I G T E N. DUITSCHLAND. Men leest in het Blad van Frankfort de volgende anec- dole: «Acht dagen geleden wandelde de hertog van Nassau langs de oevers van den Rijn en deed eenen schipper van Mentz de vraag: «Wast de Rijn?" Zijt gij gek, ant woordde do schippergij wandelt reeds een uur langs den oever en gij vraagt mij of het water wast Do hertog ging lagchende henen. Weet gij tegen wicn gij ge sproken hebt?" zeide hem een andere schipper. «Neen, was het antwoord welnu wie was het dan Het was de hertog van NassauWat ben ik blijde, dat ik hem niet onbeleefd heb geantwoordzeide de eerste zachtjes bij zich zeiven. F R A N K R IJ K. Men schrijft uit Calais 1 Januarij Ziehier een voorval hetgeen onze bevolkingter oorzake van zijnen zeer zon derlingen treffenden aard zeer heeft getroffen. Men heeft op het strand tusschen Wissant en Sangalte eene doos ge vonden waarin een kind was van het vrouwelijk geslacht lielgeen ongeveer 2 jaren ouil washet ligchaam was in boomwol gehulden daarboven bevond zich eene beurs met tweo gouden stukken, benevens eene geschrevene noot, die bijna het volgende inhield De liefdadigo persoon die dit lijk zal vinden wordt verzochthetzelve op heiligen grond te doen begraven omdat het een christen is." Men verzekert ons dat die wensch volbragt is. Dit lijk zal ongetwijfeld van een schip komen heigeen voorbij onze kusten is gevaren een kind zal aan boord zijn gestorven en zijne ouders niet willende dat de zee lot deszelfs graf plaats diende, zullen hetzelve op het strand hebben gebragt met de hoop dat het godsdienstig opgenomen en begraven zal worden. B E L G I E. De inspecteur van de oorlogs-waponluigen van Holland hééft op last van den minister van oorlog aan do fabri kanten te Luik eene mededeeling gedaan van den volgen den inhoud «Op last van Z. Exc. den minister van oorlog berigt ik u, dat gij geenerlci toebeaeidselen moet maken, noch eeni ge voorloopigo uitgaven doen voor te sluiteu contracten tot het leveren voortaan van wapenen voor het gouvernement van Z. M. den koning der Nederlanden aangezien ik in last heb om ten gevolge van de plaats gehad hebbende omstandighedende wapenen welke wij noodig hebben elders te doen vervaardigen." De Messager de Gand vermeldt de klagten die aldaar door de geregterlijke ambtenaren worden aangeheven over de flaauwheid die zij in de betaling van hunne salarissen ondervinden. Reeds is men tot den 14den genaderd en uit niets blijkt de spoedige betaling. Onder het vorige gouver nement werd het salaris der geregtelijke ambtenaren steeds vóór den vervaltijd betaald; maar sedert do hemel hen roet een voorbeeldig gouvernement begiftigd heeftis de orde en regelmatigheid in de financien tol zulk eenen staat van vol maaktheid gekomendat men niet dan eenige weken na den vervaltijd betaaltin afwachting van het in het geheel niet te doen en aldus de publieke ambtenaren te dwingen hunne toelagen op het altaar des vaderlands ten offer te brengen. Ontvangen en incasseren is zeer gemakkelijk het is het neo plus ultra van ieder goed ingerigt financieel systema maar betalen wel loei 1 men is zoodanig aan het geld gehecht, dat men het even als Tarluffe liever behoudt, dan het in verkeerde handen te zien vallen. In het Journal du Commerce d'Anvcrs leest men: Een kwade geest blaast den oorlog aan tusschen de twee landen die er het grootste belang bij hebben in vreedzame betrekkingen met elkander te blijven. Wie zal zich hunne oneenigheid ten nutte maken? Een vreemdeling, een eeuwi ge vijand van hunnen voorspoed Engeland dat België in Holland en Holland in België zal vervangen. Dit blad zegt verder van deszelfs particulieren correspon dent te Parijs te hebben vernomen dat het fransche minis terie zijne tusschenkomst heeft aangeboden om het geschil, dat tusschen België en Holland omtrent het nieuwe han- delstarief, gerezen is, te beslechten. BINNENLAND. HELDER en NiEUWEDlEP 17 Januarij. Gecne regering heeft zich in zijn handelsysleem meer ge kenmerkt door bekrompen zin dan hel Belgische. De Neder landsche handel werd achtereen getroffen door belemmerin gen. Het Nederlandsche gouvernement heeft eindelijk den handschoen opgenomen en zoo het niet met een spiegel gevecht afloope is de uitkomst moeijelijk te voorzien. De handel zal er bij lijden Antwerpen Gent en Luik zullen krachtdadig getroffen worden. Of de regering wijs gehan deld heeft mot dien oorlog te voeren zal onderscheiden beantwoord worden. Zeker mogen zij die het gouverne ment en te regtin de zaak van Turijnhevig verwijt hebben toegebragtnu niet bitter op hetzelve neervallen om do daad als daad want zoo de Nederlandsche handel

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2